bugün

görsel
Kafeteryasındaki fiyat listesi garibime giden havalimanı.

Küçük çay: 5tl,
Orta boy: 5.50 tl,
Büyük boy: 5.75 tl.

Büyük dedikleri abartısız bir demlik çay alır. Ama fiyatlar orantısız. Küçük boy, büyük boyun nerdeyse beşte biri ama arada 75 kuruş fark var.
Şehre raylı ulaşım sistemi olmayan havalimanı isterse dizaynı muazzam olsun, erişilebilirlik düşükse kötüdür.
rivayete göre bu havalimanı inşaa edilecekken mühendislerin yanına bir çoban gelir.

-Ağam buraya hava alanı yapmayın çok sis olur burda sorun yaşarsınız demiş
Oranın baş mühendisi de
-Ben mühendisim benden iyi mi bileceksin hesabı kitabı demiş
Çoban:
-Valla ben hesaptan anlamam ama doğma büyüme buralıyım, size iyilik olsun diye söyledim demiş ve gitmiş.

Şimdi ise, Bu sorun nedeniyle esenboğa havalimanında bir sürü uçuş iptal oluyormuş...
havaş'ın da kaldırılmasıyla ve bolu yolunun tıkalı olmasından ötürü istanbul'a tek ulaşım olanağıdır şimdilik, nasıl bu havaalanına gidilir merak konusu.*
yarın sabah orada olacağım havalimanı.
havaş da kaldırılmış kızılay'a nerden nasıl gidebileceğimi söylemek isteyen yazarlar mesaj kutumu yeşillendirebilir mi?
Ebesinin mınında olan havalimanıdır. Metro da yok tabi ki. Şaşırdık mı? Hayır.
ne yapsınlar amına koyim kızılay'a mı yapsınlar havalimanını ?
Diyorum ki çok yakın şehre burası Konya'ya yapsınlar. Ben diyorum anya bunlar anlıyor konya.
En klas havalimanlarindan biri. Çok uzak evet ama belko air iş görür.
adını timur'un komutanı '' isen buga '' dan alır.

http://minwok.com/esenbog...avalimani-isim-tarihcesi/
Yakışıklı ancak işlevsiz havalimanı. Şehir merkezine metro bağlantısı yoktur. Ayrıca adam akıllı yurt dışı uçuşu da yoktur. Hızlı tren yaygınlaşınca ne durumda olacağı merak konusudur.
ismi güzel, minyon kız edasında havaalanımızdır.
şu aralar milletin ankaradan kaçmak için birbirini ezdiği yer. darbe nedeniyle zorunlu izin dönüşüne giden askerler bilet bulamadıkları için sefil durumda.
Ben angara'nın baya yabancısıyım, ama gördüğüm kadarıyla 24 saat klasik müzik verilen havaalanıdır. Sabah 3'te de vardı aynı kaset, şu anda da var.
gittikçe aşti'ye benzeyen yer.
ankara merkeze bayağı uzak bir havaalanı.bu sebeple yakın yerlere (istanbul gibi) uçakla gitmeyi anlamsız kılar.
Check-in işlemlerinden ve valizi teslim ettikten sonra üst kattaki cafenin balkonunda son sigaramı yakıp ankara'ya bilmem kaçıncı vedayı ettiğim yer. Uçsuz bucaksız, ağaçsız manzarasında ufka bakar, yine bir yerlere sürgün ruhumu dinler hüzünlenirim.

görsel
Her seferinde aç kaldığım alandır. 12 liralık poğaçayı da unutturmamıştır.
içerisi nedense gta vice city deki avm yi andırmaktadır şahsıma.
tav tarafindan isletilen, her daim tuvaletleri pis olan havalimani.
Askeri araçla giriş kapısına 90 km hızla daldığım havalimanı, ilk ve tek trafik kazam.
11 TL'ye gidilip pahalı denilen havaalanı. Bedava olsa yer bulamıyorum diye şikayet eder bu zihniyet. Evet.
Hayatımda gördüğüm en kötü ingilizce aksanı ile anons yapılan havalimanı.
Şehir merkezine ne kadar mesafede olduğu merak edilen yer. Metro var mı mesela merkeze? Ya da Havaş ile Kızılay tarafları ne kadar sürüyor?

Gereğini bilgilerinize arz ederim.