bugün

"anam avradım ölsün" şeklinde yumuşatılabilir.
ahmet kuralın anan avradım olsun diye yorumladığı sözdür.
" olsa da bekarlıktan kurtulsak " denildiğinde bir daha duyulamayacak küfürdür.
Dünyanın en sikindirik en iğrenç yeminidir.
Yemin (hangi dinde olursa olsun) söylediğin şeyin doğruluğuna tanrıyı şahit tutmaktır. Bu yeminin hiç bir inançla ilişkisi olmadığı gibi iğrençliğin de dibidir.
Yaşı 13-14 ü geçmeyenlerin kendini başkasına inandırma biçimidir.
Öncelikle bilinmeli ki bir küfür değildir, inandırıcılığı arttırmak amaçlı kullanılan rezalet, iğrenç bir söz öbeğidir.

insanımızsa aşırı dozda ''şuyu-u vukuundan beter bir durum'' içeren bu sözün anlamını ve lafın nereye gittiğini fark etmeden her bir halt da kullanılır bu öbeği.

Anonim değildir, can yücel ustanın türkiyeye bıraktığı tek kötü mirastır. Adını hatırlayamadım şimdi, bir şiirinde geçer.
bir erkeğe asla yakışmayan en şerefsiz söz .
adice bir söz hayatta kullanmadım kullanan adama kıllanırım.
haysiyetsiz bir cümledir. kurulmamalı, alternatif inandırıcı cümlelere yönelilmelidir.
Anlamı annem karım olsundur. Çoğunluğun yemin etme anlamında kullandığı halbuki esasında yeminin Allah'ın adıyla edilmesi gerektiğinden yemin filan olmayıp , cahil takımının çevreye şekil yapacağım diye en mübarek varlığı olan anasını kendine karı yapmasıdır. Tanım : ağzından çıkanı kulağı duymayan andavalların saçmalaması.
Dünyanın en aşağılık yemini.

Ananızı avradinizi sikeyim evet.
ben bu sözün anlamını uzun süredir anlamamıştım. yav diyorum anam avradım olsun diyorsun da anan olsun ama avradın yok o nasıl olacak. meğersem annemi sikeyim tarzı bişeymiş.

küçükken bir kaç kere söylemiştim anlamını bilmeden. bunu anlamını bile bile söyleyen gavatarları ellerimle öldürmek istiyorum. saygılar.
Galaksinin en iğrenç yeminidir.
Kroların kullandığı bir cümle.
ahmet kural'ın "anan avradım olsun" diyip, doğrusu "anam avradım olsun" diyen sadiye "kendi anama niye sövüyüm lan" dediği gün olayı çözmüştüm...
Anadolu da çokça, doğru söylediğini veya ne kadar ciddi olduğunu belirtmek adına kullanılan söylem söz öbeği cümle. Cahil yemini.
Şu dünyadaki en iğrenç ve rezil yemin etme şekli bu olsa gerek. Ya ağızlarından çıkan cümlenin ne anlama geldiğinden bihaberler ya da sapıklık ruhlarına işlemiş. Ahlak anlayışının ikiyüzlülüğüne dair bir işaret.

Hangi ahlaklı ve onurlu insan karakterini böylesine ayaklar altına alıp yemin etmek için validesini şu iğrenç cümlede kullanır, aklım havsalam almıyor.
çok iğrenç bir kelime. anlamı derin, anasının bir insan avradı olmasını neden ister ki? resmen bastırılmış ensestin dışa yansıması.
de siktir lo.
bir türk sözlü fantezisi. neyse ki çoğunlukla sözlüdür. haritada doğu tarafına gidildikçe fiile dökülür.
Entersan değil, ensestersan bir cümle.

Sadece kıraathaneci içkiciler arasında çok yaygındır.
Ağır Eril ve gerçekten iğrenç bir söz.
Kullanmayı sevmediğim laftır. Kendimi birisine inandırmak istiyorsam kutsallarımı neden karıştırayım ki?
iğrenç bir kelime kulanmayın kullandırtmayın.
Birinin ağzından duyunca adama bir gülme getiren söz. Evet.
samimiyetsizdir. inanmam.

olsun derken ne olsun ? orospu mu ?