bugün

normalde aptal olup, zor durumlarda ne yapacağını bilememek, aklını kullanamamak gibi durum mu yoksa işine geldiği ya da kolayına gittiği için aptal rolunü oynanak mı zordur sorusudur. zaten aptal olan kişi normalde olduğu durum için bi çaba harcamaz ama aptal rolünü oynayan kişi az da olsa bi çaba sarf eder. ve gerektiğinde akıllıca düşünme yetisine sahip olduğu için aptal olan kişi gibi teçhisatsız değildir. bu sebepten aptal olan kişi bi çaba sarf etmediği halde aptalı oynayan kişiye göre daha zorlanır, aptal olmak aptalı oynamaktan uzun vadede daha zordur.
biz bilmeyiz, devlet erkanlarına sormalı diyerek cevaplanılası forum hedesi.
(bkz: öncelikle bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler)
aptal olmak zordur tabiki.
yanlış sorulmuş sorudur. aptallık kişinin elindeki bişey değildir fakat zeki insan gerektiği yerde çok rahat aptal rolü yapabilen insandır. zira timeşehirde insanlara hoş muhabbet kakara kikiri ile 5 saatte milyarlık senetlere imza attırıyorken öğrendiğim bişeydir.

kısaca zeki insanlar aptal rolu yapabilir. fakat aptal insanlar zeki rolü yapamaz. aslında bu bir satış taktiğidir. insanlar kendilerinden zeki insanları sevmezler.*

mesela bir örnek vericek olursak aynı konu üzerinden ;

içgüdüsel olarak lan bu aptal daha kalemle yazı yazamıyor * bana nasıl paket satsın diye dalga geçerken birden zihninde oluşan şu baloncuk ona o tatili aldırır;

-lan bu salak, aptal beni nasıl kandırsında tatili satsın. hem sonra bunun içinde art niyette yok bu çocuk hayatta kandıramaz bizi. en iyisi alalım biz bu tatil pakedini. rahat etmiş oluruz.

edalarıyla zeka seviyesinin de altlarına düştüğün müşterinin senden zarar gelmeyeceği hissiyle direkman senede atlaması olayıdır.

çok zeki insanlar en aptal gözükenlerdir. *
seni tanıdım sen o anketçi çocuksun...
esra ceyda kardeşlere sorulan 100 puanlık soru.
anket yapmak mı zor? anket yapanın başlığına yazmadan durmak mı?
*
Kesinlikle aptal rolü oynamak diyebilirim.Aptal olan zaten aptaldır beynindedir problemi yapılacak birşey yoktur.Ancak aptal rolü oynamak hele ki akıllı bir insan için bir hayli zor olsa gerek.