bugün

Ey Koca Amerika.... ben kazandım...
görsel
1562 yılına ait haritası.
Iblisin basidir.
keşke türkler keşfetseyniş şu kıtayı da tüm türk cumhuriyetleri orada yaşasaymışız ne arap var ne kürt ne güzel be.
Aşağı beverly hills
Yukarı beverly hills
Ortadaki park.
internet kullanan oranı %65 olan kıta.
Para için gözünü iran'a dikmiş devlet.

Fakat iran gibi bir devlet ırak gibi iç karışıklık çıkarabilecekleri ve savaşı böylece kendileri hiç hasar almadan bitirebilecekleri bir devlet değil.

Yani iran'a müdahale etmesi durumunda hem parasal hemde silahsal büyük bir savaşla karşılaşır. Bununla birlikte an kollayan Rusya gibi devletlerde anında iran'ın yanında saf alacaktır. Aynı zamanda çin de bu fırsatı kullanır ve Amerika her koldan hedef haline gelir.

Yani iran'a şu anda yaptığı atarlanmaları muhtemelen gerçeğe dönüştüremez. Eğer dönüştürürse büyük bir savaş kapıda denebilir.
iran mı? güldürmeyin la. ırak devrim muhafızlarını hatırlayın. amerika'nın askeri gücüne ancak dünyadaki tüm diğer devletler birleşirse karşı koyabilir. abartma mı derseniz, şu an bile abd'nin kaç cephede bulunduğuna bakın.

ha savaşmazlar o ayrı, yaptırımlar olacaktır en fazla.
Ülkemiz üzerinde oyunlar oynamasa ehonomimiz çoh eyi olacaktır.
kıtadır.
macera dolu ameerikaa..
başkanlık sistemli ameerikaa..

olum amerika o sistemi kullanıyor diye siyasal islamın cirit attığı ülkemizde kullanacağız diye birşey mi var?
saçmalamayın mnskym.

edit:USA
Rammstein ın güzel bir şarkısıdır.
tarihte savaş kazanamayıp dünya üzerinde hakimiyeti olan tek ülke.
görsel
muhteşem bir rammstein şarkısı. videosu da rammstein'ın yaptığı en harika iş.
aklınıza gelebilecek her grubun amerika ile ilgili bir şarkısı vardır. ancak hiçbiri amerika'yı böyle algılayamamıştı, böylesine anlatamamıştı.

amerikasız bir dünyanın mümkün olmadığını, giydiğimiz, yediğimiz-içtiğimiz, yaptığımız her şeyin amerikan olduğunu anlatmaya cesaret edememişti belki hiçbiri. kimse bu kadar ince eleştiremezdi.

umarız bu bazılarına örnek olur ve ellerindeki gibson, fender gitarların, marshall amfilerin nerenin ürünü; yaptıkları müziğin nasıl bir kültürün eseri olduğunu, babaya paraların nereden geldiğini unutarak "hedefini al, piyasanı al" gibi basit sözlerle ve her şeyin gözümüze sokulduğu basit kliplerle dinleyiciyi/izleyiciyi salak yerine koymaktan vazgeçerler. *
kendi vatandaşını bile sömürüyor.
ilk defa 1000 yılı civarlarında leif erikson isimli viking lideri öncülüğünde keşfedilip vinland adında kısa süreli yerleşim kurulan ve daha sonra terkedilen kıtadır.
yahu sen ypg ye anti tank neden veriyon anasını siktiğimin orospu çocuuuu. uçağın yok mu pezevenk?!

beyler bayanlar bu köpeklerin bu tür icraatleri meşhurdur. bakın yarın o verdikleri gece görüşler suriyede değil bizim ülkemizde şırnak da hakkari de üs bölgelerine sızarken kullanılacak o havanlar bizim askerimizi parçalayacak o makineli tüfeklerin hedefinde kendimiz olacağız.

tamam biliyorum biz burda konuşunca bi şey olmuyor ama işte olan yine bize olacak.

Türkiye sessiz kalıp baktıkça ölücez amk ölücez!

siz orada klavyeden yazarken vatan kurtarırken biz her gün bi saldırı bekliyoruz.

insanlar susuz yorgun görevlerde bitap düşerken nöbet tutarken siz o insanları unutuyorsunuz! kendine havuz yaptıracak rahatı bulan bi tuğun olduğu yerde belki sizin ki yine affedilir ki o adam kahramanmış sözde.

yalanın içinde yüzüyoruz ve bu bitmeyen suyu siz ve gerçeklikle bağı olmayan düşleriniz düşünceleriniz doğuruyor.

ben askere gelmeden önce nisanda terör biter diyen dayımın saflığını sanırım unutmayacam. oy verdikleriniz görmek istediklerini görüyor eğer hoşnut olunmayan bir durum varsa birileri sikiliyor. çürük bir sistem var. rahatı gören herkes kendini salıyor. kimsenin umrunda değil.

sizin apolitik umursamaz haliniz böyle devam ederse bu orospu çocuklarının verdiği silah o uçsuz bucaksız dağlarda sırtlarda sizin evladınızı öldürmek için gelicek.

şimdi hatırladım bunu yazarak bitireyim. 2012 senesinin (yanlış olmasın) haber küpüründe yazanlar halimizi çok iyi anlatıyor.

"annelere müjde yükümlü erler doğuda göreve çıkmayacak"

sanki sözleşmeli askerler bizim evladımız değilmiş gibi.

korkağız işte amk.

sandınız ki bu ülkede profesyonel bi şey vardır di mi? yok o da yok. elde yine evlat kaldı ama sizinki değil diye sevindiniz onda da.
toprağa savaş eken beyazların ülkesi.
%99 liberal bir ülke.
masonik devlet.
o yel değirmeni biz de donkişot.bakalım kim kazanacak.merakla izliyoruz.
Dünyanın trump'tan dolayı resmen cephe aldığı ülke. Bu da mevcut durumda bizim işimize fazlaca yaradı.

Afrin operasyonunda nato "ama"sız Türkiye'ye açık açık destek verdi, Aynı şekilde Hollanda "ama"sız destek verdi. Almanya'nın sesi soluğu çıkmıyor.

bunlar aslında Amerika'ya cephe almanın etkileri. Yoksa bu orospu çocuklarının bizi düşündüğü yok.
https://www.youtube.com/watch?v=1sZ2QKOHyqw bu videoda amerikayı seven devletleri sıralamış ancak işin komik tarafı amerika kendini seviyor da demiş. gülmekten yataktan düştüm amk. sıralamada bir kaç ülkeden daha geride.kendini bile tam sevememiş gibi bir durum çıkmış ortaya. seven ülkeler de italya bir tuhaf geldi. sizin yapacağınız videonun ben.
gidip görmek lazım. başka bir ülkeye avrupaya falan benzemez.