bugün

Anadolu BiL Meslek Yüksekokulu, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından "ulusal ve uluslararası pazarların aradığı nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında istanbul'da kurulan ilk Vakıf Meslek Yüksekokuludur.

Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu, Bahçelievler ve Florya Kampüslerinde toplam 21 programında; sunduğu modern ve çağdaş eğitim ve öğretim ortamı, hem akademik hem de mesleki pratik becerilerle donanmış deneyimli öğretim elemanlarıyla öğrenim hizmeti vermektedir.

Anadolu BiL Meslek Yüksekokulu; Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, Gıda Teknolojisi, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık, Hastane Yönetimi ve Organizasyon, internet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, insan Kaynakları, işletme, işletme - ingilizce, Moda ve Tekstil Tasarım, Pazarlama, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Turizm ve Otel işletmeciliği, Turizm Rehberliği, Uluslararası Lojistik, Uygulamalı ingilizce - Türkçe Çevirmenlik, Yerel Yönetimler olmak üzere toplam 21 programda, Türkiye'de çeşitli sektörlerde görülen nitelikli işgücü açığını kapatmak amacıyla ön lisans eğitimini sürdürmektedir.

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, işletme - ingilizce, Turizm Rehberliği ve Uygulamalı ingilizce-Türkçe Çevirmenlik programlarının eğitim dili ingilizcedir. Ayrıca tüm programların öğrencileri için isteğe bağlı olarak Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu ingilizce Hazırlık Okulu'nda ingilizce eğitimi verilmektedir.

Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu, öğrencilerini çağdaş değerlerle donanmış, kendini geliştirme yolunda eleştirel düşünme yeteneğini kazanmış, lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Akademik eğitimin yanısıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin arttırılmasınada önem veren Anadolu BiL Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezi, Kariyer Merkezi ve Yerinde Uygulama Merkezi ile öğrencilerine bu yönde hizmet vermeyi sürdürmektedir. Gerçekleştirdiği kültür ve sanat faaliyetleride Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu'nun en önemli ayrıcalıklarındandır.

http://www.anadolubil.edu.tr
bütün bir sene ultima online oynamanın verdiği rahavetle girdiğim öss den aldığım benim için çok iyi fakat genel klasmanda düşük puan ile tanıştım ilk kendisi ile. milli piyango alıp çekiliş sabahı bir elinde bilet diğer elinde liste olan umutlu insanlar gibi bir elimde puanım bir elimde kitapçık adeta bana göz kırpıyordu. "aha dedim işte budur hocam ben buraya kesin girerim" işaretledim bir hışımla tercih formunu. çokta kasmadım hani... biliyordum kifayetsiz puanımın beni astronomik bir üniversiteye sokamayacağını. sonuçlar açıklandıktan sonra şaşırmadım. yolda düşünceli düşünceli giderken "şş kankiii nooollduuuğğğ kazandığğn mıaa?" diyen tikky tanıdıkları "he lan he" şeklinde geçiştirmekten başka bir işe yaramadı ilk başta. ha birde eziklik vardı az biraz. "nereyi kazandın?" diyenlere ray ban gözlüğümü karizmatik bir tavırla çıkarıp alnıma dökülen kahkülümü üfleyerek "boğaziçi işletme" diyemiyordum ama olsundu yine girmiştim bir yere. anadolu bil meslek yüksek okulu... fena mı lan bi bok olamasamda elimde zanaat olurdu en azından bak ne yazıyor meslek. aileden de ilk başta soran vardı. artık "nereyi kazandın?" sorusu benim için adrenalimi tavan yaptıran kelimeler bütününden başka bir şey ifade etmiyordu. en sinir olduğum şey ise kimse sallamıyordu evet evet sallamıyordu kimse

+ ceyar nereyi kazandın yavrum
- kültür eğitim vakfı anadolu bil mes...
+ heh heh hadi bakalım iyi iyi...
- !!!???

bu dönemlerde atlatılmış okula başlama zamanı gelmişti. okul başladıktan bir hafta sonra okula gittiğimde herşey yerine oturmuş gibiydi. bahçelievler kampüsü florya kampüsünden kat kat daha kötü olsa da hocalarımız "boşverin canım önemli olan eğitim" diyerek bizi çok güzel teselli ediyordu. ilk başlarda soğuk gelse de dershane havası versede zamanla alışmaya başlamıştık okula. herkes tutunacak bir dal arar gibiydi. bunun sonucunda gruplaşmalar başladı bir tarafta metalciler öbür tarafta hiphopçular diğer tarafta bengücüler beri tarafta ismail yeekaacılar. (tamam abarttım) fakat ilk senenin sonlarında başlardaki isteksizlikten eser kalmadı. bunda okulun üniversite olmasının payı yok değildi hani... hatta eşe dosta tavsiye bile ettim ilkten bana "hasiktir ordan" tepkisini verseler de daha sonra anlattığımda "hmm" en sonunda da "oha güzelmiş lan" tepkisini verdiler tabi bunda benim ne kadar iyi bir anlatıcı olduğumu es geçmemekte fayda var(yazar burada kendini övmüş) iş bu bu kadar gereksiz yazıdan sonra "banane ulan bunlardan" diyebilirsiniz fakat anadolu bil meslek yüksekokulu her şeyiyle iyi eğitim veren güzide bir kurum. şimdiki aklım olsa tercih eder miyim? etmem tabii ki ama yine de iyi bir okul... olmadı farkındayım...
aynen ceyar kötü denebilcek bir puanla bitirdiğim öss davası sonucu kitapçıkla baya zaman geçirdim tek seçeneğim de anadolu bil di. hakkında hiçbişey bilmeden yazdım kazandım. bu sene mezun olucam. halkla ilişkiler ve reklamcılık;) ilgilenelere tavsiye edebilirim. tabi dört yıllık bi devlet üniversitesinde okumanın havası bambaşka ama eşit ağırlaktan mezunsanız ve lisede matematikten her sene bütünlemeye girmek zorunda kaldıysanız büyük bi başarı beklemeyin öss denen şeyden ve yolununuzu ona göre seçin anadolu bil de bunun için en iyisi kanımca. soranlara ezik ezik anadolu bil diorsunuz çünküü çoğu insan bilmio ancak bu sene aydın üniversitesi başlığında dört yıllık üniversite olduk. ancak bunda da şöle bi çelişki çıktı sorana aydın üniversitesi diyincee aydın ilinde sanıolar doğal olarak.. daha sonra şöyle diyerek durumdan sıyrılabilirsiniz okulumuzun kurucusu mustafa aydın olduğundan ve mütevelli heyetinde aydın soyadlı kişiler bulunduğundan yök de kendisine sunulan isimlerden aydın ı uygun gördüğünden.. florya ve bahçelievler olmak üzere iki kampüsten oluşmakta. florya tam bir üniversite kampüsü ortam fln ancak bahçelievler hayal kırıklığı ztn eskiden dershane yada bi kolej binasıymış ancak oranın da ayri bi havası yeri var gönlümde daha sıcak samimi geliyo bana iki senem orda geçti sanırım ondan.. işte ölee.. falan filan.. en güsel özelliği de staj ve iş imkanı. mezun olduğunuzda mezun yerleştirme departmanı bütün öğrencileri tek tek arayıp çalışıp çalışmadığını soruyor eğer boştaysanız iş ayarlayabiliyor çünkü türkiyee çok önemli kurumlarla işbirliği içinde okul. yani iş ortaklığı;)daha ayrıntılı bilgiye http://www.anadolubil.edu.tr den ulaşabilirsiniz..!!!
http://img525.imageshack.us/img525/9576/billitj6.jpg