bugün

erkeklere hizmet etmek olsa gerek. allah'ın amacını sorgulayacak değiliz ama anlamaya çalişmakta da sakınca yoktur. allah kadınları erkeklere emanet etmiş, onları bizim bir parçamızdan yaratmış. bize hizmet ettikleri sürece onlara iyi davranmak boynumunuz borcudur.
(bkz: kadinlar allah in size emanetidir)
"kadın anlaşılmak için değil, sevilmek için yaratılmıştır"
oscar wilde

"kadın tanrının ikinci hatasıydı"
friedrich nietzsche

"kadınların saklayabildikleri tek sır, bilmedikleri sırdır"
seneca

"eğer kadın iyi bir şey olsaydı tanrı'nın da karısı olurdu"
sacha guitry

uzun zamandır tartışılandır...
erkekleri yaratma amacı neyse odur.
gercek olmadığı kesin ama hoş bir hikaye;

adam kadını gorunce tanrıya sorar:
-tanrım kadını neden bu kadar güzel yarattın?
-ona aşık olasın diye.
-peki neden bu kadar saftirik yarattın?
-sana aşık olsun diye. *
her erkek kadınlara güzel görünmek ve onları etkilemek için uğraşır. bunun için kendini geliştirir, duş alır, traş olur vs.. ama eğer tanrı kadınları yaratmasaydı erkeklerin kendini geliştirmek için hiçbir gayeleri kalmaz, kokuşurlar ve gittikçe gerilerlerdi. bunun sonucunda da kadınların olmadığı bir insanlık ilkel çağlardan hiç çıkamazdı. veya günümüzde kadın ırkının ortadan kalktığını düşünürsek, insanlık büyük bir hızla geldiği noktaya yani ilkel çağlara geri döner. buradan da tanrı'nın kadını yaratmasının amacı insanlığın gelişmesini sağlamak için olduğu ortaya çıkar.
üremektir.

(bkz: dostum neyin tartışmasını yapıyorsun)
(bkz: sözlükte cinsiyetçilik)
allah ın insanı yaratma amacıyla aynıdır. allah kendisinin var olduğunu göstermek amacıyla insanı yaratır. tek bir insan bu amaca hizmet etmeyeceğinden, buna makul bir çözüm bularak insanı dişi ve erkek olarak iki cins yaratır. yoksa amaç, efenim erkeğe hizmet etsin, baştan çıkarsın gibi zırvalıklar değildir zira bunlar araçtır. neye araçtır? * üremeye araçtır.
(bkz: Kadınlar sizin tarlalarınızdır) *
erkeğin yetersizliğinden.
erkek yeterli olsa kadına gerek duyulur muydu? hayır!
sanılanın aksine kadın erkeğin kaburgasından falan yaratılmamıştır efendim, ayette der ki: "Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten ve ondan da eşini yaratan ve her ikisinden de çok sayıda erkek ve kadınlar çıkaran Rabbinizden çekinin.";(Nisa, 4/1)
Buradan anlaşılan şu ki allah önce bir nefis yaratmış, daha sonra erkek ve kadınları yaratmıştır. allah'ın kadınları yaratma amacını sorgulamak, allah'ın evreni yaratma amacını sorgulamaya kadar gider. çünkü hem erkek hem kadın, fark olmaksızın, bu dünyaya test edilmek için yollanmıştır. erkek ve kadın, yani iki cins, üreyebilsinler diye, nüfus yaratsınlar diye yaratılmıştır.
adem dışındaki erkeklerle muhatap olmamak için, diğer erkekleri yaratsınlar diyedir. allah erkeklerle muhatap olmaz, bu yüzden en yoğun ateistler de erkeklerden çıkar. kadınlar ise düzen canlılarıdır.
yarımı tamamlamak içindir.

diğer yarısını bulması içindir.
erkeği çileden çıkardığı kadar kendinede bağlayablmesi içindir.
erkekten erkeğe göre değişen düşünce.

1- eğer erkek, gerçekten erkekse, adam gibi adamsa, kadını yanına yoldaş, kalbine aşk, evine hanım olarak ister. iyi günde, kötü günde yanında olur ve her zaman yanında olacağını bilirsiniz.

2- erkek, fiziksel gelişimini tamamlamış ama beyinsel olarak algısı gelişmemişse, kadını sadece hizmetçi olarak görür. evine baksın, çocuk doğursun, vs vs.

3- erkek pezevenk ruhluysa, kadına sadece yatakta ihtiyacı olduğuna inanır. o andan sonra kadın, onun için maldan farksızdır.

allah, kadını erkeğe, erkeği de kadına yoldaş olsun diye yarattı. kimsenin hizmetçisi, kölesi, vs olsun diye değil.
erkekler ipne olmasın diye. *
Allah kadınları tarla olsun diye yaratmıştır.*
Diyanet işleri çevirisi:
BAKARA 2/223. Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. istikbal için hazırlıklı olun, Allah’tan sakının. O’na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele.
erkekleri adam etsin diye. ama olmadımı da olmuyor. *
kadınları yaratmış olmasının pek çok amacını sayarım da erkekleri yaratma amacını hala düşünüyorum.
Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
zariyat 56.
ossbir çekerken hayallenecek bir şey olsun diye.
erkeklerden daha üstün bir varlık olduğu kesindir.

not:erkeğim.
ilk erkeği yaratmıştır ama ben bunun daha iyisini yaparım deyip erkeğin fazlalıklarını alıp kadını yaratmıştır (bkz: Cem Yılmaz).
Üsâme ibni Zeyd radıyallahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Peygamber aleyhisselâm şöyle buyurdu:

“Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı bir fitne sebebi bırakmadım.” (Buhârî Nikâh 17; Müslim Zikir 97 98. Ayrıca bk. Tirmizî Edeb 31; ibni Mâce Fiten 31)

Kuran'da da

“Ey imân edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olanlar da vardır. Onlardan sakının. Ama affeder, kusurlarını başlarına kakmaz, hoşgörür ve bağışlarsanız, bilin ki Allah da çok bağışlayan çok esirgeyendir.”(Tegâbün, 64/14).

Denmektedir.

Kaynak:https://sorularlaislamiye...lerini-kadina-birakan-bir