bugün

görsel
Yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte.

(bkz: üzgün surat)
görsel
Anlık, okuyup çetniklere sövüyorum.

(img:#1662444)
görsel
Küstü garibim.
görsel
Myyyyyyy wayyyyy.......
görsel
Memlekete gidiyor Domestos abla. Selam ve aleykümselam ile. Evet
Hava çok güzel, gelsenize. Kahvaltı yapalım.
görsel
görsel

çocukken bunun lavanta olduğunu zannederdim. hala ne olduklarını bilmiyorum, neyseki renkleri çok güzel.

edit: leylakmış. o çiçeği çok başka hayal ediyordum. olsun hala muhteşem renkleri var. söylediğin için teşekkürler sevgili neggen.
görsel
olmasaydı, uzun yol hiç çekilmezdi.
görsel

Kalabalık olmayan bir meydan...

Şehrin koşuşturmasından kaçan insanlar...

Onları pozlayan ben...
görsel
görsel

izmir bayraklı gümüşpala halkı genel olarak iyi bilir bu kadının kim ve nasıl biri olduğunu. kelimelere dökemiyorum, edebiyatım yetersiz kalıyor. içim yanıyor dumanım tütmüyor, insanlık namına o kadar acı bir ölüm ki bu kadının, manevî anam biricik sadiye (oktay) annemin vefatı. hâşâ , kabullenesim gelmiyor. bir yazımı olduğu gibi aktarayım:
"asıl biz üzülelim halimize, bu vefat eden kadın, sadiye (oktay) annem, hayatının her saniyesini ahireti için yaşamış, muhatap olduğu herkesin rızasını almış, kendini insanlık için gariban fakir fukara, morali bozuk dertli kederli bîçare insanlara adamış; gerek mahallesinde gerek semtinde gerek türkiye'nin muhtelif yerlerinde ve hatta elinin uzandığı yurtdışında bazı ulkere kamyonlarla erzak eşya gıda toplayıp hibe etmiş, oyuncaklarla cocuk sevindirmeyi dahi es geçmemiştir. ben böyle bir insan tanımadım, heralde tanıyamayacağım da.. allah bizi onun haliyle hallendirsin. bir asırda böyle insan üç beş tane ya gelir ya gelmez.. Bir fatihayı çok görmeyin o'na. galiba son nefesime kadar özlicem kendisini, eminim o da benim özlemim kalbindeyken son nefesini verdi. "

bir insanın ağzından çıkan her söz, olaya bakış açıları , davranışları tamamı özlü söz niteliğinde olabilir mi? oldu işte.

her daim söylediği gibi: gezdiğiniz heryerde kalpten(celalleniyor sesini yükseltiyor)! allaahh! diyin evladım. çok yararını görürsünüz. kalp kırmayın. kanadı kırıklara (boşanmış, terkedilmiş, -hatta aşk acısı çeken-, anne babası vefat etmiş kişilere) yar olun yardımcı olun.

annemm benim, biricik sadiye annem. uyanır uyanmaz senin özlemin gözlerimden yaş olup akıyor. vallahi istanbula donmek zorunda kalmasam her sabah ziyaret emek isterdim senin cennet mekan kabrini.
kalp gözü açılmış olanlar senin vefatının ne denli rahmet dolu olduğunu gördü, biliyorum da.. seni çok çok özlicem, görüşmek üzere.
görsel
görsel
-Esref yanındamı.
-Evet komutanim.
-Ozaman gidip köyün en yüksek yerine dik. Bugun burası vatan topragı.

(bkz: dağ 2)
görsel
görsel
yeni kitaba başlamanın verdiği haz,özene bezene hazırlanan atıştırmalıklar ve kaliteli bir bilim belgeseli ile bitecek olan gece. kısaca ideal bir gün için her şey.
görsel

görsel
bilmem kaç ay oldu izmir'e gelmeyeli, çok özlediğimi sanıyordum. sanki izmire vardığımda tüm izmiri tek hamlede kucaklayacakmışım gibi gelirdi, manevî annem sadiye annem ölene kadar.. şu an boğuyor beni izmir, meğer coğrafyayı gönül verdiğimiz insanlar süslüyormuş, bize anlam katan sevdiklerimizmiş meğer. ruhum daralıyor ama annem geri gelmiyor. insanların eğlenmesi gülmesi zoruma gidiyo. istiyorum ki hepsi benim kadar ağlasın gözleri kurusun. ama sadiyeannem asla böyle düşünmemi istemezdi diyorum, omuzlarım düşüyor herkesten özür dilemek istiyorum.
hayat devam ediyor biliyorum ama bir eksik, biri eksik.. seni çok özledim annecim. öz annemden çok seviyorum seni bunu o da biliyor. kırılmıyor, çünkü öz annem de onu bizlerden çok severdi.
evet izmir! sen artık benim için pek bişey ifade etmiyosun diyecektim ki, biricik annemi topraklarında barındırıyorsun şu an, senden de özür diliyorum ve seni daha çok seviyorum artık, hep varol.
görsel
Pina badııııır.

görsel
Ulan bi tanecik kurabiye mi koyulur, insafsızlar sklajk.

görsel
Umutsuz yaşam alanı. Resmen ruhum özgür kaldı. evet!

Değerli sözlük teyzeleri,
Artik beni baş göz edebiliriz.

görsel
görsel
Öğrencimin hayatında okuduğu ilk metnin görüntüsüdür. Tamamen anlıktır.

görsel
görsel
görsel