bugün

buram buram hüzün şehri ya da benden kaynaklanıyor. kusura bakma ankara. *
soğuğuyla bizi ağlatan şehir. işin kötüsü ağladığımız zaman yaşlar donuyor yüzümüzde, evet o derece soğuk burası.
Ayazınla birilerini tehdit etsende,o birileri hayallerini yakıp bize Ağustos'u yaşatsa.. *
Zira donduk Ankara.
8 senedir hala alışılamayan şehir.
soğuk şehir. yarın daha da soğuk olacak.
kalabalık bir ankara'lı arkadaş grubuyla türkiye'nin en soğuk ilini seçerken daha sonra aramıza katılmasını beklediğimiz ve erzurum'da kışın -20'leri gören bir arkadaşımız gelerek konuyu bilmeden sohbete direk son noktayı koymuştur; bu ankara'nın soğunu n'abacaz amk..
Karın tekrar yağmasını beklediğim üşüten canım şehir.
fazlasıyla soğuk, gök gürültüsünün yağmur eşliğiyle verdiği rahatlamayı yaşatan şehir.
ankara elvankentliyim sanırım geçen yıl elvankente ''kahveci hacıbaba'' isimli cafe restorant açıldı , ve yaklaşık bir yıldır orda takılır muhabbet eder hale geldik arkadaşlarımızla.

dün akşam gözüme çarptı tam karşısında benim yıllarca oturup batak , okey , 21 oynadığım yer evet evet tam karşısında hemde , o sırada garsona el etmiştim garson geldi
-hoşgeldiniz ne alırsınız?
+çay
-başka bişey?
+yok.

biran aklıma ordaki sohbetler geldi
-vaay batucum ne içiyon lan
+abi çay ver ya
-taze değil siktir et çayı muz veriyim
+muz ver abim o zaman

bu içten ve samimi sohbete karşılık içtiğimiz 3 çayla 5 saat otururduk en fazla(çayı genelde 25kr'dan içerdik) 2 lira hesap öderdik kişi başı oranın sahibiyse bir kere bile rahatsız etmezdi bizi , kahvecide ise 20dk'da bir gelen garsonlar ile tanesi 2 lira olan iğrenç çaylar içerdik.

kaldırdım arkadaşlarımı çayı iptal ettim ve gidip özlediğim batağı ve sıcak ortamla karşılaştım.

buda böyle bir anımdır.
havası kadar verdikleri de soğuk şehir. siktin belamızı ankara.
atsan atılmayan satsan para etmeyen şehir. sevmiyorum seni ankara.
herseye ragmen hasretle ozlenen ve gitmek icin gun sayilan baskent..
çok soğuk be sözlük. yok böyle soğuk.
kuru ayazdan ibaret şehir. çok güzel donuyoruz.
Bildiğimiz buzlu esen canım şehir nasıl bir soğuk bu boğazına yapışıyor insanın.
soğuktan otelden çıkıp yemek yemeğe üşendiğim şehir.güzel ülkemin başkenti.
türkiye cumhuriyetinin başkenti, atatürk'ün naaşının bulunduğu kutsal topraktır.
Aynı zamanda gökçek cumhuriyeti.
Ankara memur kentidir ne siyah ne beyaz ortada kalmış gri renkli şehir.
Saat 9dan sonra çoğu yer kapanır ankarada. Ama yinede güzeldir ankara. Planı çoğu şehire göre daha iyidir. Insanları fazla göç aldığından mı bilinmez soğuktur.
Memur kenti, türkiyenin baş kentidir.
Kızılayda inince türbülansa girilmiş gibi bi hava verir. Aklıma hep "dışarda gürül gürül akan bir dünya" dizesi gelir.
okullarında 3. tekil şahıs "o" yerine "bebe" olarak öğretilen başkentcik.
soguguyla insanin şeyini dusuren oynak melmeket.
http://www.youtube.com/watch?v=4v7NhIMtAhE
iyi kötü seviyoruz da bütün kış grip dolaşmaktan bıktım lan!

vesselam...
sabah sabah insanı sinier edecek çokça unsur bulunduran şehirdir. yok arkadaş, az önce max fm'de biri bura için "mecburen mecburiyetten" dedi, vallaha öyle ya.
en azından her şeyin gerçek olduğu şehirdir.
her şeyin hakkıyla verildiği.
soğugun da, aşkın da, yalanın dolanın da, ayrılığın da,yalnızlığın da hakkını vere vere yaşanan şehirdir.
o yüzden sevmiyoruz galiba, bu kadar hakiki olmasaydın ankara,
belki sevebilirdik senin bu gri sokaklarını.