bugün

(bkz: kıyam binefsihi)
diyelim ki muzzam şeylerin bir yaratıcısı var. allah denen muazzam varlığı kim yarattı. sen allah hep vardı dersen bende kainatta hep vardı derim ve ateizm haklı çıkar.
doğa olaylarına anlam vermeye çalışan ilkçağ ortadoğu toplulukları.
şu anki en güçlü somut kanıt galiba insanlar...

çünkü bu bir sav ama bu soruya bunun dışında verilebilecek bir cevap yok.

edit: tövbe, tövbe, tövbe...
allah düşlerinizdeki beyaz atlı prensten öte değil dostlarım.
seni yaratacak bi güç sence başka biri tarafından yaratılan bi varlık mı? madem öyle neden seni yaratması için başka birini daha yarattı.başlığı açan bunu da bi düşünsün.
Haşa cenabı allah (c.c.) mahluk mu ki bir yaratıcısı olsun. Yaratılma fiili mahlukatın aslı esası. Eğer hak teala hz. Leri halık yani yaratansa ki öyle, o halde bu soru zatı için muhaldir. Tanımsız ve anlamsız. Akla ve mantığa aykırı. Şayet siz yaratma fiilini kabul ediyorsanız (hayır kesinlikle kabul etmiyorlar) o halde bunun ancak ve ancak eşsiz ve yegâne (tek) bir kuvvet kudret ve azamet sahibi ve maliki olan rabb dan başka hiçbir şeyde ve kimsede olmadığını da kabul etmek zorundasınız. Eğer allah diyorsa ki "herşeyi ben yarattım" o halde varsa başka bir yaratan çıksın ortaya da görelim. Korkaklar ilah olamaz.

Hordi meydan. Hz adem (a.s.) beri 10 bin yıl geçti. Daha öyle bir şey vuku bulmadı. Görülmedi duyulmadı. Meydan boş. Hani nerede? Cesareti varsa çıksın meydan allahu zülcelâlin meydanı..

Ateist düşünce sahiplerinin, aklın arkasına sığınarak sergilediği ve müntesiplerini avuttuğu inanç sahiplerini ise aldatıp kandırmaya çalıştığı saptırmaya uğraştığı bir takım kelime oyunları bunlar. Küfür tuzakları. Boşuna uğraşıyorlar. Beyhude hevesler bunlar. Zira küfür, hakkın ve hakikatin üzerini örtemez. Sanrılar ve zannla hareket edenler sadece kendilerini kandırırlar.
Allah ı kim yarattı diye bir soru olmaz.

Yaratılan şey allah olamaz.

Soru yanlış.
ALLAH, vâcibu'l-vücûd'tur. Varlığı gerekli olandır. Bagi ismi de evveli ve ahiri olmadığına binaendir. Her ne yaşanıyorsa alt başlıkken, her şeyi kapsayanı, faniliği kesin olanın bakiliği kesin olana hükmü de kusur görmesi de olmaz iştir.
o soğutuldu mu bilmiyorum ama ben soğudum.
her paralel evrenin ayrı bir allah'ı var. o allahların hepsini onlardan daha üstün bir süper-allah yarattı.
her boku çözdünüz,
bunu mu sorgulamaya sıra geldi?
saçma sapan başlıklar
gidince, zebaniye sorarsın!
cehennemden bağıra bağıra
Daha Allah ile cihan yok iken,
Biz ani var edip ilan eyledik.
Hakk'a hiçbir layık mekân yok iken,
Hanemize aldık mihman eyledik.
Kendisinin ismi henüz yok idi,
ismi söyle dursun cismi yok idi,
Hiçbir kıyafeti resmi yok idi,
Sekil verip tıpkı insan eyledik.
Harabi Baba
Bu soru kim yarattı sorusu zaten mantıksızdır. Çünkü biz yaratılmamış olan varlığa Allah diyoruz.
(bkz: Atatürk)
suyu kim ıslattı gibi bi soru. suyun ıslaklığı kendindendir.