bugün

"bir gün tanışacağım buradan" sloganı ile yıllarca terkedilemeyen şehirdir. rahatlığı, kolaylığı, güvenliği bağlar insanı kendine. başka şehirde hep diken üstünde olursun. ama evet, gri şehir. sıkıcı, ruhsuz. akmıyor.
nasipse haftaya değil ondan sonraki hafta gideceğim bir il. oranın bol bol tadını çıkarayım. türk dil kurumuna da kesinlikle gitmeyi düşünüyorum. belki bebekliğimden beri belki de hiç denizsiz bir ile gitmemiştim. manisa'da deniz yoksa manisa'dan geçmiştik.
An itibariyle varmak üzere oldugum asıl memleketim ama aramızda kalsın. soranlara izmitliyim diyorum.
düğüne ankara'dan birileri de gelmişti.
hala içime oturan birşeylerin olduğu şehir.
yaklaştım çok şükür hatta ankara il sınırları içerisindeyim. eryaman'a yaklaştım.
türkiye'nin başkenti olan ildir. bana göre anıtkabir dışında pek bir numarası yoktur. çok renksiz, tatsız bir şehirdir. insanı da genel olarak kaba ve seviyesiz. ankara müzikleri de berbat ayrıca.
meydanı falan o kadar güzel ki istanbul'da bile öyle bir meydan yok galiba.
görsel
görsel
görsel
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "Kanuna uyun ya da otobüsleri bize satın" çağrısının ardından otobüs sahipleri kararını verdi.

Ankara'da özel halk otobüsü sahiplerinin talebi, araçlarını belediyenin işletmesi veya satın alması yönünde.

Araç sahipleri sürece yönelik kararın 1 Ekim'e kadar verilememesi durumunda ücretsiz ve indirimli yolcuları taşımama kararını uygulamaya devam edecek.
Memur şehiridir onun için kasvetli' dir biraz, ayrıca önceden beri Anadolunun hep çekim ve cazibe merkezi olmuştur, hatta friglerin gordion diye adlandırdığı, keltlerin ise Ankyra dedikleri yani durduran anlamı taşıyan ismi ile eski semitik toplumlarında belli dönemlerinde başkentliğini yapmış bir şehirdir , şuanda ise güzel Anadolunun tam ortasına konumlanmış, Türkiye cumhuriyetinin' de başkenti olan şehirdir, ayrıca kendimde bizzat ankaralıyımdır.
ankarayı hak etmeyenler il sınırı yazan yerden geri dönsünler.
Yoruyo aga.
Türkiye'nin başkentidir.
--spoiler--
ankarayı hak etmeyenler il sınırı yazan yerden geri dönsünler.
--spoiler--
ankara'yı hak etmeyenler derken ankara kimsenin tapulu malı değil. isteyen gelir. mecburiyetten de gelen gelir. ücretsiz otobüse de binilebilseymiş iyiymiş. meydanı güzel, kalabalıktı. otobüslerinin bazıları istanbul'dakilere benziyordu. resmi yerler bayağı çoktu. otobüslere ücretsiz binememek dışında ankara'yı beğendim. bazı otobüsleri istanbul'daki gibi kalabalıktı ama bence güzel bir durum.
--spoiler--
haydaaaa umarım aykolik bir gün bir yerde yakalayıp böyle fotoğrafımı çekmez.
--spoiler--
ama hepimiz insanız yani. bir yeri çekerken insanlar da çıkıyor. senin olduğunu bilmezler bence.
gidince sözlüğe mutlaka fotoğraf atacağım. yapamazsın dediler ama yaptım diyebilmek için.
Yalnız ve güzel şehrimdir. Seveni çok, sevmeyenide çoktur.
Besim Tibuk'a göre Türkiye'nin en büyük sorunudur.
Anlık olarak hava kapalı ancak sıcaklık güzel.
kışları kar yağışıyla diğer mevsimlerde bitmek bilmeyen yağışlarıyla ünlü bi iklimi olan ülkemizin başkenti. güneşli hava nimettir bu şehir için.
atatürk başkent yapmadan önce kasaba gibi bir yerken başkent olması sayesinde gelişip türkiye'nin 2. büyük şehri olabilmiş olan şehir.
seni görmek ister her bahtı kara.
sevmeyenlerin terk etmesini istediğim güzel şehrim.