bugün

Yolda yanlışlıkla çarptığın adamın sen benim kim olduğumu biliyonmu dediği şehirdir.
neredeyse her yaz düzenli olarak geldiğim bu yıl itibariyle de yaşamaya başladığım güzel şehir.

herkese kasvetli soğuk gelmesine rağmen oldum olası severim ankara'yı. yalnız geldiğimden beri sinir olduğum bir özelliği var ki hiçbir ankaralı yürüyen merdivenin sol tarafını boş bırakmıyor. uyarıp da geçmek istediğinizde küfür etmişsiniz gibi bir bakışa maruz kalıyorsunuz.

ayrıca otobüste orta yaş abilerin çoğunun telefonu "ankara'nın bağları" çalıyor. bir de gençlik parkı dedikleri yerin adını "apaçi parkı" olarak değiştirseler çok daha iyi olur.

vee bazı otobüs hatlarındaki yaşlı nüfus fazlalığını görüp de nedenini sorduğumda emeklilerin otobüslere ücretsiz bindiğini öğrendim. bu teyzelerin, amcaların da işleri olmadığı halde sırf gezmek için otobüse binmeleri ayrı bir şoktu benim için. *
işte ankara benim gözümde böyle tuhaf bir yer. eğer ki ankaralılar yürüyen merdivenlerin sol tarafını boş bırakmayı öğrenirlerse bir gün, çok daha güzel bir yer olabilir.
hayatını bok atmak üzerine kuranların başlıca uğrak noktası, canım şehrim. neymiş efendim, griymiş. denizi yokmuş. sanki bana doğma büyüme las palmas çocuğu pezevenk.
türkiye cumhuriyetinin başkentidir.

televizyonda her gördüğümde üzüldüğüm şehirdir. üzülüyorum lan.*
ankaranın amına koyayım!
rahatsız olanlarında ...
Sevìlecek yanları sonbaharı ve pamuk şekeri kıvamındaki bulutlarıdır.
ankaralıların çevre illlerden göçenler hakkında ;sanki kamyon kamyon ...'lı insanları buraya bırakıp gitmişler gibi dediği yerdir efenim ..Ne yani şehrinde iş vardı , aş vardı da mı geldi zalım deyip geçtiği şehirdir.
istanbulluların saçma bir şekilde küçümsedikleri şehir. ankara istanbuldan daha yaşanılasıdır, kabul edilmelidir artık. ama denizi yok yeaaa denmemelidir artık. komik olunmaktadır.
enteresan bir şekilde şehir trafiğinde "kimseye yol vermeme" kuralının hakim olduğu ve buna hiçbir şöförün kızmadığı şehirdir. şeritleri olmayan yolları çoktur ve tahminimde ülke ekonomisine katkı sağlaması için şeritler yoktur.
yasadigim sehir. yaslanmayi istedigim yer.
karlı halini pek özlediğim, gazi mahallesi'nin sokaklarında gezmek istediğim behzat ç.'nin başkenti'dir benim için ankara.
bazı hamsi kafalıların sürekli bok attığı şehirdir. Çok üzülüyomuş tvde görünce, aman. Ülkenin yaşanabilecek 5 şehrinin başındadır. Deniz yokmuş. Peh, görende uyuzu hergün denize giriyo sanacak. Sorsan yüzmeyi bilmez. Saat kaç olursa olsun, bayanların tek başına dolaşabildiği şehirdir. 3-5 laf atan serseriye ağzının payı ankaralılar tarafından verilir zaten. istanbulda çık bakalım, kaç taciz, kapkaç olacak. Trafiği çok nadir tıkanır. Halkı duyarlı, çevreci olduğu için arabasını bırakır, toplu taşım aracı kullanır. Sizin trafikte 4 saate karşıya geçtim, acaba canlı mı geçicem diye düşündüm. Türkiyenin ilk planlı ilçeside yine bu şehirdedir. Ucuz şehirdir. Kusurları da yok değil. Yazarız onlarıda bir ara. Lan bir kere 500t gibi bi cehennem yolculuğumuz yok, bunu hatırlayıp sonra bok atın istanbullular. 500t şehri terk etme sebebidir olum.
denizi yok yea diyenler, her akşam pierre loti ile boğaza karşı şarabını yudumluyor sanki. Ter kokusundan geçilmeyen ve hayvan gibi tıkış tıkış günün 3 saatini metrobüslerde geçiren kim lan o zaman ?
tanım: Türkiye'nin en yaşanılabilir şehridir.
gökçek'in bir şekilde gitmesi halinde daha da güzel olacak olan şehir.
ne zaman adını duysam aklıma kravatı getiren şehir.
1 ay sonra 2 günlüğüne geleceğim şehir, arkadaşa refakat amaçlı. haliyle şehir rehberine ihtiyacım var. mümkünse güzel olsun.
insanları sempatiktir.
şivelerine düşkünlerdir.
behzat ç ye sahiptirler.
kışı tam kıştır.
kar ankarayı çok güzel gösterir kışın.
her daim kalabalık o güvenpark kısmı hele de karşıdan karşıya geçenler akın akın hiç eksilmezler.
aşk kokan şehir.
sabahın 5'inde bile sokakta pek çok insan görebileceğin şehirdir. kasvetlidir fikrimce.
huzurlu olduğum şehir.
behzat ç .
yine coşmuş coşturmuş şehir. sevenini sevmeyenini herkesi kucaklayan şehir. kimseyle zoru yoktur. osmaniye'nin il olduğu şu ülkede çıkıp da tek kelime etmemiştir. yerim lan.
milli kütüphanesi olan şehirdir.
hatta milli kütüphanesinin arka caddesinde kocaman halk ekmekçisi olan şehirdir. fakir geçen öğrencilik günlerine huzurlu anılar ekler orası. yaşlı amcalara, teyzelere çay almak için yerinizden kalktığınızda güvercinler poğçalarınızı çalıp kaçar.
yani tuhaf bir şekilde kendini sevdiren şehirdir.
kıyaslama yaparsak eğer;

Istanbul serseri ve aylak bir genç.

Izmir hovarda ve ortam adamı.

ankara ise tam bir anadolu insanıdır. Efendi, başı önünde, kendi halinde ve cana yakın.
18 şubat 2013 pazartesi günü en düşük sıcaklığı 0 , en yüksek sıcaklığı 6 derece olacak şehir.