bugün

Yeni sezonun ilk bes bolumunu izledim sadece, devami su an yok sanirim.

Lange abla usuyoruz yoklugunda. Lady gaga falan hikaye. Makyaji olmasa, kiyafetleri olmasa bir hic. Tek yaptigi birilerini yalamak, emmek ve isirmak. Oyunculuk adina tek kelime yok.
Vizeyi kapması sonucu (bkz: hayrettin)dir.
2. sezondan sonra boka sarmıştır net.
2.sezondan sonra en iyi sezon 5.sezon diyecektik ki, o da boka sarmıştır.

ama lady gaga iyi.
5 sezonunu da tükettiğim , tam benlik olup adının aksine hiç bir dakikasında korku yaşamadığım , senaryosu ve oyunculuk kalitesiyle her zaman bende yeri ayrı olacak olan dizidir.

genelde 2. sezon haricinde diğer sezonlara olumsuz yorumları çokça okumuş olmama rağmen ben bütün sezonlardan haz aldım ancak en sevdiğim sezonları 2. ve 5. sezonları oldu.

eğer tembellik etmezsem yakın zamanda karakter incelemelerimi de paylaşmak istiyorum.

bu arada 6. sezon gelecek mi bilmiyorum ama gelirse mutlaka izlemeyi düşünüyorum.
6. Sezonunda slenderman i işleyecek olan süperötesi dizi.
oturup şu saatte izlediğim dizi.

henüz 2. bölümü bitirdim ve tek şey söyleyebilirim ki bu eve 15-20 civarı kangal lazım. evet, köpek olan kangal. bu ne olm? eve giren çıkanın haddi hesabı yok. annemin eve uyumak için geldiğim zaman söylediği ''otel mi burası?'' sorusu geldi aklıma. otel mi la burası?

çok fazla soru işareti var. ya da ben malım.
coven'ı begenmeyenlerdendim...
ama tekrar oturup izledim coven'ı ve inanın güzel bir kurgusu var onun da.
her sezonu ayrı güzeldir.
tabi ki siralama olarak 2 ve ardından 5 gelir derim ben de
ama 5'in üzerimde yarattigi o etki, o heartbreak hotel, tear you apart, o hotel california calişları falan...

5 çok güzeldi be....
(murder house ilk o ciktigi zaman takip etmeye baslayanlardanim sene 2011 ,ekim...)

en sevdiğim dizidir ... got, twd sikerler.
bu farklı...
Yakında başlayacağım dizi. Asylum diye sezonu varmış sanırım merak ediyorum açıkçası.
3. Sezonundan itibaren sıçıp sıvasa da 5. Sezonuna kadar sıçmış haliyle bile izlettirebilen tek dizidir. Bunda korku, gizem dalında tek oluşunun ve muhteşem oyuncuların payı büyük. bir de asylum ve murder house'un hatrı var tabi.

Asylum gibi bir sezonun daha gelmeyeceğini de biliyorum ama umut işte izlemeye devam. Jessica lange tekrar dahil olsa en azından.
en güzel sezonu asylum olan dizidir. Gerçi onun da sonları güzel değildi.
Coven sezonu yarım bırakmıştım. Tamamlamak ve son iki sezonu bitirmek için yanıp tutuşuyorum.
her sezonunu evden bitene kadar uykusuz susuz aç kalarak izlediğim bir dizidir.

jessica lange gibi isimleri de kadroya dahil etmiş ve mükemmel bir dizi çıkarmıştır.
5 sezonu da birbirinden bağımsız konularla genelde aynı oyuncu kadrosuyla düzenlenmiştir.
Hotel sezonunu anlamak için üstün çaba isteyen dizidir. Ziraa sen sezon bir hayli karışık.
an itibariyle 1. sezonu bitirmiş bulunmakta olduğum ve içinde ziyadesiyle klasik amerikan korku filmi öğelerini barındıran dizidir. hoş, adıda amerikan horror story.
öyleki lavaboda yüzünü yıkarken aynada birinin belirmesi bile var. bundan bir kere gördüm. ve yine domuz teması kullanılmış. illaha bi domuz olacak. olmazsa olmazlardan bunuda not edelim. hizmetçi ablamız daş. onu direk geçiyorum. ve son olarak köşk. bu köşk üzerine binlerce film çekilmiştir heralde. amerikan korku film tarihinde bu köşklerin neden bu kadar önemi var anlamış değilim.
sonuç itibariyle dexter i lost u breakingbed i ve preasonbreak ı izlemiş bir beyne sahip olduğum için dizi objektif bakamamış olabilirim. çünkü bunların ağa babalarını izledik. ilk izlediğim dizi bu olmuş olsaydı -ohaa diyebilirdim. ama sadece -güzel diyorum.

ha bu arada. şu eşcinsellerin rahibelerin down sendromlu çocukların bi peşini bırakın Allanıseverseniz yaa. ben abd de eşcinsel olsam uçak kaçırır holiwud un merkezine düşürürdüm.
izledikten sonra kafamı gram bozan herkesi şişe dizme isteği ve cesareti kazandığım yapım. Bildiğin ruh hastası oldum.
manyak bir dizi.. fena kafa yapıyor.. ama ama tek kelime ile muhteşem.. farklı bir atmosferi var ilk bölümünden itibaren kendine çekiyor.
korku, gizem ve gerilim türlerinin harmanlandığı bir dizi.

siz gidip de bu diziye salt korku dizisi muamelesi yaparsanız yanlış beklentilere girmiş olursunuz.
Genel olarak en korkunç yeri intro olsa da güzelliğine şüphe olmayan dizidir.

3.sezonda çizgisinden kaymasına rağmen benim en sevdiğim sezon olmuştu. Ama korkunç olmasi açısından 2.sezon en iyiydi. 4 biraz sıktı. 5.sezonda da izletti kendini. Lady Gaga'nin da etkisi var tabi.
6.sezon onayi almis dizidir.

Bana gore siralamasi soyledir: (en iyiden en kotuye ve sezon olarak tabii)

2-1-5-3-4

----spoiler----

Yeni sezonda da yapimcilar ryan murphy ve brad falchuk, basrol icin lady gaga'ya twitter uzerinden teklif yapmislar ve gaga da kabul etmis. Darisi marilyn manson'in basina.

----spoiler----
la bu nasıl dizi dediğim dizi.
4. Sezonu olan freak show'dan başladığım harika bir korku/gerilim/gizem dizisi.
Bitmesine birkaç bölüm kaldı. Edward mordrake'in hikayesi ve katil palyaço'nun psikopatlıkları olduçka etkileyiciydi. Elsa'yı da unutmamak gerek tabii.

Bu sezonun ana fikri ise, insanları görünüşüne göre yargılamanın doğru olmadığıdır. yakışıklı/güzel ve iyi görünümlü kişilerden ne kadar sapık ve hain insanlar; tiksinilen, ürkülen ucube karakterlerin içinden de ne kadar iyi kalpli ve hassas insanların çıkabileceğini gösteriyor.
6. Sezonu çıktı çıkacak şaheser. Diğer insanlar yazı sever, biz american horror story ve halloween mevsimini severiz. Öyle bir dizidir.
https://youtu.be/rBDq264OH0E
birinci ve ikinci sezonu müthişimsi , üçüncü sezonu sıkıcı dördüncü sezonu izlenebilir dizi.
beşinci sezona biraz geçte olsa bugün başlıycam bakalım nasılmış.

tanım: sağlam gerilimli biraz korkunçlu dizi.
1. sezon iyi, 2. sezon muhteşem, 3-4-5. sezon tırt. asylum'dan sonra hiçbirini ciddiye alamadım. ama şu 6. sezondan yayınlanan 2 bölüm ucundan merak ettirdi ve gerdi. son 3 sezonda küstüğüm ahs'yi geri istiyorum.

edit: gelmiş.
güncel Önemli Başlıklar