bugün

Bir soru. Burada allah'ın hangi konudaki hakkı üç? Allah'ın hakkı sonsuz olması lazım çünkü o bir allah.
(bkz: abi geç oldu yat istersen artık) yine birileri mizah peşinde. ah siz yok musunuz, bak yine allah üzerinden espri yaptı ya hu!
edit: bkz'ı yanlış vermek.
Eskiden çok kullandığım bir sözdür bu. Anlamını düşünmeden, herhangibir kastım veya bilgim olmadan kullanırdım. Genelde, bir iki kez deneyip gerçekleştiremediğimiz birşey olduğunda, bir kez daha dene anlamında kullanılır. Sözün esas anlamı veya nereden kaynaklanarak oluştuğunu bilmiyorum ama benim de aklıma hristiyanlıktaki üçleme inancı geldi, o tarz bir düşünceden de doğmuş olabilir.

Sonuç olarak, gerçekliği ve anlamı olmayan böyle sözleri -hele ki Allah'tan bahsedeceksek- kullanmaktan kaçınmamız gerekir. Kullandığımız dile dikkat etmeliyiz, bir anlamda ağzımızdan çıkanı önce kendi kulağımız duymalı.

---citation---
yahudilik - iptal
hristiyanlık - iptal
islam - bu son.
genelde küçükken mahalle maçlarında saydırarak kaleye geçme olayı vardı. En az saydıran kaleye geciyodu.

saydırırken yandaki arkadaşın en ufak hareketiyle topun düşmesi sonucu kaleye geçmeme içgüdüsüyle ben bi daha saydiracam hepimiz demisizdir.

ikinci saydirmada en sizden önce en az saydıran arkadaşı geçtiğinizde o arkadaş otomatikmen allahın hakkı üçtür bi daha saydır demiştir ve siz bi daha hunharca saydırmaya başlamışsınızdır.

işte benim başıma çok geldiği için benim için allahın hakkı çılgınlar gibi 3 defa umarsızca saydirmaktir.