bugün

"ben demiştim demeyi
ezberledim gitmeyi"
dizeleriyle o hep çocuk kalan yanımızın aslınada yanımızda olduğunu, yanımızda gibi gözükenlerin arkamızdan vurduğunu anlatan müthiş eser. başucu şarkımdır öyle diyeyim.
hele bir de sevgiliden ayrıldıysan budur dinlenmesi gereken şarkıdır.
bir kızdan duyulan en samimi cümlelerden birisidir, bunu hatun kişi derken zaten fark edersiniz.

tesadüfen gidilen bir yer de tesadüfen karşına çıkan bir kızın, olayların 5 dakika da bir an da gelişip, kızın aniden bulunduğu yerden ayrılması dolayısıyla, numarasını hemen ele verip sıkıştırmasıdır. hayır işin ilginci telefon kullanmayı bırakan kişinin ne yapacağını şaşırmasıdır. kızı da aramadık ki, hayır aramak sorun değil de, sorun telefon kullanmamak, yoksa ne olaylar gelişirdi durumudur. dünya küçük, belki tekrar karşıma çıkar durumumu izah etmeme zaman verir.

not: basit bir olay değildir esasında, bir hatun için de eyleme kalkışılmaz.
içinde bu kadar öfke mi vardı?

kenan doğulu nun güzel bir şarkısı!
sevgili kenancığımın şarkısı. ah be kenan ara beni diyorsun ama numaranı vermedin ki.
--spoiler--
içinde bu kadar öfke mi vardı?
--spoiler--
harika bir şarkıdır.
benim en sevdiğim kenan doğulu şarkısı. bugüne kadar hep ondan dinledim ama geçenlerde feride hilal akın diye birinin cover ına denk geldim, harikaydı. yani senelerce kenan doğuludan dinlememe rağmen cover bana daha çok geçti. belki de meditasyon sonrası hep denk geliyorum diye bu kadar etkiliyordur.

“bil ki sebebim çok, beni kaybettin
artık duvarlarım cebimde değil”.
Oks'ye hazırlandığım 2006 ve 2007 yıllarını hatırlatan şarkı. Ünlüler sirki diye bi yarışma vardı ilk orda duymuştum.