bugün

Bugün müge anlı daki olaydan sonra aklım o kadar karıştı ki. Ne düşüneceğimu ne yapacağımı bilemiyorum. Kalbim ağrıyo, kalbim acıyo.
sen allah ın kurallarını uyguluyor musun biz şeriat isteyince ooo yobaz dersiniz alın işte şeriatsız dünya ödül gibi cezalar.
Şeriat destekçilerinin atıp tutmaması gerekir. Çocuk tecavüzleri nesin vakfında olmadı ensar'da oldu. Ayrıca şeriatın hüküm sürdüğü arabistanda 6 yaşındaki çocukların evlenmesini destekleyen imamları da biliyoruz. Kimse kimseyi aptal yerine koymasın, kafayı düzeltmek lazım kafayı.
vakıfta şeriat vardı da biz mi görmedik sizin kanunlarınız bu kadar adalet verebilir allah ın kanunlarını uygulayan bir sistem olsaydı ne bu işe cesaret edebilecek bir insan olabilirdi ne de ödül gibi cezalar verilirdi, bu iğrenç sistemi siz istediniz çocuklar vatandaşlar cezasını çekiyor.
birini çarpsa bir daha asla olmayacak olandır.
bebek tecavüzcüsü şeriat yanlılarının, sanki tecavüz eden onlar değilmiş gibi "biz size şeriat istiyoruz deyince owww diyorsunuz, görün bak" diyerek pişkinlikte zirve yaptıkları olaydır. konunun allah'la falan da alakası yoktur ayrıca. kişisel orospu çocukluğundan kaynaklanmaktadır.
Biraz teoloji lütfen. Gerçekten gerekli bu.

Allah iyi veya kötüye müdahil değildir. Allah-tanrı artık ne diyorsan captan america batman falanda değildir.
1- tanrının izin pisliklerinizi engellemeye çalıştığı yok
2- yaparsan günahın var çekersin diyor
3- bunu yapanları yakacak olan benim.
4- varlık sorgulamak için başka yapıya efendim.
5- insanlık değerlerini yitirmiş kişiler olarak susun artık!
allah ın kavimlere müdahle ettiği zaten açıktır. mesela lut kavmine erkek erkeğe birliktelik kurduğu için felaket gönderiyor ve onları helak ediyor. bu tanrının hiçbir şeye karışmayan, salt uzaktan bakıp bekleyen özelliğini kaldırıyor.

peki o zaman sormak lazım, erkek erkeğe cinsel arbede yaşamak tanrıyı öfkelendirirken çocuk tecavüzleri neden öfkelendirip felaket göndermesine neden olmuyor?

sınavsa lut kavmi büte mi girmişti?

bunlar saçma şeyler.
Yine babamdan aldigim bir hak oldugu ve ustune ustluk insanlari yoldan cikarttigima dair iftiralar oldugunu öğrendiğim baslik.

Evet imtahan dunyasu ve yaratilan insanoglu mukemmel degil.
Ne babam ne de ben sizin yaptiginiz o pisliklere karismiyoruz.
Kurallari belli bir oyun oynuyorsunuz.
Sonucunda da bir yere gideceksiniz.
Icinizdeki o derin kötülüğü artik bana atmaktan vazgecin!
Mukemmel degilsiniz.
Alkol ic seytana uydum, sigara ic seytana uydum, hirsizlik yap seytana uydum, ulan zina yaparken ben mi sik dedim sana... Kendi icindeki o saf durtulerun sana emretti ben degil.
Abazaligin o kadar cogalmis ki daha yeni dogmud bir bebeğin irzina geçecek kadar sapiklasmissin.
Ama bunun cezasini ben verecem sana asagida dedigim baslik.
(bkz: seytana uydum demeyin lan)
Benim düşünceme göre tanrının o bebeğin kendisi olmasından dolayı acı da mutlulukta varolan her şey olan tanrının kendine yaptığı makul görülebilecek tercihidir. Ama allah dediğimizde hangi düşünce sistemine atıf yapıldığına göre yorumlaması değişecektir lakin değişmeyecek olan tanrıyı iyi ve ayrı bir varlık olarak değerlendirirdiğinizde işin içinden çıkamayacak olmanızdır.
Allah herkese özgür irade vermiştir. bu özgür irada iyilik ya da kötülük için de kullanılabilir. Allah bütün her şeye bu şekilde müdahale etse idi zira bir anlamı kalmazdı.
insan özgür irade sahibidir.
Ab ye şirin gözükmek için tecavüzcü orospu çocuklarına idamı getirmeyen hükümetler en az bu konuda hiç bir şey yapmayan sadece lak lak lak konuşan biz toplum kadar sorumludur. Allah bizi yeryüzünde adaleti tesis edelim diye yarattıysa ve biz bu ve benzeri konularda etliye sütlüye dokunmuyorsak toplum olarak suç bizim. Kimse kusura bakmasın.
Doğanın piyasaya hatalı ürün sürmesinden dolayı oan birşey.
Milyon yıl geçmiş evrilte evrilte hale mükemmele ulaşamamış. Enteresan.
Allah akıl fikir vermiş sen bunu kullan demiş, iki yol göstermiş,
Birisi, çok güzel görünen, fakat sonu kötü biten yol.
Öbürü ise dikenli görünen fakat sonu iyi biten ve güzel ikramlarla karşılanacağımız cennet yoludur.
Sen sonunu bile bile sadece nefsine uyarak sonu kötü olanı seçiyorsan bu allahın ayıbı değil,
Insanlığın ayıbıdır..!!!
Üstelik bizide insanlığımızdan utandıran ayıp.
allah ın imtihanı bir çocuğun tecavüzü üzerinden sağlaması da düşündürücü. ayrıca arap tanrısı allah ın dünyaya müdahale ettiği zamanlar var o da ayrı bir saçmalık.

mesela çocuklara tecavüz edilmese dünyada kötüyü bilemezdi o yüzden bir anlamı olmazdı diyorlar.
şimdi kötüyü biliyoruz dünyanın ne anlamı var?
küçücük bir bebegin aklının henüz ermemesi ve neden imtihana tabi tutulmasina bir türlü anlam bulamıyor, veremiyorum.
hadi canım nerden izin veriyo, sana diyo ki sınav bu, öyle bişey yaparsa sınavı bitirmiş olur.

türk beyinsizleri allah´a akıl vermeye çalışıyolar. ama yanlış yaklaşım tabii.aptalın yaklaşımı. sınav bi saat mı, bi saat istediğin zırvalığı yazarsın kağıdına, sınavdan sonra ağzına sıçarlar ama.

bunu böyle yapacaklarını sana başından söylemişler. sen de bunu biliyosun.

allah, inanıyosan herşeye mukadder. o tecavüze uğramış hakkı ondan çalınmış bebeğin hakkını vermeye de mukadder. bebeği de seni de getirir, senden alır ona verir, ayrıca kendinden de ekleme yapar.

senin de sonradan ebeni zikerler.

mantık yanlış- günahın önlemini burada kendisi almaz. hür iradenle sen alcaksın onun önlemini. ona göre sana not veriyolar.her türlü günahı işleme ya da işlememe hürriyetin mevcut. başkasının işlemesine izin verme ya da önleme hürriyetin de mevcut.

siz dini açıdan insanın neden dünyada olduğunu anlayamamışsınız. sizdeki problem orda. siz, sınav olayını gözardı ediyosunuz. sana kredi vermiş, nasılsa sonradan ona geri dönüyosun, kaçarın yok. günah, burada serbest, senin hür iradenle neler yaptığını sınayamaz yoksa. onu sınaması lazım.

kredi bitince kaatlar önüne gelir.

önce bu sınav olayını anlamanız lazım. iş orada bitiyo.
Allah kime göre var neye göre var kuranı dikkate alsak kime göre doğru kime göre yanlış(müslümanım).
dünyada yaşanan onca acının yanında, tanrının yüreğine sığablen durumlardır.
küçücük bebeğin ne tür bi imtihanı olabilir ?
başına ne gelirse susup allah'a havale et , oh ne güzel dünya !
hırsızlığa cevaz veren ulemalar oldukça...,

bebeklere tecavüz edilmesine de izin vermesine

şaşmamak gerekir...

nerde la bu müslüman ?
islamiyet nedir ? sorunsalı..
Allah insanlara irade vermiş ve ozgür bırakmıştır. Allahın dünya kanunu bu şekilde islemektedir.
"isteyen istediğini yapsin ama hesap vereceğiniz günü unutmayın" diye hatirlatmasi icin uyaricilar göndermiştir.
Bebek tecavuzcusü şerefsiz köpeğe gelince allah onun belasını versin!
Yaratıcı ya da Allah ya da tanrı herneyse eğer hayatlarımıza müdahale ediyorsa biz fiillerimiz de ne kadar özgür olabiliriz ki? bu yaşadığımız dünyanın şartında bu var üreme, cinsel istek, haz.. Bunlar insanın içinde bulundukça ve de erdemsizlik ile harmanlanınca haliyle böyle acımasız şeyler gerçekleşiyor. Kimsenin bir şeye izin vermeye veya yasaklamaya hakkı yok eğer varsa da bunu ancak sözle yapabilir, müdahale edemez. Çünkü tersi olursa hiç birimiz özgür olmayız, iradesiz varlıklar olarak yaşarız.