bugün

es es takımı bu oyuncuya 6.5 milyon euro istiyormuş, gs ise emre çolak +8 milyon euro teklif ediyormuş. inşallah kabul ederler.
ntvspor'un haberine ve eskişehirspor yöneticisi ertuğrul şahbaz'ın açıklamalarına göre galatasaray'a son derece yakın futbolcudur. eskişehirspor 6 milyon euro isterken, galatasaray 4 milyon euro ve 1 oyuncu teklifinde bulunmuş. eskişehirspor oyuncu değil, para istiyor. fakat görüşmelerin gayet olumlu sürdüğü söylenebilir.
4 milyon ve emre çolak takasını eskişehir kabul etmelidir bence. gs 6 milyon vermez alpere çünkü. transfer listesinin en tepesinde olacak oyuncudur.
transfer tekliflerinde 4 milyon + aydın yılmaz teklifi sunulması gerekilen futbolcu. emre'yi zerre sevmem ama evvela aydın'ı postalamak gerek.
eskişehirden galatasaraya gelmesi muhtemel olan genç oyuncu.
yüzünde nur olmayan futbolcu. nur yok. bursaspor'a gelse belki nurlanır ama bir istanbul takımına giderse yüzü nurlanmaz.
ya galatasaray'a gelecek yada avrupaya gidecek oyuncu. fenerbahçe istemez o bölgede bolluk var. beşiktaş'ın maddi durumu yetmez

bir tek galatasaray ve avrupa kalıyor o yüzden. avrupada da istediği maaşı vermezler. büyük olasılıkla biter transferi hatta belki de bitmiştir...
soyadına ısınılamayan futbolcu.
eğer gerçekten 6.5 milyon istiyolarsa bence keş 7 milyon verilip alınmalı melo denen maç seçen gavatı da siktiredilmeli. hem yerli hem dikine oynayan hem de birebir becerisi var.

amrabat denen kabıza gelince hiç 3e 5e bakılmadı amk şu adama mı bakılıyor.
transferinin açıklanması için sezonun bitmesi beklenen oyuncu. galatasaray'ımıza hayırlı olsun.

ama asıl gereken transferlerin savunmaya yapılması gerektiğini yönetim bizden iyi biliyordur herhalde.
teknik kapasitesi sınırlı ama çabuk ve çabukluğunu da iyi kullanan, oyun aklı da fena olmayan ortasaha oyuncusudur.

galatasaray çok istemektedir. eskişehir'e para+ futbolcu önermektedir.

ama eskişehir takas'a yanaşmamakta ve 8 milyon dolardan kapıyı açmaktadır.

açıkçası iyi bir futbolcu da olsa alper 2-3 milyon dolardan fazla etmez.

bunlar ok fahiş rakamlardır.bu abartılı bonservislerin baş nedeni de mevcut yabancı sınırlamasıdır.

ayrıca alper transfer edilirse melo'nun pozisyonunda değil muhtemelen selçuk inan'ın pozisyonunda oynatılacaktır zira selçuk bir aksilik olmazsa önümüzdeki sezon chelsea'de oynayacaktır.
Topla bir anda hızlanıp kamikaze dalışları yapabilen çelimsiz ama kıvrak orta saha oyuncusu. Bursa nın sahasında eskişehir e 1-0 kaybettiği maçı tribünde izlemiştim. Çıplak gözle izleyince daha da beğeniyor insan. O maçta sağ kanada yakın oynamıştı. Aldığı her topta vederson u deli etti. Yeteneklerinin üstüne biraz da mental beceri ekleyebilirse daha da iyi olur. En başta top sürerken ibrahim üzülmez gibi kafasını yere eğip para arar gibi top sürmekten kurtulmalı. Kafasını kaldırdıktan sonra gerisi de gelecektir.
eğer 4.5 artı culio artı yiğit verildiyse vay amk diyeceğim transfer sanki başıma javi martinez oldu anasını satayım.
ikinci bir selçuk inan olursa, tadından yenmeyecek futbolcudur. galatasaray'ın iyi yerli oyunculara ihtiyacı var. mümkünse avrupa standartlarına yaklaşsınlar veya zorlasınlar. alper en iyi seçeneklerden birisi.
bolvadinlidir.
eğer bahsedildiği gibi geliyorsa 4,5+3+3,5= 11 milyon avro'ya transfer edilmiş futbolcudur. çok pahalı bir de agamız imza parası istemiş.
maalesef türkiyenin acı gerçeği bu adamın bir cristiandan ne farkı var çok merak ediyorum ama sırf yerli diye ve olası bir kontenjan azaltılmasında sorun olmasın diye bu adam alınıyor. alperin dış piyasadaki mevkidaşlarının aynı kaliteye sahip olanından 2 milyon euroya biri alınabilecekken yerli diye bu paralar verilmesi büyük bir sorundur.
(bkz: eto o bitmiş)
fenerbahçe'nin 9 milyon euro teklif ettiği vasat futbolcu. bir fenerbahçeli olarak önemli bir maç öncesi bu tarz teklifleri doğru bulmuyorum. sırf rakip takıma nispet yapmak için ucuz bir numara. umarım transfer gerçekleşmez.
istediğim bir oyuncudur ama hiç aceleye gerek yok.

galatasaray şu an kadrosu ve konumu itibarıyla o kadar iyi durumda ki bırakın alper düşünsün. bedava oynatacak değiliz elbette kendisine eskişehir' de aldığından çok daha fazlasını vereceğiz, sonuçta yedeklerimiz bile eskişehirsporlu oyunculardan fazla kazanır. e bir oyuncuyla anlaşamadan bonservisini alsan ne olur almasan ne olur?
dolayısıyla isterse fener 10 versin dert değil. eskişehir ile anlaştı diyelim alper istemezse ne olacak? hiç. alper de şu kadro ve vizyon ile galatasray' ı bırakıp fener' i tercih edecekse zaten yolu açık olsun, hayırlı olsun. biraz aklı, vizyonu olan her oyuncu şu şartlarda galatasaray' ı ister çünkü. ünal aysal' ın seksi kulüp lafıyla alay edenler bu transfer döneminde ne demek istediğini anlarlar umarım. ya fenerbahçe çok astronomik rakamlar önerip oyuncunun aklını çelecek ya da oyuncu hiç acele etmeyen galatasaray' a paşa paşa gelecek. fener 10 versin, galatasaray 6; eskişehir fener ile anlaşacak ama alper ben galatasaray' ı istiyorum dediğinde o iş orada bitecek. eskişehir gelip en fazla oyuncu da sizi istiyor biraz daha iyileştirin teklifi der. ister iyileştirirsin ister iyileştirmezsin, 6 milyon euroyu reddeden eskişehir düşünsün sonrasını. sonuçta messi değil bu adam şu parladığı senelerde büyük takıma gitti gitti, gidemedi gram ilerleyemeden kalır orada. belki yabancı kısıtlamasından dolayı seneye daha yüksek ücretle satabilirler ama ben hem o yabancı sınırının değişeceğini hem de galatasaray gibi büyük bir takımın bunun planlarını şimdiden yapmaya başladığını düşünüyorum.

eli güçlü olan biziz. oyuncu bizim peşimizde koşmalı şu an. kendisi bilir. ister fener' e gitsin ister bize gelsin.

edit: sneijder' in bonservisi 7.5, muslera' nın bonservisi 10 milyon euro(gelişi yani), mesut özil real' e 15 miyon euroya gitti. buna kıyasla kendisine 5 milyon eurodan 1 kuruş fazla verilmesi günahtır. istiyorsa fener versin alsın 7-8 milyon euroya.
galatasaray ın peşinde koşmasını anlamsız bulduğum oyuncu. şu anki kadroda sneijder bile gölgede kalıyor. bu çocuk kaybolur gider.
defansif orta saha anlamında maçların toplamında daha çok verim sağlayacak oyuncu. üstelik yabancı kontenjanı düştüğü için türk bir oyuncunun yabancı yerine tercihi daha mantıklı olacaktır. yüreğiyle oynayan bir adam bu. hem galatasaraya hem milli takıma faydalı olacak bir transfer olur bu.
fenerbahçe 9m euro vereren bu adamı ayartmaya çalışıyor. es es te bu adamın fiyatını 10m euroya çıkarmış. öeeh amk. o paraya 2 stoper 1 kanat oyuncusu alırım ben.
galatasaraya gitmesi kesin gözle bakılırken fenerbahçenin 10 milyon euro verip galatasaraya transferine taş koyduğu futbolcu.
2. stoch vakası olacak gibi.