bugün

anne için çocukları ile yeni bir paylaşım yolu olmakla birlikte daha çok meraktan kaynaklanan durumdur. canım annem tüm çabasına rağmen halen "nasıl oluyor bunlar seni nereden tanıyor" vaziyetini aşamamıştır. gözlüğünü takıp "ne yazıyorsun bakıcam" demesi başlı başına bir internet keyfidir. iyiki varsın. gene de komik bir durumdur. çünkü kendisi beni internetin mucidi zannedip onu da bul bu nerede diye sormakta anne yapamam deyince de sen de hiçbirşey bilmiyorsun demektedir. olsun onun canı sağolsun.
bir de bunların arkadaşlarınla muhabbete dalan tipleri mevcuttur. bilgisayarın başından kalkarsın anne bir iş için oturur o arada bi arkadaşın yazar. anne ben annesiyim dedikten sonra hal hatır soraaaaaaaar karşı taraftakiler cevap verir. ya ben senin ofisindekilere fıkra felan anlatıyo muyum? ama çok sevilesi annelerdir bunlar. şirindirler yav..*
arama motoruna peter north yazamamak.
annenin önemli bir işi vardır ki o hiç sevmediği bilgisayarın başına otursun. mesela askerde olan abinizle msn de konuşacaktır, oğlunu 3 numara saçla görecek, sanal yoldan da olsa bağrına basıp, veda anınında ağlayacaktır. bilemediğim olunca sorarım diyerekten sizi de yanına alır. hatta gececiymişsinizdir ve uyuyalı henüz 2 saat olmuştur ama uyandırmaktan hiç imtina etmez. msn de gönlünce konuşur. o duygusal atmosferden biraz olsun anneyi koparıp almak için sözlüğü açar, entrylerinizi okutmaya kalkarsınız. fakat annenin yanıtı, "ekşi sözlüğü açsana okuyalım" olur. yuhh derseniz güdümlü terlik gelecektir bilirsiniz bu nedenle sadece, "anne ben buraya yazıyorum, biz ekşiyle küsüz, vs.." diyebilirsiniz. bu sözlerinizi göz ardı eder ekşiyi açar ve okur *. bir daha ki sefere anneye ceza olsun diye sandalye verilmez ama yine de ekşiyi açtırır ve okur.
-beisa, bidibidi@bidibidi.com a girsene bi..
+anne ona girilmez. o bi mail adresi.
-sonu com olcaktı di mi? tamam da ben şu gazetenin köşe yazılarını okumak istiyorum.
+tamam..açıyorum bekle..
-aa..kızım! google a mı gir dedim sana? niye girdin oraya?
+tam adresini bilmiyorum çünkü anne..
-amaaann.. bi şey bilmiyosun.. gidiyorum ben..babana söylerim!..
+??!
yemek sitelerinde dolaşmak...