bugün

genelde yapacak işi olmayan insanların yaptığı laf salatasıdır. hayatta hiç bir şeye ilaç değildir. genelde kafa sikmeye yarar. çiçek pasajında demlenip ota boka anlam yüklerler, sonra da sızıp kalırlar.
herhangi bir şey olsun bir söz eşya ya da inanca kendi yorumunu getirip ona kendince bir değer vermektir.
minimalist şairlerin sözcüklere uyguladığı işlemdir.

misalen;

"buğday tanesindeki can gibiyim
suyu özleyen bir yaşam gibiyim"
her insan yapar. farkında ya da değil farketmez. insanın temel arayışlarından biridir. bazen rahatlatır sonucu bazense yanlış yüklenen anlamlar yüzünden can sıkar. izlenimlere kapılmamak en iyisi.
günümüz insanının en büyük problemi. her şeye gereksiz bir anlam yüklüyoruz. özellikle sosyal medya da inanılmaz derecede yaygınlaşalı olan durum. ne mesela derseniz; özel günler. evet eskiden de özel günlerdi. ama bu sosyal medya; herkesi bir etkisi altına aldı. anne , babasına hayrı dokunmadığını bizzat bildiğim insanların , özel gün geldiğinde bir güzellemeler , afillilikler yapması garibime gidiyor. belki iyi bir şey , yola geliyor; belki de yoğun bir samimiyetsizlik , gereksiz anlam yükleme. bilmiyorum. ben böyle düşünüyorum. daha başka şeyler de var tabii , sadece özel gün nezdinde değil.
kişisel olarak 2 şeyi birbiriyle bağdaştırmak, bir şeye manevi değer vermektir.
bir şeye kişisel olarak değer verip anlamlandırmak.
mümkün olduğunca eşiği yüksek tutulmalı.