bugün

Adamların yıllardır finans sektörüne yatırım yaptığından yatırım fonu denince akla ilk gelen herifler olduğundan bihabersiniz galiba. .
müsrif olmasalar cevabın "hiçbir şey" olacağı sorudur. adamlar müsrif ve aşırı görgüsüz bir kaç kere gördük tuvaletlerini bile altın kaplama yapacak kadar bilinçten yoksunlar. karınca ile ağustos böcüğünün hikayesindeki karınca olamıyorlar o yüzden ağustos böcüğünün sonunu yaşayacaklar..
birleşik arap emirlikleri, katar sahil turizmi ile ayakta durmaya çalışacaktır. suudi arabistan ise hac turizmi ile ayakta durmaya çalışacaktır. yalnız bunun tek başlarına ayakta kalabilmeleri için yeterli olacağını sanmıyorum. özellikle suudi arabistan'ın dibe batma ihtimalinin​ yüksek olduğunu düşünüyorum katı kurallardan ve despotlukta diğerlerini sollamasından dolayı.
Oraların toprak olmaktan başka ehemmiyeti kalmayacaktır avrupalılar için.
Zeki YAMANi'nin bir sözü vardı :Taş devri taş bittiği için bitmedi....
alternatif enerji kaynaklarının gelişmesi petrolün bitmesinden çok önce petrolü devre dışı bırakacaktır.
yine gelecek bilim gibi olacak ama 20 yıl içinde robot çağı başlıyacak ve vasıfsız iş gücü tamamen devre dışı kalacaktır.
Çağa ayak uyduramayanlar silinip gidecek ....
suudiler din turizmine daha çok asılacak ama diğer arap ülkeleri gibi helak olmaktan kurtulamayacaktır.
Turizm'e yatırım yapanlar belki bir süre daha ayakta kalabilir ama genelinin kaderi kuzey afrika ulkerininki gibi olacaktır.
gökdelenlerin beton ve demirlerini kemirecekler.
analarının mını görecekler.
araplar yine deveye biner,bakalım batı nereye binecek.
Tek eşlilik.
Para olmayınca kadın hiç olmaz.
bu sefer daha ilkel silahlarla birbirini öldürecekler.
Arap prensleri türkiyeden aldıkları onlarca residancelarını satmaya başlarlar içlerinde yaşattıkları metresleri kovulunca prensin ülkesini basar aile içi katliamlar sayesinde bir arap dünyası kadınlar tarafından yok edilip dünya huzura erer.
(bkz: su savaşları)
Birbirlerini düdüklerler.
Farkında oldukları için tatil turizm merkezi haline getiriyorlar.
Tekrüniler hayatta kalmayı başaran tek toplum olacaktır.
ortadoğu rahat nefes alır kan durur.
Asıl dolu olması gereken yer kafaları boş olan arapların cepleride boş kalırsa tembellik ve umursamazlık yüzünden teknoloji çağında açlıktan ölebileceğini düşünüyorum.
(bkz: huzur)

petrol olduğu müddetçe arap ülkelerinde şiddet ve kan durmaz. ne zaman biter kimse umursamaz kendi hallerinde yaşayan ülke olurlar belki.
benzin zamlanır.
diktikleri kulelerin ustune otururlar artık.
Arabistan 3 4 tane daha kabe yapar yine malı götürür.

Şimdi dinci zevatlar kızacak bana ama ulan bu iş başlarken bir tane şeytan vardı şimdi 3 oldu. Ne oldu doğurdu mu şeytanlar. *
Çok uzak olmayan günlerdir. Belki petrol 10 yıl sonra tükenmeyecek ama 10 yıl sonra petrole bugünkü kadar ihtiyacımız olacağını düşünmüyorum.

Asıl merak edilense o gün geldiğinde amerikalıların veya batı ülkelerinin ne yapacağı değil, gelirlerinin büyük çoğunluğunu petrolden kazanıp lüks içinde yaşayan arapların ne yapacağıdır.
mühendisliği teknolojiyi endüstriyi her zaman satın alan araplar bok gibi ortada kalacak.