bugün

(bkz: allah)
(bkz: sübaneke işalla yareppim işalla dinimiz amin)
tembelliğin dibine vuruşudur.
bazende konu aşk olduğunda güzel mizahtır.
Kısa duadır.
saçmadır. allah her düşündüğümüzü biliyorsa şayet, allah'a sen konuyu biliyorsun demenin bile lüzumu yoktur. değil mi?
+allahım sen konuyu biliyorsun amin.
-haklısın nerde hata yaptım ki acaba.
cinden üç dilek dilerken üçüncü dileklerinde "üç dilek hakkı daha istiyorum" diyenlerin söylevi.
insanların en âcizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir.

hadisi şerifdir efendim .

anlamının ise dua kendi öz menfaatimiz acısından en yararlı eylemdir ve yorulmayızda sadece allah dan ister ve dileriz.

selam ise vermek sünnet almak farzdır ve bir insan selam vermiyor ise buda onu gercekten cimri yapar çünkü verdiğinde eksilecek hiç birşeyi olmaz oldugu kanaatindeyim .
Insanin aklina ha unutmadan allahim mumkunse birde aramizda kalsin diye eklemede yapilabilecek duadir.
bunu facebook'da yazanları gördüm ben bugün. varmı böyle bir şey ya, yorum atmamak için zor ikna ettim kendimi. tamam içinden diyebilirsin anlarız da, facebook aracılığıyla allah'a mesaj göndermekte neyin nesi? allah facebook'unu mu kontrol ediyor, facebook'da hesabı varda bizmi bilmiyoruz.
(bkz: facebook tan kişi silme nedenleri)
(bkz: çok sinirlendim çok)
bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: allah ım gerek kalmadı ben hallettim o işi)
(bkz: allah bilir)
allah'ım sen konuyu biliyorsun'dan sonra, 'birşeyler ayarlarsın' da eklenebilir. ( evet o surat ifadesiyle )
üşengeçliktir.
imam söylediğinde cemaatin ne yapacağını merak ettiren durumdur. düşünsene yüzlerce kişi hayırlı bir gecede bekliyor ki hoca okusun üflesin, pişirsin biz de faydalanalım; '' allahım konuyu biliyorsun, amin''

cemaat : !?!?!
(bkz: aynen).
edepsizce, ukalaca edilmiş dua.
(bkz: Facebook terk)
saçmalık. dua ediyorsan doğru düzgün edilmelidir. ayrıca bir gram espiritüel bulunmamakta.
tembelliğin bu kadarı.
Bazı geceler çok uykum olduğumda ve uzun dua edemeyeceksem kullandığım dua biçimidir. Ama allah konuyu bildiğine göre sen biliyorsun demek de saçmadır.
(bkz: kabul olmayacak duamsın ama inadına amin)
en kısa yoldan allah a sığınma yoludur.
söyleye söyleye dilinde tüy bitmekten mütevellit dilekleri topluca isteme durumudur .
(bkz: amin)
allah ım sen konuyu biliyorsun, deyip dalga geçilerek dua yapılmaz. her yapılan işte samimiyet önemli olduğu kadar dua etmeninde inanan insanlar için bir rahatlama ve aman dilemektir. içten, gelen bir dua özellikle abdest alıp ne için elinizi allah a açacağınız çok önemlidir. mesela iyi bir kızla evlenmek isteyen, bir insan özellikle çok samimi dua ederse her, gün. allah bu insanın dualarını kesinlikle kabul eder. görsel