bugün

Haziran oldu haziran. Montla geziyoruz daha. Havaya kufreder duruma geldik, ne lan bu.
Gök yarilircasina yagmur yagiyor, bense yatagimda yagmurun sesini dinliyorum.
haziran'ın 3'ünde yağmur sebebiyle sokakların göl olduğu şehir.
Yağmur yagiyormus ve ben yokum..alın beni burdan..
sevdiğim şehir.
Ankara'ya deniz geldi.

Kliniğin ışıkları kapattık, sokağı izliyoruz.
melih gökçek'in sayesinde deniz çalışmaları başlamış şehir. bir kaç plaj oluşmuş durumda.
gidinceye kadar sevmediğim, gittikten sonra hakkındaki hislerimin değişmediği şehir.
tüm planlarımı alt üst etmiştir bu yağmur.
2 gündür yağmurun durmak bilmeden devam ettiği şehir. sonbaharda bu kadar yağmadın e insaf be hazirandayız.
Bu ne karanlık Bu ne sağanak şehridir. islanmalara doyamadik. Boyum uzadı bu kadar yağmurda kalınca.
son bir haftada kendini Karadeniz'de sanan şehir.
An itibari ile yollar göl olmuş durumda. Çok güzel lan bu şehir, insana her zaman huzur veriyor.

görsel
Herkesin sevebildiği ama nedense bir türlü sevemediğim akşamdan beri kesilmeyeb yağmur şehri. Antalyada doğup izmirde büyüdüğüm için sanırım. Çözemedim bu şehri. Belki zamanla severim ama bir senedir yok gram sevemedim.
Grinin en çok yakıştığı şehir.
canım şehir * küçük prensesimle kıymetlimis, canımız, bitanemiz olan jelibon aşkımız var orda * öptüm çip bay *
Hayatımın çok uzun bir döneminin geçtiği ve hala da geçmekte olduğu güzel şehir.
Güzel zamanlar yaşadım. Belki yozgat'ta yaşasam orayı da sevdirecekti yaşadıklarım ve yaşattıranlar.
Melih başkanı'da çok seviyorum. Adam işini en iyi şekilde yapmakta. Dün anadolu bulvarının çevre yoluna çıkan tarafında denize girdik. çok şaşırdım. hiçbir yolsuzluğu da yok. tek derdi ankara'nın en iyi alt yapıya kavuşması. melih başkan başımızda olmasaydı yolları sel götürür bir damla yağmurda mahsur kalırdık.
Bir haftadır sadece havası bunalim sebebi.
memleketimdir. çubuk olmasa bir şeye benzemeyecek ildir. birde yozgat çankırı ve sivaslılar olmasa daha da güzel olacak şehirdir.
Bildiğin sonbahar havasına bürünmüş şehir. Servisin kaloriferi bile açık, haziran ayındayız yahu. Kasvete gam keder yürümüş.
allah seni kahretsin şehri,

üstüm başım rezil oldu iki gündür.

zaten bütlere de kaldım, hof daha günlerce burdayım.
Sevdigim kisinin yasadigi sehir. Hic gitmeme ragmen sirf onun sehri diye seviyorum.
Aile büyüklerimiz ankara'da yaşadığından 20 senedir düzenli olarak her yıl 2-3 kere gidip geldiğimiz şehir.

Son gidişimizde kardeşim şöyle bir cümle kurmuştu sanırım ankarayı açıklamaya yeter:

"Var ya abi aslında burda insanlar olmasa ankara güzel şehir. "
ankara depresif bir şehirdir herkes ona ayak uyduramaz . güneş olsa da melankolidir yağmur yağsa da .
üzgün değildir ama onun karakteri budur hiç bir zaman akıp gitmez hep bekler ankara gökyüzü bekler , ağaçlar bekler , sokaklar ,yollar.. sessizlik çöker kimisi tepelere semtlere sis çöker ..

sis çöker çünkü göstermek istemez sokaklar bazen kendini , bazense seninle birlikte yürür yol da bilir ki bi saatten sonra pek kimse kalmaz sokaklarında .

ama öyle de bir ayrıcalık sunar ki insana gecenin karanlığından bunalıp güneşi görmek istediğinde , yollarını anıttepe ye uzatır aşağı indiğin her sokakta güneş gibi aydınlatan anıtkabire götürür seni .

denizi yoktur ankaranın bazen bir çayırın önünde durur ve dalarsın tiz bi ses kulaklarında ,görürsün çayırda tek bir ağaç sana bakan belki , yüzünü yakar bazen sıcak bazen soğukta olsa..
Haziran ayı içerisinde kara astsubaylık mülakatları için gideceğim başkent. Daha önce hiç gitmedim nasıl bir yer la ?
son iki gündür aşırı yağmur yağışı nedeniyle trafiğin felç olduğu şehir. seviyoruz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar