bugün

artık küfür anlamını geçip ünlem olarak hayatımıza yerleşmiş cümledir. bir nevi refleks işte; üzerinize su dökülür aniden amına koyim dersiniz, dersten kalırsınız yine bu cümleye sarılırsınız, biri sizi gıdıklar bağırırsınız yine yine...

faideli bilgi: a.q amk mk gibi kısaltmalarıyla da artık hayatımızda yer almıştır.
birine sinirlendiğinde kullandığın söz öbeği.

sıtkı senin a.q.*
küfür değildir.. daha çok getto insanının ağzında geçmiş zaman eki görevini yapar. ingilizler buna simple past tense der.

örnek:
- yorgun argın eve geldim, bir de ne göreyim amına koyim? bütün nevaleyi yemiş yavşaklar amına koyim ya?
- amina koyim sen de çok yüz veriyorsun bunlara.
- sittiret amina koyim..

belki geniş zaman eki de olabilirmiş. şimdi farkettim. ama kesinlikle küfür değildir amina koyim.
sarki bile yazilmistir,nakarati söyledir:
iciyorum ben bu gece
yaziyorum ben bu gece
sarhos dolasiyorum,
Hayatin amina koyim. . . ! .
türk insanı olarak en çok kullandığımız, söylenmesi en büyük keyif olan öbek.
asla anlamı içeren şekilde eylemde bulunamayacak söz sahibinin, sözle mastürbasyonudur.husisi olarak söylenmez, genellikle ay, ya ,öf ... gibi ağızdan çıkıveren, anlamsız , gereksiz fakat alışkanlık haline gelmiş ünlemsi eylemlerdendir. bu eylem ,eylemleştiğinde söz sahibi kendi koyacağı nesnesini koyacak bir yer nihayet bulmuş demektir.Muhtemelen onu koyacağı yer pek bulamamakta olduğu için bu sözcüğü sık sık kullanmayı tercih etmektedir.
(bkz: sol frame e gelmeyen başlıklar)
buhranlı anlarda insanı rahatlatan bi söz.
yolda yürürken omuzunuzda hissettiğiniz o sızıya sebep olan beyfendilere söylenebilecek ince bir söz. *
tanım; milli küfürümüzdür...

dip not: silik (4) başlık silindiği için entry'niz silinmiştir...

sanırım bunu göreceğim...
bilimsel adı vajinaya tercihen bilimsel adı penis olan organın çeşitli değişken hızlarda sokup çıkarılmasıyla gerçekleştirilen eylem.bu eylem gerçekleştirilmeye devam ederse tek taraflı veya karşılıklı orgazm olunurdur.
(bkz: amını sikeyim)
(bkz: amına kodumun)
(bkz: amuha goyim)
(bkz: amına çakayım)
(bkz: amına kakayım)
tesbih çeker gibi kullandığımız cümle sonu noktası.

(bkz: mna koim)
çocuklukta saçma sapan bir tepkiyle cevabını bulan öbektir:

- muhittin senin amına koyim
- amına koyma cebine koy, bayramda harçlık edersin
- ..?
yeni türeyen bir bağlaçtır. Virgülden önce sürekli kullanılır.
hemen hemen herkesin bir cümle icerisinde kullandığı yegane küfürdür amına koyim.
anlatıma vurgu katar ve onu akıcı kılar. ara nağmedir.

(bkz: geçen gün yolda yürüyorum amına koyim)
çok kullanılınca cılgı çıkan küfürdür.

-dün maça gittik amına koyım iki saat stada girelim diye bekledik amına koyım sonra tam girdik derken amına koyım polis geldi amına koyım üstümüzü aramaya başladı amına koyım salih abi de bıçak varmış amına koyım dellendi polisler amına koyım bizi hemen yatırdılar yere amına koyım giremedik maça amına koyım.

-koy amına koyım.
Amına koyma cebine koy bayramda harçlık yaparsın karşılığını alabileceğiniz söz öbeğidir.
köpüksüz biranın
dumansız sigaranın
sensiz bu hayatıınnn
taa a.q'yım

die şarkısı vardır
(bkz: bir bağlaç olarak amına koyim)
karşı komşumuz ve çocuğunun evimizden duyulan bağrışmasının içinde geçen bir söz.

baba:kumandayı getir lan !
çocuk:kalk kendin al!
baba:ananın amına koyim!
çocuk:...

büyük ihtimalle o çocuk da benim gibi dumurlardaydı.
artık küfürden ziyade bir selamlaşma, bir övgü söz öbeğidir.
hakkında bu kadar çok ent... ne diyorum ben amına koyim.
bide bunun "amına gömeyim" isminde erkek kardeşi vardır. bildin mi?
yeni başlayanlar için cümle içinde kullanalım;
karının amına gömdüm...
o ne amına koyim lan! ne gömüyon? olmadı üstüne beton da ataydık...
yakında tdk da yerini alacağına inandığım söz öbeği. günlük yazışmada, günlük konuşmada kullanmaz isek çıplak hisseder olduk kendimizi.
bak kullanmadım misal şuan, ama insan dayanamıyor amına koyim.