bugün

asktir ki, gerisi vesairedir...
allah'ım torpil istiyorum çok şey değil birazcık kayır beni. para mara ver ya da mutluluk ver ne bileyim. her gün iddaa oynayıp tek maçtan yatıyorum en azından bunu yapma.

bir yerlerden bizi kahkahalar atarak seyreden yaratıcı.
bazen bana bu coğrafyada tüm aptallığın sebebi gibi gelen uydurulmuş karakter. gerçekten bazen bana öyle geliyor sanki bütün cehalet bundan çıkıyor gibi. bakın bu çok enteresan bir düşünce, evet.
üsttekinin de dediği gibi bütün sorunların kaynağı hayali karakter, durduk yere insanlardan nefret etmeye kadınları aşağı görmeye, cana, mala göz dikmeye, deli deli sayıklamaya başlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Vl641IFO10g
Bir agnostik olarak ne reddettiğim ne de kabul ettiğim fakat bazı insanlarca doğaüstü bir güç veya varlık olduğuna inanılan kavram.
aslında arap putudur. mesela kuranda lat, menat, uzza geçtiği halde hubalın geçmemesi ciddi problemdir.
ayrıca kuranda müşriklerin allah a inandığı ama ona ortak olarak ona kız edindi dediği üç büyük put olan lat, menat ve uzzayı koşuyordu fakat işin tuhaf kısmı onların allah diye inandığı şey baş put hubal idi. yani muhammed in allahtan kastettiği ile hubal aslında aynı kişidir. neden?
çünkü müşriklerlerin ya da mekkeli müşriklerin tapındığı en büyük put bu, kabenin baş tanrı putu da bu. yine el ilah denen şey de zaten hubal için kullanıyordu.
ayrıca hacer ül esved de huballa ilişkindi bugün gidip o taşa tapmalarının nedeni veya o taşa muhammed in öptüğünü, sürtündüğünü söylemesinin nedeni de bu.

yani özetle allah veya el ilah dene şey hubal ile ilişkindir ve arap putudur. muhammed kuranda allah kız edindi derken müşrikleri kasteder çünkü onlar hubalın( yani allah ın) kızları olduğunu düşünüyordu.

arap putu bu yüzden bir hakaret değil gerçektir.
Doğa üstü varlık,yaratıcı sonsuz ilim ve kudret sahibi.
(img:#1397545)
Allahım sen her şeyi gören işiten bilensin bana yardımcı ol yarrabbim.
insanoğluna yaşam ve ölüm nimetini iradeyi ve düşünceyi bahşeden Hayatın yegane anlamı olan varlık. Bizler onun eşsiz ve belkide en mükemmel sanat eseriyiz. istisnasız hepimiz onun evlatlarıyız Alem varolduğundan beri kimimiz onu inkar etti kimimiz ise onun yolundan hiç ayrılmadı ve ona tüm kalbiyle benliğiyle inandı. iyilik ve güzel eylemler işleyen Evlatlarına bakıp sevinir ve mutlu olur kötülük ve çirkin eylemler işleyen evlatlarına ise bakıp hüzünlenir. Ben bu sözcükleri samimiyet ile yazan kardeşiniz Ona tüm kalbimle iman ettim kah günaha ve iyilikten uzak durumlara düştüm hala da düşmekteyim kah iyilikte ve güzel davranışlarda bulundum bazen hepimizin yaşadığı zor hayat şartları yüzünden imanım zedelendi ama onu hiç inkar etmedim ona hep inandım ve inanmaya devam ediyorum... imkanım olsaydı dünya üzerinden mutsuzluğu ve kötülüğü silerdim ama zamanla iyiliğin ve kötülüğün eşit miktarda olması gerektiğini anladım bu iki olgu sonsuza dek savaşacaktır. Ateist kardeşlerimi hiçbir zaman kınamadım ve onları dışlamadım ama onlarında imanımı paylaşmalarını isterdim çünkü fani hayatımızdan sonra tamamiyle karanlığa düşeceğimiz ölümün bir başlangıç değil boşluk olduğu fikri hayatın tüm anlamını yok ediyor. Umarım hepimizin yazgısı mutlu sona erer ruhlarımız kurtuluşa erer.
muhammedin bir mağarada uydurduğu saçma tanrı. arkadaş cinler, periler, melekler diye şeylere inanıyorsunuz ve de garip olanı başkaları mı sanıyorsunuz? Oğlum yaptığınız kötülüğün, çaldığınız ömürlerin farkında mısınız?
1 – ALLÂH : celle celalühu. [ Tüm isim ve sıfatları kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir. ]

Allah Cenabı Hakk’ın Celal ve Cemal gibi bütün isimlerini kapsamaktadır. Allah diye zikreden Cenabı Hakk’ı bütün isimleri ile anmış olur. Bütün isimler Allah isminde gizlidir. Diğer isimler Allah ismi Azamına birer sıfattır. Allah ismi hiç bir isme sıfat olmaz. Cenabı Hakk’ın Zatına mahsus bütün isimlerin özellikleri Allah isminde vardır. Allah ismi; ruhi hastalıklardan, kalp katılığından, küfürden, maddi ve manevi bataklıktan, nefsin istek ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek, merhamet sahibi olmak, Allah’ın istediği şekilde hayat sürmek, son nefeste imanlı ölmek, kalbin nurlanması, imanlı olması ve şifa bulmak, güç, kuvvet ve rızık kazanmak, gizli sırlara vakıf olmak, hem dünya, hemde ahiret saadetine ermek için zikredilir.
"Ebu Rezîn el-Ukeylî (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Ey Allah'ın Resûlü, dedim, mahlukatını yaratmazdan önce Rabbimiz nerede idi?" Bana şu cevabı verdi:
"Amâ'da idi. Ne altında hava, ne de üstünde hava vardı. Arşını su üzerinde yarattı."
Ahmed ibnu Hanbel dedi ki: "Yezid şunu söyledi: el-Amâ, yani "Allah'la birlikte başka bir şey yoktu" demektir." [Tirmizî, Tefsir, Hud (3108).]"
"ebû musa (radıyallâhu anh) anlatıyor: resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) aramızda ayağa kalkıp şu beş cümleyi söyledi:
allah teâlâ hazretleri uyumaz, zaten o'na uyku da yakışmaz. kıstı (tartıyı, rızkı) indirir ve kaldırır. geceleyin yapılan amel, gündüzleyin yapılandan önce; gündüzleyin yapılan amel de geceleyin yapılan amelden önce allah'a yükseltilir. o'nun

hicabı nurdur. eğer o perdeyi açacak olsa, vechinin sübuhâtı, basarının ihâta ettiği bütün mahlukatını yakardı. Müslim, iman: 293 (179);
ibrahim Canan, Kutub-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Akçağ Yayınları: 10/286."
görsel
görsel
ay tanrısı.
bazen senin hicbir sey yapmana gerek kalmaz.
allah(c.c) senin intikamini sessizce alir...
Her nesne veya madde niteliklerini taşıyan "şeylerin" karşılaştırılabileceği bir durum, karşıtlık veya benzerlik gibi durumları varken, başlangıcı ve sonu olmayan, yaratılmış ve şu anki madde tanımına uyan her şeyin yaratılmasına ve belirli kurallara uymasına sebebiyet veren, enerjinin ve entropinin belirli seviyelerde belirli bir çizgi izlemesini sağlayan ve buna insanlar da dahil olmak üzere bütün canlıların kafasında Descartes'in deyimiyle "Innate" düşünce olarak beliren "Doğuştan varolan" düşünce yapısıyla içgüdüsel olarak yerleşmiş bir sistemin varlığına son gönderilen din olduğuna inanılan islam'da verilen ad. Herkes Allah'ı bir kişiliğe veya bir ruh haline oturtmak zorunda olduğunu düşünüyor ama insan kafasında herhangi bir şekle girdiği zaman Allah tanımından çıkar. Bana göre yapılması gereken şey, nasıl bir organizmayı tek bir organ gibi düşünemiyorsak, Allah gibi Yaratıcı'nın kendisini de bir organın vasfıyla (adaletli ise hakim gibi, cezalandırıyorsa cellat gibi) gibi düşünmek yerine bir sistem gibi görmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Eskiden tapardım. şimdi deist olup gerçeğini buldum.
Ondan başka ilah yoktur.
Alemlerin rabbi olan insanlarla birlikte 7 duvelin yaratıcısı.
Var lan vallahi var.
Ben param yok diye (bkz: starbucks)a bile gidemezken, (bkz: şeyma subaşı) nın kıta kıta gezmesi gücüme giden.
zorla insanların başına kakılan, sanki inanmamak garipmiş gibi davranılan arap tanrısı.