bugün

Tek düzelikten sıkılmış bünyelerin sevdiklerine yılbaşında klişe mesajların* aksine kendi yaratıcılığın* ürünü olan mesajlardır.

bu gun bana bu geldi: Dertlerin .ikin kadar ufak, Neşen popon kadar büyük olsun, Noel baba .ötüne koysun Yeni yılın hayırlı olsun*.
bu yıl hiç dinlemediğin yeni şarkıları, müzikleri dinlersin umarım.*
üzüntülerin pipin kadar küçük, sevinçlerin dötün kadar büyük olsun
noel baba dötüne koysun nice yıllar olsun
benim şaşkın bi' arkadaşım bayramın kutlu olsun diye mesaj attı. lan salak bayrammı bu dediğimde ya dalgınlığıma gelmiş diye cevap attı. *
Mesajların bedava olduğu bu mübarek günlerde yeni yılın, gelecek doğum günün, kandil, ramazan, kurban, 23 nisan, 19 mayıs, 29 ekim, öğretmenler günü, babalar günü, anneler günü, 4 eylül sivas kongresi, hatayın kabulü, 9 eylül izmirin kurtuluşu, malatyanın kayısı festivali ve her ne kadar önemli günün varsa şimdiden kutlu olsun. daha sonra vay efendim bana mesaj atmadılar beni aramadılar dememen temennisiyle. *

not: evet bunu yazan arkadaşım. ne yazık ki çok yaratıcılar. *
her kimki kutlarsa,
bu dünyada yılbaşını,
g.tüne girer öbür dünyada,
süslediği çam ağacı.
2010 a duhul eylemeden, 12 ye bes kala , "son kutlayan ben olmak istedim" mottosuyla; 2009 kutlu mutlu olsun mesajlari cekmek olabilir...ilk kez cekiliyorsa problem yaratabilir, devamindaki senelerde tekerrürü halinde, muhataplariniz alisacak, rötarli tebrikleriniz olmadan, yeni bir yila giremez hale geleceklerdir...yilin sonunda, yilin basini kutluyor olmaniz, sizi icinden cikmasi güc bir paradoksa suruklemesin. zira pratiktir...yilbasini kutlamak icin yilbasindan sonra, onunuzde kocaman bir sene vardir...acele etmenize gerek yoktur. elbet bir gun bir mesaj yazarsinizdir... (bkz: yilbasi mi yilsonu mu sorunsali)