bugün

BAHÇELERiNDE MAYMUN BESLENEN MAHALLE...
Annesi 1940'larda bu mahallede doğan; halen bu mahallede ikamet eden 1962 doğumlu bir arkadaşım anlattı:
Kuğu pastanesinin karşısındaki sokaktan (Galipbey'in devamı) sahile doğru devam ettiğinizde; yolun solunda bloklar var.
işte o blokların olduğu yerde, 5 yıl öncesine kadar, az katlı çoook geniş bahçeli bir beton köşk vardı.
Arkadaşım 1978'de, o evin bahçesindeki METAL BiR KÜRE içinde, ev sahibinin MAYMUNLAR BESLEDiĞiNi; hatta o bahçede tavuskuşu bile gördüğünü hatırlıyor.
** Evin sahibi hayvanlara meraklı, kendi evinin bahçesinde hayvanat bahçesi oluşturmaya meraklı biriymiş. **
Hatta arkadaşım annesiyle konuşmuş bu hatırayı; annesi demiş ki:
- 1950'lerde, ben çocukken, o maymunlar bahçeden kaçıp bizim evlerimize gelirler, pencereden bizi izler ya da sofradan yiyecek kaçırırlardı.
Güzel, tatlı bir mahalle. Iyisiyle kötüsüyle bir şeyler yaşadım, 1 yıldır da hiç uğramadım.
burada çok yeniyim ve gördüğüm kadarıyla kılavuz çayırı caddesi mahallenin can damarı. elektrikçiydi, nalburdu, tuhafiyeciydi, şok, a101, sabah poğaça çay, eczaneden bioxcin falan derken ne aradıysam bu caddede buldum.

kartoncular ise korkunç. abartmıyorum, çöpe atılan mobilya kutuları siz eve çıktığınızda alınmış oluyor.

ek olarak kedilere ayrı bir ilgi alaka var. bir de martı sesleri vardı gülüşlerde.