bugün

Bildiğin eziyet olan durum. Evet.
Tek hücreli canlılar bile evrimini ilerletip bir miktar zeka belirtisi kazanınca karaya çıktı. Bizim su camışları hala sudan çıkamıyor.

Ankarada yaşamak güzeldir. Yeterli zekaya sahipseniz tabi.
deniz bile yok yaşamıyorsun ki sen.
Ankaralıyım ama fena sıkıldım her entride aynı kuğulu park, gardas, ayaz, bayık ankara edebiyatından.
Dünyanın herhangi bir lokasyonun da yaşamaktır. Çok da fazla abartmayın aminüm. 30 yıldır ankaradayım çok fazla bi olayı yok yani.
görsel

Bence şehre inat çok renklidir Yaşamayı bilene.
Yaklaşık 6.5 sene gerçekleştirdim bunu. Fazlası olmamalıymış. Kattığı şeyler de olsa yine de sevmiyorum bu şehri buna eminim.
Samimiyetsiz,soğuk bir memleket hiç ısınamadım. Yaşayabileceğimi hiç sanmıyorum.
Deniz sevdanızın olacağı ve devamlı buzlu bir zeminde yürüyeceğiniz yerde yaşamaktır.
gezilecek yer pek yoktur yani AVM de gezebilirsiniz üstü açık AVM de gezebilirsiniz tarihi AVM de gezebilirsiniz ha bide çok güzel turistik AVM ler vardır.
ömrünüz 4 katlı beyaz binalar arasında aradığınız adresi bulmayla geçer.

ha bi güzelliği varsa o da aspavadır. şimdilerde orda bitti gerçi, eskidendi.
Zordur herhalde.
Neyse büyük konuşmak istemiyorum, başımıza ne geleceği belli olmaz. Yine de Allah düşürmesin..
Soğuk, ruhsuz, neşesiz, bayağı.
Ama bağlanıyorsun işte.
şehrin griliği aslında bir süre sonra alışkanlık oluyor. şahsen o kadar renkli şehire gittim yine burayı özledim. içinde sürekli bir kasvet saklıyor.
Kendini akıllı zanneden cahil orta Anadolu çomarları ile yaşamaktır.
iki iş teklifi aldım ankara dan ikisini de reddettim. Ankara istanbul izmir yaşamak istediğim şehirler değil.
Gotham'da yaşamak gibidir.Tek farkı bir batman yoktur içinde
Kızılay’da takılıp kuğulu parka gitmeyi ayrıcalık sanmaktır. Rezalet puanım 10/10. Evet.
https://www.instagram.com...t&igshid=d53y72gljlba
izmirli'nin antalyalı'nın madem öyle çok boktan bir hadise ise ne sikime yorum yaptığını merak ettiğim yaşamadır.
ılıkların zorlanacağı yaşam. o zaman miami'ye geri dön adi yankii.

elin adamına ılık, dedim ama olsun.
En sıkı Dostlukların yaşandığı, muhabbetin, yoldaşlığın, sırdaşlığın şahlandığı bir şehir olmasından ötürü, doyumsuzdur.

Bakmayın, deniz yok yeaaa martavalına!
Ankara, deryadır...
herkese kısmet olmaz.

kimi için ızdırap kimi için de mükafattır.
Memlekette yaşamaktır benim için. insanının kral olduğu, kurulan dostlukların has olduğu canım memleketim.

Bir angaralı sözü ekleyeyim gitmeden önce.

Sokakların denize çıkmasa da seviyorum seni angara.
anlatmakla anlaşılmayacak bir şeydir. ankara, çocukluğunuzun geçtiği, anılarınızın biriktiği bir şehirse, tatil için başka bir şehre gittiğinizde bile bir süre sonra özlerseniz burayı. evet ankara'nın denizi yok, öyle sahilde oturup keyif yapacağınızı kafeleri yok, deniz kıyısında yürüyüş yapma imkanınız da yok ve yine evet 8 ay yaz mevsimi yaşayamıyorsunuz burada ama güzel insanlar biriktirebileceğiniz bir şehir ankara.