bugün

+kaçta geldin sen?
-sabah sekiz gibi
+ben sana böyle davranmıcaksın demedim mi ?
- ee sen alkol ve sigarada tüketme diyosun
+diyorum ama
-uyuom annem görmüyor musun bak horluyom bile
+nerde yanlış yaptım acaba
-korunmamakla annem
+neee
-yok bişe yok.seviyom seni.hadi uyucam.
dünde kalma yarını sorma anı yaşa anne denilesi anne.
benim annemin bana hiç soramadığı sorudur. öyle bir lüksü yoktur. zira sorması, abimin beni topuklarımdan vurması anlamına gelmektedir. kızların gece gece sokaklarda ne işi vardır?
eve geç kalan bireyin erkek olduğunu gösterir. bir kız eve geç kalsa o annenin gözüne uyku girmez eve kaçta geldiğini de öğrenir. bunu yapan oğlan anneleri de vardır.
genelde 2 saat falan erkene alınarak cevap verilir.
anne: dün gece kaçta geldin?
xxx: 12:30 du heralde.
anne: o zaman biz daha yatmamıştık, 1 e kadar bekledik seni.
xxx: 01:10 gibi geldim heralde karalıkta saati görememişim. siz yatmışsınız ben gelmişim.

şeklindedir, oysa bu bir yalandır.*
alacağı cevap karşısında şok olabilme ihtimalini göz önünde bulundurması gerekir.

mesela bu cumaı cumartesiye baglayan gece eve girişim sabaha karşı 4.30'du. annemin halini siz düşünün.*
"sen içki mi içtin? höhlesene bakayım" diye sormasından hallicedir..
-sen dün eve kaçta geldin?
+anne kapıyı sen açtın ya!
-hee doğru doğru ama sen erken gel.**
aslında anne bu soruyu sormaz. çünkü çocuğu gelene kadar bekler.
keşke yaşasaydı da hesap sorsaydı dediğim durum.
grizunun bütün bunlar düş şarkısının sözleriyle cevap verilesi soru cümlesidir.
dün gece geç geldim diye annem kızmış bazıları hiç dönmüyor.
- eve kaçta geldin?
+ saat bakmadım, direk uyumuşum anne.
bir yerden sonra cevap vermede ustalaşır insan.
ana yüreğidir olur o kadar sakin kalınmalı saygı yitirilmemelidir.
yarım saatte bir arayıp "ne zaman gelcen" soruları yetmemiş olduğundan, sorar gibi yapmasına rağmen cevabı bildiği soru. anahtar sesini duyduğu anda o zaten saate bakmıştır. telefonda 5 gibi gelcem diyip 4 buçukta eve girmek, sizi bu konuşmanın uzamasından sıyıracak, erken geldiğinizi (eve) kanıtlayacak eylemdir.
senin hakkında kötü şeyler duyduğu anlamına gelebilir.
malesef bazi anneler bu soruyu sormaz cunku çocuklari eve dönene kadar uyumazlar.
merak etmeyi ertesi güne saklayan annedir. gece uyumayıp bekleyenlerde var. anı yaşayıp fırça atmak.
cok isterdim diyecegim bir durumdur, seve seve, kizacagini bile bile, hic dusunmeden cevap verirdim. O yasasaydi ve sorsaydi.