bugün

tam bir medeniyetsizlik göstergesidir. ne o öyle köylü gibi. yıl olmuş 2014 hala yaptığınız işlere bak. biraz medeni olun ve parasını verip çöp poşeti alın.

edit: ya arkadaş trollük yapmadım sadece olayı karikatürize ettim. komik tarafından baktım. sizleri güldüreyim istedim. her moka troll der oldunuz. iyice zıvanadan çıktınız lan. teker teker gelin yiyosa.

(bkz: uludag sözlük linç ekibi)
çöp poşeti üreten firmaların yaka silktiği konudur.

bir de kasada, fazladan poşet alınır.

medeniyetsizlikle ilgisi yoktur.
bir ürünü 1'den fazla kullanmaya yarar.
tutumlu bir davranıştır.
medeniyeti çöp poşeti almak sananları eleştirdiği durum. yazık lan kimin trollüyse.
eskilerden kalan bir alışkanlık.
tipik türk ailesinin genellikle çöp poşetine ayıracak bütçesi yoktur.
o paraya başka bir ihtiyaç giderilebilir.

mantık bu, alışkanlıkta var işin içinde.
bu sebepten marketlerde kasada fazla fazla poşet (ç)alan insanları görüyoruz.
ve bu yüzden herhangi bir çöp tenekesinin içine bakınca envayi çeşit market poşeti görebiliyoruz.

sosyolojik inceleme konusu yeminle!
alışverişte verilen, misyonu eve gelip aldıklarınızı dolaba yerleştirince son bulan poşeti götümüze sokmaktansa çöp poşeti olarak değerlendirip, bi' taraftan ekonomi yapıp aynı zamanda da geri dönüşüme katkıda bulunmak çok mantıklı olduğu için yapılması normaldir.
ekonomik olmak, gorgusuzluk, cop poseti alamamak ya da gelenek degildir bu.

bu sadece israf denen seyi yapmamaktir.

ve ayrica cop poseti, sogan zari inceliginde ve de kocaman. kac ogunun copunu biriktiriyonuz siz allasen ?

hic saglikli, temiz ve kullanisli olmadigindan.
Bir türk ailesi geleneğidir.
Garipsemediğim, Türk geleneğiyse de zekiligimizden takdir ettiğim alışkanlıktır. Bi de ayriyetten çöp poşeti almaya para mı vericez?? dir.
türk örf ve adetlerinin yegane geleneğidir.
ozellikle ogrenci evlerinde sik gorulen olaydir.
mantıklı harekettir.

ulan hazır poşet var neden gidip poşete para verelim? köylülükmüş bilmem neymiş, beri bak lan beri bak, şimdi gittin kasaya markette 3 parça eşya aldın onu üstün bir kabiliyet ile 6 poşete koyacaksın ki evde ki poşet sayısı fazlalaşsın.Para vermeyin lan o mavi poşetlere.
poşetlerin para ile satılması gerekmektedir . cevre duyarlılığı ve ticari zeka ile hayli azalma olur poşet cenneti türkiye azda olsa temizlenir .
sonrasında ağzı tam kapatılamadığı için çöpü taşırken, iki buçuk litrelik koka kolanın düşmesine sebebiyet verir. çöp poşetlerinin ise kendine has güzel kokusu ve ağzını kapatak için lastikleri vardır.
alışverişte verilen poşeti çöp poşeti yapmak için çöp poşetinin belirli kriterlere sahip olması gerekir. bu kriterleri sezen bir tüketici için artık bu poşet çöp poşeti olma yolunda adım adım ilerlemektedir. bu kriterleri incelediğimiz zaman poşetin boyutunun , tüketicinin evindeki çöp kovası ile orantılı olması tüketici için istenen bir durum olsa da evinde çöp kovası olmayanlar için aranmayan kriterler arasında olan bir durum da olabilir. ayrıca tüketicinin bu poşetlerdeki dayanıklılığı ve işlevselliği araması her zaman istenir. dayanıklı olmayan çöp poşetleri ise içerisine alacağı kapasitede atık konulsa bile , imalatında kullanılan plastiklerin yeteri derecede dayanıklılık özelliği teşkil etmemesi durumunda, bu poşetlerde artan yük miktarı ile birlikte poşetin içerisinde oluşan baskıya karşı bir gerilme kuvveti yeterince uygulayamadıgı için yırtılma ve delinme gibi durumlar ortaya çıkacaktır. poşet böylece işlevselliğini yitirecektir. bu arada alışverişte verilen poşet, günün birinde işlevselliğini kaybedip , başka bir çöp poşetinde çöp niteliği görecekse, bu döngüye bir çöp poşeti içerisinde bir alışveriş poşetinin çöp tutmuş döngüsü adı da verilebilir.