bugün

çok sevgili sharapova nın kendisini yenmesini beklediğim tenisçi.
istanbul cup'ta maria sharapova'yı * yarı finalde 2-0 lık bir sonuçla eleyen 20 yaşındaki iran asıllı fransız tenisçi.*
hepimizi sharapova dan mahrum bırakan zebani. lakin iş var bunda rolland garros da izlenilesi hemide kendi ülkesinde coşar kesin yarı final olabilir.
sharapova'dan kat be kat sempatik olan, oyun konusunda ise zaten rüşdünü ispat etmiş, seyircilerin tabiri ile gönüllerin şampiyonu ki resmi olarak da öyle olmasını beklemekte olduğum içimizden biri görünümlü bayan tenisçi.
sharapova'dan çok üstün bir oyun kabiliyeti olmasına rağmen, dünya klasmanında nasıl olmuşta sharapova 2. o 59. u olmuş anlamadığım tenisçi. kilosuna rağmen hatun hiç yorulmuyor o da ayrı bi enteresan.
o koca gotu ile sharapova'yı nasıl yendigini anlayamadıgım tenisçi. maçı bastan sona üstün götürüp, sharapova'ya kendi oyununu kurma imkanı vermemiştir. az buz degil tam 7 kez sharapova'nın servisini kırarak onu cumle aleme * rezil etmiştir.
'o vücutla nasıl tenis oynar???' denilen, iran asıllı fransız...
http://www.milliyet.com.t...7/06/03/yazar/dundar.html
roland garros 2007 de birinci turda, wimbledon 2007 de üçüncü turda elenerek hayal kırıklığı yaratmıştır.
1.65 boy 63 kilo olan bayan tenisci. su siralar roland garros'da dorduncu tura yukselmistir. favorimdir, gonullerin birincisidir. ha bir de muslumandir.
sabah cumartesi'den sonat bahar kendisi ve ailesiyle kısa bir röportaj yapmış :
edit : yazım hatası

http://www.sabah.com.tr/E...ken_ben_minibuste_uyurdum
iran'lı hoş tenisçi.

geçen, bir kaç sene sonra yine televizyon ekranlarında gördüm kendisini ve anladımki* ona olan aşkım sürmekteymiş. kiloluymuş pehh *... yok kisacıkmış pehhh... bir de gözümün nuru bende azıcık türklük, ninesi azeriymiş, de var demez mi. * * ayrıca adı argüvan demektir.

ek: artı oy veren arkadaş, aşk benim aşkım kardeşim, sana ne oluyor da artı oy veriryorsun. ben kıskanç bir erkeğim aramıza iyi niyetle dahi olsa girme. * *
istanbul cup 2007'de venus williams ve sharapova'nın yanında sivasspor muamelesi gören tenisçi. bu seneki turnuvada amelelik yaparken tanışma fırsatı bulduğum güzel bayan. turnuvaya diğer tenisçilerin aksine 1 hafta önceden gelip boş kortlarda çalışmaya başlamıştı. fakat 2. maçında elendi yazık oldu.
böyle devam ederse gelecek yıllarda büyük çaptaki turnuvalara damgasını vuracak güzel fiziği ile dikkat çeken iran asılllı fransız raket.
madrid de ilk 8 den 3 kişiyi eleyerek şampiyon olmuştur.

(bkz: justine henin)
(bkz: jj)
(bkz: venus williams)
formunu hala oturtamamış tenisçi.