bugün

Öyle renkli bir şehir beklemeyin.Rahat ve huzurlu bir hayatın olsun istiyorsan ankara güzeldir.
sabah otobusle işe ya da okula giderken ki yaşlı amcalarla, birlikte eve geri dönmektir.
adamların işi gücü yok ben giderken sıkılmıyım diye hep benimle yolculuk ediyorlar, işin kötüsü ikimizde ayakta gidiyoruz, bu nasıl bir aşktır anlamadım.
Her gun ankaraya lanet edip bu sehirden gidememektir.
şu sıralar da götünüzü donduran bir soğukta dışarda geziyorsunuz demektir.
sırf soğuğu bile ceza gibidir. zordur. evet.
bu mevsimde grip olmaktır. Geberiyorum a dostlar.
soğukta yaşamaktır. suların donduğunu bilmektir. şu deniz yok muhabbeti bir bu il içindir. (o kadar denize kıyısı olmayan il varken) ama ağaç nüfusu azdır. la bebe kelimesine maruz kalmak, biz kibar değiliz tiplerine rastlanılacak yerdir.
kış geçsin diye uyuyarak beklemektir.
hayatı gri tonlarda yaşamaktır. ne tam siyahtır ne tam beyaz. araftadır.

(bkz: hasretin nazlıdır ankara)
Sakaryada içmektir. evinin balkonunda bu yaz sivrisineklerle boğuşmaktır. kurtuluş parkında çekirdek çitleyip sabahları yürüyüş yapmaktır. kurtuluşta elegancede traş olmaktır. karanfilde dost kitabevi önünde gitar çalmaktır. bahçeli 7. Caddenin ayağa düştüğünü bilmektir. 50. Yıl parkından efes bira ile ankaraya bakmaktır. moganda ve mavi gölde piknik yapmaktır. askeri havuzlarda yüzmektir. antarese, anatoliuma, ankamall a gitmektir. Kızılay avm den kaçmaktır (ergenuslar yüzünden) izmir caddesinde 2 tl ye çiğköfte yemektir. akşamları karanfilden posterler almaktır. ucuz alışverişler yapmaktır. gençlik parkına gidip cihazlara binip ağağağağağağnanı sikiiim diye bağırmaktır. sonrada gidip bi nargileye vurmaktır. altınparkta kayığa binmektir. barış manço parkında sevgiliyle yürümektir. emekte sokağın ortasında sevgiliyle öpüşebilmek ama önder mahallesinde dayak yemektir. hüseyingazinin minik kızılay olduğunu görüğ şaşırmaktır. abidinpaşanın apaçi kızlarıyla kesişmektir. (Tabi o yaşı geçtik).. Behzat ç izlerken mekanları tanımak ve daha çok zevk almaktır..
metroda sükunetle sıra beklemektir.
karanfil sokak'ta sergilere bakınmaktır.
dost kitabevi'nin önünde bir dostu gözlemektir.
dikmen'e çıkarken küfür etmektir.
20 gun once en az 6 yillik bi ara verdigim eylem.
kızılay'ı hayat kaynağı yapmaktır.
üşüme pahasına güzel bir şehirde ikamet etmektir.
Yalnız olmaktır. Süveterli olmaktır ayrıca altta da kalın çoraplar ama yine de soğuk ayaklar.
Usuyerek uyanmaktir.
Istanbuldaki gibi sinire strese maruz kalmamaktir. Arabaya muhtac olmadan otobus ve metro ile her yere gidebilmektir. Istanbuldaki gibi omrunu yollarda heba etmek degildir. Ankara rahatliktir. Istanbul'a gore daha bilincli,daha aydin,daha okumus insanlarla komsu veya muhattap olmaktir. Istanbulda oturan birisi olarak keske dedigimdir.
10 kat giyinmektir. Erzurum, sivas halt etmis yaninda.
her ne olursa olsun başka bir memlekete gittiğinizde ankara'nın özlemini çekmektir.
ne mutlu ne de mutsuz olmaktır.
aslolan insanın sevdikleri ile beraber olmasıdır. mekan ve bölge hikaye...sevildiğini hiseden kişi heryerde mutlu olmaya hazırdır. ha şu da var, bunalımda isen hava hemen depresif durumu hızlandırır.
Sevgilin de yoksa tek başına zulümdür re'sen acı verir.
asla tahammül edemeyeceğim şehir, bir kere havası berbat boğucu. insanların memur zihniyeti beni öldürüyor orda. zannediyorum pubları güzeldir gençlik nerde takılacak yoksa. deniz yok, martılar yok. oooohooo..
-Haa ankara mı bende orda okumuştum bi ara.
+Ankara da ya okunur yada aşık olunur.

Başkentimizdir.
Istanbul veya izmiri kenara koyarsak,yasam ve sosyal imkan olarak diger Anadolu sehirlerinden kat be kat ustun olan bir yasama sahip sehirdir. Istanbuldan veya izmirden gelen bir adam elbette ankarada deniz olmamasini yadirgar. Ama bakiyorum, adam anadolu'da kucuk bir sehirden gelmis,ankarayi elestiriyor,neymis sogukmus, neymis avm sehriymis. Ulan gelmeseydin o zaman Ankara'ya,siktir gir kasabadan bozma sehrinde yasamaya devam et,gelme Ankara'ya...