bugün

yaşanmıştır.

alt komşumuz nebahat hanım ile tevfik (tefo) bey anneannem ve dayım ile çok içli dışlıdır. bir aralar dayımın nebahat hanıma atladığını düşünmedim değil açıkçası. neyse gel zaman git zaman evvel zaman kalbur zaman derken nebahat hanım beni arayarak evlerine gelmemi istedi. fakat işin garip tarafı telefonda garip sesler duydum. anlam vermedim.

korkup inemediğim için evde oturmaya devam ettim lakin içim içimi yiyor idi. telefon tekrar çaldı yine nebahat hanım idi. beni tekrar çağırdı. bu sefer tamam diyerek indim.

kapıyı çaldığımda açık idi kapı, ürktüm. sessiz ve ürkek bir ses ile "nebahat hanım?" diye seslendim. "içeri gel" diyerek seslendi bana.

bir ayağım "içeri gir lan yarrağım ne olacak?" bir ayağım "lan oğlum salak mısın sen? girme bak bi bok vardır illaki." diyor idi.

içeri girdiğim an gözümün gördüklerine inanamayıp tutuldum kaldım. 1.75 boyunda, iri göğüslü, uzun saçlı ve tamamen anadan üryan bir şişme bebek ile karşılaştım. diyecek bir kelime bulamamak ile birlikte aklımdan geçen sorular beni çıldırtıyor idi.

tam o sırada nebahat hanım bana yönelerek;

"umut bu nedir?" dedi. bir an sanki o benim ve bunu nasıl açıklayacağım diye düşünmeye başladım. ve dedim ki;

"şey.. tevfik beye sorun nebahat hanım. ben anlamam böyle oyuncaklardan" dedim.

"aaa oyuncak mı bu umut? nasıl oynanıyor?" dedi.

aman tanrım. bu kadın saf'mı yoksa beni mi kekliyor der iken kapıdan içeri dayım girdi.

"ulan orospu evladı, utanmıyor musun elalemin evinde şişme karılarla oynamaya?" diyerek beni dövmeye başladı...

bir daha hiç bir komşum ile görüşemedim..
geceleri ağlamadığı sürece kimseyi rahatsız etmeyecek bebektir.
Hayal gücün yeni mi kardeş
Güle güle kullan.