bugün

görsel
“En derin olanı düşünen, en canlı olanı sever.”
Neden aciz insan oğlundan ibadet beklesin ki bu kadar büyük bir varlık.

Ayrıca dinin peşinden giden herkes zengin rant sahibi. Suudlar, akpliler, cemaatler, tarikatlar bu isle uğraşan herkes zengin cami imamları bile 4.700 TL maaş alıyor.

Bakıyorsunuz hristiyanlara papa inanılmaz bir refah içinde kardinaller papazlar hep para içinde.

Yahudiler zaten hep zenginlik içinde yaşamışlar.

Budist tapınakları altın kaplama yapılan bağışlar giren çikan yemekler herkesi bedavadan yaşatıyor.

Yoksam bu allah kavramı insan uydurması mı?

Selam ve duva ile.
Esirgeyen ve bağışlayan ama nedense hep güçlü ve zenginleri esirgeyip bağışlıyor. Garibana pek sıra gelmiyor.
sevgili allah'ım...

yıllardır beni parasızlıkla sınıyorsun. yetmedi mi? biraz da çok para ver de zenginliğimden kafayı yiyeyim. hadi lütfen.
hakkinda bu kadar entry girilince antartika'ya peygamber gonderdi sandim. bu kuresel isinmada serin serin iyidir, penguenlere de faydali olur.
Buraya yazılacak şeyleri daha yazılmadan bilendir. der detayı ve her hareketi o yaratmıştır. Her şey onundur. Her şey ondandır. Ve her şey ona gider.
keşke gerçek olsaydı da sabır dileyebilseydim dediğim müslümanların yaratıcı olarak gördüğü tanrı.

yaratıyorsun bari takip et.
-allah hor gör mesin kardaş neçe olur halin nidalarını repliğe de yazandır ve bir ayet meali olay kaliteyi düşürmesin eğer denizler mürekkep ağaçlar kalem olsa allahın yazacaklarına yine yetmezdi teşbih sanatı allahın iletişimde kullandığı en bariz zeytin dalıdır.
beni sallamayanı ben hiç sallamam.
Ben de aynı şeyleri demek istiyorum. Ahiret varsa karşılıklı 2 bira içmeyi isterim açıkçası. Onunla yarım saat muhabbet etmek. Bazı sorular sormak.
tek gerçek.
allah insanı iddialı olduğu yerden vurur.
Alemlerin yaratıcısı,sonsuz güç.
Bizi yaratan sonsuz kerem sahibi..
etrafına baktığında canlıların veya cansızların zeki bir varlık tarafından yaratıldığını düşünebilenleri anlamıyorum.
etrafta hiçbir kanıt bırakmadığı için sadece akılla sezilebilen varlık.

edit: şizofrenler bunu beğendi.
görsel
görsel
Bir kişi veya madde veya enerji değildir.
eğer varsa ve bana söz hakkı tanırsa aramızda şöyle bir diyalog yaşanacaktır.

-inanmadın ve cehennemde sonsuza kadar yanacaksın
-demek ki varmışsın, kötü oldu gerçekten.
-neden inanmadın, o kadar kitap gönderdim.
-pek çok din vardı. her biri kendi dininin en doğru din olduğunu söylüyordu. üstelik ben doğduğumda en son gönderdiğin kitabın üzerinden 1400 yıl geçmişti, güvenilir olduğuna dair veriler zayıftı. kuran'ın elime ulaşan hali de peygamber öldükten 200 yıl sonra derlenmişti. arapçada anlam bakımından önemli olan semboller ise çok daha sonra eklenmişti. öte yandan senin varlığının savunucuları bilimsel gerçekleri ya iki adım geriden takip ediyorlardı ya da yalanlamaya çalışıyorlardı. bana verdiğin sorgulama yeteneği bu veriler ışığında yolladığın tebligata güvenmem için yeterli done olmadığını söylüyordu. bunların dışında yaşadığım dönemde sistemli bilimsel organizasyonlar evrenin varoluşunu açıklamak için henüz yeterince çalışma yapamamıştı, zamana ihtiyacımız vardı, uğraşıyorduk ki ben öldüm.

buna rağmen yakılmam sonsuz adaletin gereği ise elimden bir şey gelmez, aşk ve sanat için teşekkür ediyorum.
yaratılış inancına sahip olanların yaratıcı olarak kabul ettiği varlık...

yaratılış inancına sahip olmayanların varlığı ile dalga geçtiği varlık...
inananların mantığı da doğru inanmayanlarinda..

Var da ola bilir yok da..

Ben inanıyorum..tercih meselesi..
inanmayanlar peygamber efendimize (asm.) Allah'ı kim yarattı diye sormuş ve bu soru üzerine cebrail (as.), allahü azîmüşşân'dan ihlâs sûresini cevap olarak getirmiştir.

ihlas suresi meali:

rahmân ve rahîm olan allah’ın adıyla
1- de ki: o allah birdir.
2- allah samed (her şey o’na muhtaç, o kimseye muhtaç değil)’dir.
3- o doğurmamıştır ve doğurulmamıştır.
4- ve hiçbir şey o’nun dengi değildir.
kafamdan kaynar sular dökecek, derimi eriterek beni tekrar ve tekrar yakacak ve bana dev topuzlarla vuracak tanrı.

kendisine bir şarkı ve çiçek armağan etmek istiyorum, ve şunu da belirtmek isterim ki görüldüğü üzere ben ondan çok daha merhametliyim. bu da inanmamak için yeterli bir sebep.