bugün

Taverna şarkıların unutulmaz bestekrı ve ses sanatçısı.
sakallı imajıyla kapalıçarşı esnafı görünümlü müzisyen. iyi bir tavernacıdır ayrıca.
Fransada doğsa Jean Michelle jarre olacakken Türkiyede doğup arif susam olmuştur.

Belki Sythesizer çalmamaktadır ama orgda 50 yaş üstüne nostaljik, fantazik, saykodelik anlar yaşatmaktadır.
Türk taverna müziği şarkıcısıdır. Ayrıca orkestra şefliği de yapmıştır. 8 yıl klasik batı müziği eğitimi almıştır. Bir ekol yarattığını düşünenler bulunur. Albümlerinin neredeyse tamamı canlı kayıttır ve canlı performans atmosferini yansıtır. Şarkılarının arasında konuşması ile ünlüdür.
görsel
leyla ile mecnun dizisinde, pardon bir dakika şarkısı çalan sahne çok güzeldi. orda tanımıştım arif susam’ı.
Konusarak sarki soyleyen adam.
Moni restaurantta bir 70'lik ile hiç bilmediğim şarkılarıni dinlerken birden sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ile bir 35 Lik daha actirmis bir akşamıma götüren Tarabya müzisyeni.

Şarkılar seni söyler programında Hüsnü yu dinlemek için çeşitli sanatçılara tahammul etmek zorunda kalıyorum. Bu akşam da Arif abi cikinca sürpriz oldu üzerin de cengiz.. ister istemez bira üzerine açtık şarabı.

Saygılar Tarabya abisine.
bir başka kral. nasıl söylüyorsa artık dinlerken yıllar önce kavuştuğum aşkıma sanki yıllardır uzakmış, hasretini çekiyormuşum gibi hissettirdi. sigaramızı da yaktık tamam oldu. of ulen of. abi sen nasıl bir kralsın ya!

https://www.youtube.com/watch?v=Ojx1LJA_2n0
kolonya cumhuriyeti filminde konuk oyuncu tadında rol almıştır.
Yaşayan efsane diye adlandırabileceğimiz adam. Evet.
dün gece resmini ateşe attım

yanarken bir mahsun bakışın vardıı

alevler sardı hemen seni kıskandım

pişmanım sevgilim çaresiz kaldım... mükemmel parçalarından birisidir.
soyismi bir fatih portakal olmasa da güdürür.
cengiz kurtoğlu ile birlikte efsane isimdir. evet.
Kariyerini amerikada yapsaydı şüphesiz versiyon olarak bir barry white bir tom jones bir johnnie taylor olabilirdi.çünkü piano'nun yanında hep bir chivas yakasında bir gül ve tablada hep bir puro hazır bulunurdu. (bkz: king of fantasy)
zamanının en iyi taverna müzik icraa eden sanatçılarındandır. Şu saatlerde bile güzel gider.
Albümleri;

Efsane Aşk (1984)
Kara Kara (1985)
Tavernada Yıldönümü (1986)
Kararsız Gönlüm (1987, 2002'de yeniden basıldı)
Kader Utansın (1988)
En Büyük Cimbom - Şampiyonluk Gecemiz (Cengiz Kurtoğlu ve Mehmet Yüktaşır'la birlikte) (1988)
O Kadın için (1988, 2002'de yeniden basıldı)
Hasreti Kutluyorum (1989)
Evliler De Sevebilir - Hasret Olmasın (1990)
Beni Düşün (1991)
Sevenler için (1992)
Boncuk Gözlüm (1993)
Unutulmuyor (1994)
işte Yeniden - Çılgınım (1996)
Sakın Unutma (1998)
Aşkımız Bitmesin (2000)
Ölümsüz Sevdim (2011)
görsel
SANATÇI DEĞiL ESNAFTIR.
Çok mütevazi ve saygın bir sanatçıdır. Her şarkısı ayrı havalara bürür. Değeri gerçekten anlaşılamamış bir sanatçıdır.
dün gece resmini ateşe attım
yanarken bir masum bakışın vardı
alevler sardı hemen seni, kıskandım
pişmandım sevgilim, çaresiz kaldım...
ölmemiştir sakin olun dediğim kişi. hayır şimdi sözlükte bu saatte birisi hakkında entry giriliyorsa genelde ölmüş olduğu içindir o yüzden.
hayranlarinin neyine hayran olduğu merak edilen sarkici.
3 şarkısıyla evlilere kafayı takmış sanatçıdır.
(bkz: unutmaki evlisin)
(bkz: evlilerde sevebilir)
(bkz: nikah memuru)
yazının bu kısmı ankara'dan ortaca'ya giderken otobüste güzelim Sözlüğün 10 numara andro uygulamasından bkz vermek için yazılmıştır. (yönetim uyuma androlara sahip çık. androda bkz ye özgürlük)

(bkz: tek şarkılık sanatçı)
Yıllara meydan okuyan kişi. Hiç yaşlanmadı ya la.