bugün

deniziyle meşhur ilimiz.
istanbula dönmesini ahahah. neyse tam memur şehri işte ya memur değilsen iş hayatında zorlanırsın seçenek çok yok çünkü.
Yakın zamanda gitmeyi düşündüğüm geçmişte kalamayan şehir.
Hiç sevmediğim bir şehir son derece kasvetli .deniz yok.
Cuma gecesi bile tunalı hilmi caddesi ölü gibi olan şehir üstelik bu mevsimde. Bi de kışı düşünün. Yazın zaten kimse kalmıyor ankarada. Kısaca gece hayatı olmayan bir başkent.
Ülkemizin başkentidir.
Akşam teoman konseri olan şehirdir. Hani gitmek isteyen olursa haberi olsun.
hayatımın bir kısmını geçirmeme rağmen şuan nefret ettiğim şehir.

üzüldüm ankara.
Tekrar yaşama ihtimalimin olduğu şehir.heyecanlıyım
leş ötesi şehirdir.kefşke gitme ihtimalim olsa.
Gercekten nefret ettiğim şehir. Ama nedense yağmur yakışıyor buraya. Yağmur yağınca biraz hoslaniyorum kendinden.
mis gibi kokan, umarım birkaç gün daha da böyle mis gibi yağmur kokmaya devam edecek şehirdir. şehrimdir.
''ey bu
gri şehrin insanları
sizi bilmem ama
ben kendi melodimi içimde taşıyorum
ve hala yüreğimle düşünüyor,
yüreğimle seviyorum''..

teşekkürler zhk..
Şu an ayrılmak üzere Esenboğa havalimanı dış hatlar terminalinde beklediğim şehrim.
yağmur iyi oldu ama ankara'ya en çok kar yakışır.
bir türlü tekrar sevemediğim şehir.
hukuk ve siyasal mezunlarının birtakım sınavlar için yollarını aşındırdığı şehir.
baş şehir.
görsel

Ankarada bunları çalarlar..
Başkent olmasa köy olarak kalacak şehir.
ismet Paşa istanbul yerine neden Ankara’yı başkent yaptınız sorusunu soranlara;
“Senden yana olanlar bir şey vermezsen neden senden yana olsunlar?” demiştir.
1402 yılındaki ankara savaşı esnasında timur ordusunda bulunan filleri o zamanlar orman olan pursaklarda saklamıştır. bu hamlesi ona savaşı kazandırmış ve böyle bayezid savaşı kaybetmiştir. pursaklar ismi buradan gelmekte olup o zaman adı filler burada saklandığı için fil saklar, zamanla etimolojik değişime uğramış pursaklar adını almıştır. hadi eyw.
kendisine karşı olan duygu durumumun her gün değiştiği, maalesef nefret ettiğimi düşündüğüm şehir.

06 plakalı şehir.
istanbul'a kıyasla daha yaşanabilir olan şehir.
görsel
görsel
görsel
görsel
2018'de ziyaret ettiğim şehirdir. insanları soğuktur ya da bana öyleleri denk geldi efendim.
Yozgat vol2 olacakken başına talih kuşu konmuş şehir.
Ev,memleket, sığınak.