bugün

Hayattan zevk almak ne demek bilmemektir. Öyle bir havası var şehrin. Her yer gri. insanlar donuk. insanlar kaba. insanlar mutsuz.

Çok daha mutlu olunacak yerler biliyorum ama söylemem. Gelip de oralara da mutsuzluğunuzu getirmeyin.
denizimiz olmasada eymirin kazları ve minik kulübeleri her şeye değer. sonbaharda en çok seviyorum ankara’yı. kokusu bile çok güzel canım memleketim şimdiden seni çok özlemiş hissediyorum.
amacınız sadece yaşamaksa buraya gelin.çünkü biz öyle yapıyoruz.
güzel olabilir ama zor yani düsünsene ayaz bir hava, zamanlama üzerine kurulu bir hayat.
Üşümek, üşümek ve çok üşümek. Ankara çok güzel bir şehirdir. Dostlarla daha güzeldir. Cocuklugunuz ankarada gecti ise hele bir başka seversiniz. Kışları daha ılık geçse tam süper olcak.
2011'den 2017 sonuna kadar deliksiz ankara'da yaşadım ve sonunda hep hayalini kurduğum doğma yurdum memleketime, merzifon'a dönüş yaptım.

ankara'da yaşamak; dar kalıplara sıkıştırılmış bir kafanın büyük düşünmesine ve ufkunun açılmasına, gelecek hayaliyle yaşayan bir adamın kurduğu hayallerin sağlam temeller üzerine inşaa ettiği projesini faaliyete geçirme cesareti kazanmasına vesile olan ve insanları tanıma konusunda da mükemmel bir deneyim yaşatan harika bir şehirde yaşamaktır.

o şehirde çok ihanet yaşadım, kaderin en ağır tokadını da orada yedim ama çok delikanlı, mert, sözünün eri insanlarda tanıdım. hayat tecrübesi parayla satılan alınabilen bir şey olmadığı için yediğim kazıklar, yaşadığım ihanetler, uğradığım iftiralar hayatımın geri kalanında dikkat edeceğim derslik konular olarak aklımdan çıkmayacaktır.

eğer bir gün yine gurbet yollarına düşecek olursam ankara yine benim ilk tercihim olur. belki de bulunduğu ortama çabuk adapte olabilen birisi olamadığım içindir ama ankara'yı her zaman ikinci memleketim olarak göreceğim.
görsel
Paranız yoksa can sıkıcı ve bunaltıcı olan eylem.
ankara kavunu vardı eskiden. onun için yaşanır ama hala varsa.
çok iyi türkçe kurslarının olduğunu bir ilde yaşamaktır. faydalanmak gerek bu ayrıcalıktan tabi.

anlatabiliyorumdur umarım.
beytepe kampüsünde yaşanıyorsa büyük bir imtihandır. ama garip bir şekilde insan seviyor.
soğuk hava şartlarına alışmayı gerektirir ama insan bu hayatta en büyük kayıplara ve acılara dahil alışıyor hava ne ki.
Soğuk yüzünden hayattan soğutur. Evet.
istanbulda yaşamanın yanında çok yavan sıradan vasat durumdur.
Bazen özlenendir. Lan karantina insana neleri özletiyor. Evet.
Karantinaya 1 günlük ara verip dışarı çıkıldığında da yapacak hiçbir şey bulamamaktır.
türkiye'nin başkentinde ve en güzel şehirlerinin birinde yaşamaktır.
ÖZLEDiM DiYODUM AMA YETER ARTIK AMK ŞU SINIRLAR ARTIK AÇILSA DA KOPSAK iNCEDEN... Bi DE ARKADAŞ EŞ DOST MUHABBETi OLMAYINCA HELE DE KIŞ BiTiNCE, ANKARA ÇOK SIRADANLAŞIYO.
Ege ve akdeniz’i görmeyenleri tatmin eder.