bugün

Soğuk havasında kızılay’ da turlayıp rumeli işkembecisinde çorba içmek keyifli olan şehir. Gri yüzünün ardında gülümser.
Kuğulu Park'ta soğuktan ağlayarak kebo yedikten sonra yurda dönmesi keyifli olan şehirdi.
O sene hayatımda ilk defa o kadar soğuk görmüştüm. Dolaşalım dedik kuğulu park'ta oturduk. Dürümü acılı yiyemem. O da ağlattı. Uyuşmuş parmaklarla zar zor yedim. Soğuk resmen hiçbir şey giymemişim gibi kesiyordu. Yine de güzeldi.
bozkırın ortasına kurulmuş bir köy iken, tbmm'nin kurulmasından ve 1923 yılında başkent ilan edilmesinden sonra büyüyüp gelişen, türkiye'nin en büyük ikinci şehri.
bu sene kışın erkenden geldiği şehir. o değil de ben ben ankara'nın halen daha nasıl başkent yapıldığını şaşırıyorum. eskişehir de iç anadolu da ama ankara'dan daha güzel gidenler bilir.
bu sene kışın erkenden hissedildiği şehir. Ben 5 yıl önce, (üniversiteye başladığım yılın) 10 kasımında tişörtle dolaşıyordum bea.
yanına hangi şehir gelirse gelsin ankara'dan daha güzeldir.
Güneşte titretmeye başlamış güzide şehrimizdir. Soğuğunu da sıcağını da severiz. Angaramıza laf yok.. ( daha düne kadar bende laf ediyordum da havası mı suyu mu bilmiyorum seviyorum bu şehri).
Ülkemizin başkentidir.
gezmesi en çok kasım ayında zevkli olan şehir.
şu sıralar gitmeyi çok istediğim şehir. yavaş yavaş tekrar sevmeye başlıyorum galiba.
Buradan birisiydi sanırım, gitmesen de bir şey kaybetmezsin gibi bir şey demişti. Zaten önemsizdi öncesinde; ve şimdi daha da önemsiz, evet.
tunus caddesinde alkol alınası, beykoz ve rumeli çorbacılarında tuzlama içilesi, parklarında dolaşılası başkent.
Ülkemizin başkentidir. Plakası 06'dır.
Ankara dengesiz bir şehir dostlarim. Bugun çok sıcaktı. iki gün sonra gotumuz donar.
yaklaşık 1 yıldır nefret ettiğim fakat son zamanlarda tekrar gitmek istediğim şehir.

plakası 06 olan şehir.
bu insanlar burada nasıl yaşıyor lan.
bildiğin çöl amk.
hahahaha.
Suskun şehir, telaşlı bir rüzgarın avuntusuyla..
dününde , bugününde ve yarınında.
uzun bir süredir nefret ettiğim fakat son zamanlarda tekrar ısınmaya başladığımı hissettiğim, gerçekte sevdiğim şehir.
yine leş gibi bir hava.
Aga ne yağıyor be... Yağmur izlemekten keyif alıyorsanız ankara dışında bir şehirde yaşamayın.
Artık Kışın geldiği resmen kesinleşen şehir.
Çok şükür bu yıl da kombiyi açmadan aralığı gördük de şu saatten sonra istersen açma diyen bir soğuk var dışarıda.
psikolojik sorunlarım yüzünden uzun süre nefret ettiğim fakat şu sıralar ısınmaya başladığımı düşündüğüm şehir.
Bir şehrimiz.

(bkz: Ankara da aşık olmak)
(bkz: serbest çağrışım)
10 aydır yaşadığım şehir ama bundan sonra bana her yer angara.

ilk dikkatimi çeken; şehrin düzenli olmasıdır.