bugün

al oku beğenmezsen bi daha okuma AMK manşetini beğendiğin dün piyasaya çıkan sözcü gazetesinin spor gazetesidir.
hali hazırda 9 haziranda yayın hayatına başlayan ve dün 2. sayısını çıkartan hatta bugün 3. sayısı çıkacak olan spor gazetesi.
ismi ilgi çekmeyi başarmış olsa da bir küfür çağrıştırıyor olması rahatsız edicidir.
11 haziran 1012 tarihindeki gazetesinin ilk sayfasında burak yılmaz'a galatasaray forması giydirmiş gazete. tabiki. fotoshop. şu manşeti çıkarmış burak transferi için.

--spoiler--
burak "avrupa sözü vermedim" dedi, rotası beli oldu, hülle!
--spoiler--
iddaa eki iki gündür sıçan gazete.
(bkz: cenabet spor gazetesi ile güne iddalı başlayın)
at yarışı baskısının dillere destan olacağını düşündüğüm spor gazetesidir.
(bkz: koş amk)
açık mert korkusuz sloganıyla yola çıkan, 28 sayfalık, içinde tek reklam bulundurmadığı halde 25 kuruşa satılmakta olan spor gazetesi.
hiçbir zaman yalan haber yapmayacağını iddia eden bir spor gazetesi.

ancak daha ikinci günlerinde kesin olarak "ergin ataman galatasaray'a, mahmudi fenerbahçe'ye" diye bir haber yapmayı başardılar. tebrik ettim gerçekten.

ayrıca bir önceki gün Hollanda-Portekiz maçı oynanıyor Euro 2012 tam gaz devam ediyor senin ilk sayfan tam sayfa hala daha Recep Niyaz. ismi ayrı, kendileri ayrı kısacası...
Siyasi atmosferik havaya uygun '' vay amk '' türevi de çıkarılmalıdır.
iddaa eki "var mısın AMk" dır.

ya tutarsa amk olsa çok daha iyi olurdu düşüncesindeyim.
"reklam olarak türkiye de adam akıllı spor gazetesi yoktu artık var amk" sloganı kullanılabilir.
yakında göt diye bir gazete çıkarıp, "güven, özveri, tecrübe" üçlüsüne atıfta bulunurlarsa şaşırmam valla.

türkiye'de spor mevzusunun seviyesini(!) göstermiş gazetedir.

bu arada ilk gün 100 binden fazla satmış lan gazete. millet amk'ye ne kadar da meraklıymış?

edit:
(bkz: amk alanlar rahatsız)
sol frame'de başlığını görüp boş muhabbet sandığım gazete gerçek çıktı ya la. Amk diye spor gazetesi çıkmış ülkede.*
Gerçi dert değil, bu ülkede "Monacoduk", "Skib bıraktı" diye de manşet atan gazeteler vardı vakti zamanında.*
Açık Mert Korkusuz spor gazetesi çıktığı anda aldım.
hakkında eleştiri içeren yazı yazıldığında haftanın kötülerine girmeye sebep olan gaaayet seviyeli bir gazete ismidir amk.
sözel şiddetin, kadını aşağılamanın gözümüze sokulan hali.

bu gazeteye daha çıkmadan yüzlerce entryle fikir babasının karşısında saygıyla eğilen sözlük yazarları lafa gelince " yaaa! islam kadını önemsemiyor yaaaa!"diye dillerine pelesenk ettikleri ezberleri ile ortam bulandırırlar.

bunlar kızına mini etek giymeyi yasaklayan babaya saymadıklarını bırakmaz, ama mini etek giyen kıza akıttıkları salyayı sözlükte okumak zorunda bırakırlar.

şimdi soruyorum: kim iki yüzlü?
Ben kapanayım, kapatılayım diye bağıran gazete.

Kusura bakmasın Sözcü grubu bu sefer fena sıçmış. Hayatımda duyduğum en aptal isimlerden biri. Hani Topspor gibi bir şey koysalar bile daha mantıklıydı. Farklı olacağım derken rezil olmak gibi bir şey bu.

Edit: Sözcü gazetesi neferlerinden biriyim üstelik.
Kahve insanlarına satılacak gazetedir amk.
türkiye fiyatı 25 kuruş kktc fiyatı 1 lira olan spor gazetesi dün baktım haberleri sözcünün spor haberleriyle aynı. bir kaç yalan haber dışında eh işte idare eder dediğimiz gazete. gerçi hangisi doğru haber yazıyor. sene başından beri fanatik fotomaç kimleri götürdü getirdi türkiye'ye.
''al oku beğenmezsen alma amk'' sloganıyla içtenliğini konuşturmuştur.
Skib bıraktı başlığını gördüğümüzde olayın buralara geleceğini tahmin etmiştim. Güzel bir pazarlama stratejisi kabul ama nereye varacak bunun sonu.
--spoiler--
"ver amk" diyen gençle "al amk" diyen gazeteci arasında çıkan kavgada, polis "hay amk" diyince, halkın tepkisi "vay amk" oldu.
--spoiler--
Reklamlarını izlerken gülmekten yerlere yattığım gazete.
3 liseli' nin fikir babası olduğunu düşündüğüm spor gazetesi.