bugün

arabada giderken insanın midesinin bulanmasıdır. gözlemlediğim kadarıyla bir rahatsızlık yoksa genelde küçük çocuklarda olan bir olaydır ve sabah erken saatlerde yapılan yolculuklarda meydana gelir. insan büyüdükçe bu illetten kurtulur. burnundan derin nefes al, sabit bir noktaya bak, camdan dışarı bakma gibi tedavi yöntemleri vardır.
arka koltukta oturulduğunda olur genellikle. sebebi de ufuk çizgisini görememektir. iç kulakta hareket algılanırken, gözlerde sabit olunduğu hissinin yaşanması nedeniyle arkada otururken, beyin aracın hareket ettiğini anlamaz ve böylece vücut dengesi bozulur.
yolculuğa çıkmadan poşetini çantasına koyan kişinin yaşayacağı durumdur.
çocukluğumun içine eden hadisedir. Her otobüs yolculuğunda midemin deliler gibi bulanmasıyla eşlik eden olaydır. Çocukluğumda bir yerlere gidebilmenin işkenceye dönüşmesinin sebebi oldu.(Özellikle otobüs yolculuklarında) bünye özel arabayla giderken niyeyse hiç gıkını çıkarmamıştır. * Tam 15-16 yaşıma kadar devam eden bu olay sonra bir anda kesilmiştir.

Bu olayın ilacı da vardır. Anti-emetiklerden yolculuk öncesi alınacak doz sizi yolculuk boyu kusma hissinizi engelleyecektir. rahatlatacaktır.

(bkz: metpamid)
(bkz: emedur) *
arabayla uzun yolculuk esnasında kişinin kendisini kötü hissetmesi, mide bulantısı gibi şikayetlerin sebebidir. virajlı yol, hızlı araç bunları tetikler.
aracı siz kullanıyorsanız ya da arabanın sürücü koltuğunun yanında oturuyorsanız bir nebze hafifler fakat bir otobüsün orta veya arka taraflatındaysanız deyim yerindeyse -ki yerinde- ölürsünüz. başınız sabit duramaz derin nefes almaya çalışırsınız mal mall etrafa bakarsınız ama nafile. kusana kadar geberirsiniz. sonra sil baştan bir daha.
aç karnına çıkılınca olması muhtemel.
çikolata yiyince geçen durum.*
çocukken başıma gelen bir olaydır. yenikapıdan mecidiye köye gidiyoruz. ineceğimiz yere 6-7 durak kala benim midem iyice azmıştı. 1 durak kala falanda indik. ben orada annemle hava almak içşin bekliyordum ama boşuna. derken önce yüzüm soldu ve sonra anneme bi şey diyemeden insanların içinde Allahtan kenaraydı kustum. ama olsun, ben rahatlamıştım.
Küçükken arabanın kenarından çıkan bir kolun tutup dışarı sarkıtması olarak kafamda canlanan hadisedir. Bunun dışında kendimi bildim bileli başımda olan beladır. bırak uzun yolculuğu beş dakikalık yolculukta bile mide bulantısı ve baş ağrısı olarak kendini gösterir. Hele de bir şey okudun mu, evlerden ırak! insanın kafasını koparıp atası geliyor valla.
yaşayan bilir. ah bide seri seri frenlemeler yokmu işte o tam tetikliyor.
Cidden sıkıntılı bir durum.
çocukluğumu felç eden rezil şeydir. dolmuşa binmemek için direttiğimi hatırlıyorum, sonra gömleğinin cebinde turuncu basmalı tükenmez kalemlerden olan dev gibi bir adam kollarımdan tutup havaya kaldırdığı gibi arabaya bindirmişti. ne büyük yenilgi.
haftada 2şer kere 3er saatlık yolculuktan ayda 8 kere, yanı toplamda 24 saat otobus yolculugunu 4sene boyunca her hafta yaparsanız olusacak durumdur.yahu herseyın bı sınırı var be.
Uzun yolcuğun tadına hiç bir zaman varamayacak olan kişidir. Kısaca acınacak insan tanesi.
yıllardır uzun süreli yolculuklarda mide bulantısına engel olan küçük haplardan alırım.
Belki geçmiştir düzelmişimdir hiç bilmiyorum riske atamıyorum çok berbat bi his.
logan, symbol gibi arabalara bindiği için de bu derdi yaşıyor olabilecek insandır. derhal bir bmw 760 ile söz konusu kişi sınanmalı ve sonuçlara göre araba tutup tutmadığı belirlenmelidir.
her yolculukta rezil eden durum olduğu doğrudur.
ilaç alarak yola çıkıyorum.
ay çok kötü bir durumdur. Otobüs yolculuğu, servis yolculuğu hiç çekemezdim. uyumadan duramazdım.
iğrenç bir şeydir.
2 hafta önce otobüse bindim arkada bir kadın 1 saatlik yolda 3 poşet kusmuk doldurdu. çaresi kuru fasulye yutturun. kuzenime öyle yaparlardı işe yarıyor