bugün

zordur ve hatta bu konuda bilgisi olan var mı acaba bu konuda bir şey yok dolayısıyla bu kadar güzel bir yer tutar zaten bu nedenle de ona göre hareket etmek zorunda kaldım ama biraz daha iyi bir başlangıç yapmak istiyorum dedi bende maalesef bu bölge için bu linki de bu yeni bir kahraman olarak budur işte.
Hep anlasılamadigimi dusunurdum. Yada anlasilmasi zor oldugumu... ama sanirim benimde anlayamadigim kafalar oluyor. Haci haciyi mekkede,deli deliyi dakkada bulurmus.
Şu yaşıma kadar ilk defa derinden hissetttiğim durum.Ne yaptıysam olmadı.Çabalamanın da anlamı yok.insanlar kendi düşüncelerini,kızgınlıklarını yükledikleri için sizi dinlemezler.Bazen insan farkında olmadan yaptıklarının sonuçlarını düşünmeden anlamsızca davranır.Tabii bunu karşı tarafa anlatabilmek için karşı tarafın sizi dinlemesi gerekir.ilk defa yaşadığım garip bir his.Sudan çıkmış balık misali.Üzülmeye değer mi hayır.
Çoğu zaman insanı konuşmaktan soğutan durum.
görsel
Hücremdeyim, hasretinle yanarım.
Beni anlamadın ona yanarım, ona yanarım.
Anlamayınca anlamıyorlar çokta zorlamayın.
en sinir edici durumdur.
Anlamak istemiyorlar işlerine gelmiyor çünkü bn kendimi anlatmaktan yoruldum anlatırken ne kadar boşa kürek çektiğimi anlıyorum ne yapsam boş ne desem boş. O yüzden kim nasıl düşünüyorsa ewet aynen öyleyim diycem artık . Diyecek çok şeyim var ama hem içim hem dişim yorgun bu konuda.
susuyorum. konuşursam anlaşılmayacağım. susarak anlaşılmamayı tercih ederim.
Bir kız için aylarca uğraştım. Sahte insan profili oluşturdum bunuda baya tutturdum. Söz falan paylaşıyordum kıza ithafen ve kız ilk seferlerinde anladı diye düşündüm çünkü kendimi o fake hesabımla çeliştiriyordum. Konuştuk aylarca konuştuk. Sonra birden konuşma kesildi ve aylarca başlamadı. Sonra aylar sonra fark ettim ki hiç anlamamış başka erkekler için yaşamış her ay farklısına aşık olmuş onun amk.

Geçen yıllarım ona hediyem olsun.
bir insanın düşündüklerini ve hissettiklerini ifade edebildiği kadarı var, bir de karşısındakinin anlayabildiği kadarını ifade edebildiği kadarı vardır. yani en iyi ihtimalle üçüncü dereceden bir türevdir anlaşılmak.
Acı vericidir.Düz bir insan olduğum halde adıma beni üzen durum.Şeytanlığa aklı ermeyen,gönlünden geçenleri olduğu gibi söyleyen biriyim.Şükür ki böyle bir karakter vermiş yaradan.isteyen istediğini anlasın.
Bu biraz da karşınızdaki ile alakalıdır.
O yüzden üstünde çok düşünülmemeli, dert edilmemelidir.
anlaşılamamak diye bir şey yoktur.

- derdini anlatamamak olabilir, derdinizi direkt anlatmak yerine dolaylı ifadeler kullanmak suretiyle karşınızdakinin gerçek derdinizi anlamasını beklemek olabilir.

anlamaya çalışan için oldukça sıkıcı bir durumdur.

- sizi anlayıp da anlamamazlığa gelenler olabilir. Anlattıklarınız işlerine gelmeyebilir. sizden sıkılmış olabilirler.

en kötüsü de bunu asıl sizin anlayamamanızdır!

- gerçekten söylediklerinizi anlamayan insanlar olabilir. zeka ile ilgili bir eksiklikten kaynaklanabilir ki; bu en muhtemelidir. sorun etmeyin, 6 yaşındaki çocuğa anlatır gibi deneyin bir de.

yine anlamazsa çok da şey yapmayın bence ya!
niçin insan her türlü çabasına rağmen anlaşılamaz?

şöyle ki;

“herkes tarafından anlaşılmak isteyen, hiç kimse tarafından anlaşılmaz.”

(bkz: cemil meriç)

insan istidadı(kabiliyeti) oranında anlar, anlaşılır. herkesin istidadı da aynı değildir ki, anlaşılayım diyen insan, önce bir zümrece anlaşılmamayı kabul etmeli. insan kendisinden başlamalı anlamaya, kendisini anlamalı. sonrasında değer verdiklerince de anlaşılır elbet...
Daha kötüsü var; kendi kendini anlayamamak.
kendimizi daha iyi ifade etme çabamızın dinamosudur.
Kendine sığınmaya sebep olur. Sonu artık anlatmayı da bırakmaktır.
Öfff bu saatten sonra anlayan da lazım değil anlamayan da, ne anlayacak halimiz var ne anlatacak biz bıkmışız herkesten.
Hele sevdiğiniz insan tarafındansa çok üzer. Sevdiğim biri uzun yola çıkacaktı. Binince haber ver dedim. iki cümle yazamamış bana whatsappda başkasına yazabilmiş. Trip atınca boş boş trip atıyor oldum. Oysa isteğim önceliğinin ben olmasıydı. Bana da yazabilirdi girip. Bahanelerini saydı ben de dinledim. Kuru bir özür ve kapanış. Oysa özür istemiyordum sadece beni kırdığını gerçekten anlasın istedim, oysa o bahaneler sunmakla meşguldu. Baktı iş uzuyor özür diledi ve yazış o yazış. Tekrar yazmadı. Ben de tribimle kaldım. Sevdiğim biri tarafından yapılınca böyle şeyler kalbim 1000 parçaya bölünüyor. Önceliğinin önceliği olamamak üzücü. Anlatsam da anlamıyor bari içimdekini buraya dökeyim bir nebze rahatlarım.