bugün

gökçe diye bir kızımızın söylediği şarkı. kızın myspace sayfasından dinlenebiliyor başka da bir yerde bulamadım zaten.

http://www.myspace.com/gokce
gözümüzü, gönlümüzü ve kulağımızı şenlendiren klibi için;

http://www.youtube.com/watch?v=YHRXH8HRArU
''narınarına nananayyyyyyyy'' şeklinde tam olmuş, iyi bir rockçı kızımızın bana petek dinçöz ve avrupa atılımı için foolish kazanova'sını nedense hatırlatan ''çok iyi'' şarkısı.
sözlerini de yazayım tam olsun şarkısı.

aşığım ben sana
her şeye varım ne olur anla
eridim bittim mahvoldum
artık dayanmaya yoruldum
kafaya taktım seni ben
ya benim olacaksın ya benim
eridim bittim mahvoldum
artık dayanmaya yoruldum

aradım seni bu şehirde
hadi kork düştüm peşine
bulursam seni bir yerde
nananananana
bu şarkıda çözemediğim bi abukluk bi eksiklik var. şarkının sözleri ve nananananana kısmı ayrı bi tartışma konusu zaten ama takıldığım yer burası değil sanırım.
güzel kız- kötü şarkı ikilemelerinden biri daha..
başarısız bir şarkı. sözler insana aşırı derecede kasılmış hissi verse de yine de tutturulamamış. beste güfte uyumsuzluğu mevcut. bi de one öyle nanananana bi şey bulamadın mı oraya nananana hani söylenmeyecek bi sözmüş de ondan nananana diye geçiştirilmiş gibi durmaya çalışıyo orda ama öyle bişey de değil. kısacası kalitesiz. müziği ise fena değil. ancak bu boktan sözleri örtecek kadar kesinlikle iyi değil.
hatunun kendini avril sanmasından kaynaklanan küçük bi hatası olan sarkı.
vasat parca.
çok süper şarkı.
iyi düzenleme. elemanlar iyi çalıyor. sözler berbat. harcanmış bir parça malesef. hele vokal off iğrenç kusura bakmasın genç kızımız.
bassçıları klıpte cort gb74 kullanmıstır.
devrik cümle.
klibin sonunda havuzda yüzen aletlerin gerçekten "o" aletler mi olduğunu düşündüren şarkı.
hadi kork düştüm peşine ne demek lan? dedirten şarkı. hayır sözler kötü dedik ama düşündükçe ağzına sıçıyo adamın. dayanmaya yoruldum diyor mesela. ya da, ya benim olcaksın ya benim gibi.
niye zahmete girip masraf yapıp hem kıza imaj yapmışlar hem klibe para dökmüşler diye düşündüren hatunun şarkısı. avril kliplerinden bi karma yapıp yayınlasalarmış daha az eziyetli olurmuş yani!
aradım seni savaş meydanında sonrası eve dönüş ki yalnızlık dahildir içine...

(bkz: tek kişiyim ben hala)
kızın güzel olduğunun farkında olan insanlarca b.k gibi şarkıya çekilen bir klibi mevcuttur..kız güzeldir ama şarkı sözleri itibariyle bi kötü kadın imajı vardır gözümde.
bir kişinin arandığı ve bulunamadığı konusunda anlam veren bir zaman sonra aranılan kişiyi arayan şahıs onu aradığını sölemek amaçlı kullanılabilen söz öbeği.
(bkz: niye açmadın)
anlamsız bir şekilde elektro gitarların havuzda yüzdüğü şarkı. sanırım bunu çılgınlık olarak nitelendirip böyle bir klip çekmeyi uygun görmüşler.