bugün

allah'a inanmıyorum ve madem öyleyse kötülük yapayım demeyen naif ateisttir.

şaşırtır.
insan olduğunu bildiği içindir.
birilerine karşı iyi olmaktan, başkalarına yardım etmekten başka bir şeye inanmayan ateisttir.
''cennete gidecem oohhşş'' amacıyla iyilik yapan çıkarcı salaklara kapak olmuştur.

not: ateist değilim.
insanlığı anlayabilmiş insandır. müslümanlar gibi sokakta bir kız görüp "memelere bak bee" diye iç geçirip sonra cehennemden korktuğu için durmak yerine hiç bakmamayı da tercih ettiği söylenir.
Ahlak seviyesi yüksek olan ateyisttir. O ateyistten pek zarar gelmez.
iyilik yapmanın dinden değil insanlıktan geçtiğini iyi bilen ateisttir.
Dinsiz olmak sanıldığı gibi insanlıktan çıkmak değildir. Kötü her zaman kötüdür, iyi ise her zaman iyi.
Ateistliği duyunca ne düşünülür çok merak ediyorum. Ne yani ateist insan gizli bir katil midir, herkesi öldürür, bütün kötülükleri yapar gibi mi düşünüyorsunuz. Müslüman değil tamam ama o senden daha iyi bir insan. Müslüman olmasa da insanın bir vicdanı vardır ve o vicdanıyla hareket ederse çoğu müslümandan daha iyi insan olur. Ki çoğu da öyledir. Ateistliği niye bu kadar yadırgarsınız hiç anlamıyorum. Normal bir insandır lan. 13 yaşındaki bir kızı tecavüz edildi diye öldüren bir müslüman toplum yerine ateist bir insanı tercih ederim.
vesselam.
Büyük ihtimal zeki insandır, dünyada barışı ister. insan gibi insandır.
anlatım bozukluğu içeren tespit. öncelikle allaha inanmayan ateist tanımlamasını yapan kardeşimizin kaç yaşında olduğunu merak ediyoruz. konuya gelirsek, kötülük yapmak ya da iyi olmak herhangi bir ideolojinin tekelinde değil, bunu bi sokun şu kalın kafanıza. dünyanın amına koyanlar hep, kendini dindar olarak tanımlayanlardı. binlerce yıllık insanlık tarihinde birkaç ateist sayabiliriz kötü diye tanımlanacak. stalin(hemen herkes hemfikirdir), mao zedung(herkes katılmayabilir), pol pot(çoğunluk kabul eder), mustafa kemal atatürk(ateist olduğu konusu muğlaktır-herkes katılmayabilir), napoleon bonaparte(birçok insan katılmaz). aklıma başka da gelmedi. şimdi bir de dindar 'kötü'leri sayalım. yok saymayalım. zira ne sözlük yeter bu listeye ne de benim parmaklarımın gücü.

ateistleri, çocuk masallarındaki canavarlar olarak değerlendirmeyi bırakın artık. zira çocukça bir
zeka buna meyillidir. bizim de iki gözümüz iki kulağımız var. bizim de değer yargılarımız aile hayatımız var. bizim de komplekslerimiz eksikliklerimiz var.

ha genelleme yapılacak tek eleştirilebilir noktamız ukalalığımız olabilir. ona da yapacak bir şey yok. sen de bil sen de yap.
mülümanskilerden kat kat üstün olan şahsiyettir iyi olmasının tek amacı iyi olmaktır. sevap kazanmak için yapılan iylik değildir tanrıyla yapılan bir pazarlıktır sadece.
Kötülük yapmamayı Allah için değil, içinden gelerek yapan insandır. Ateist olmasını Allah yargılayacaktır ancak insanlığını tebrik ediyoruz.
(bkz: ödev ahlakı) (bkz: kant)
ateist olmak kötülük yapmayı gerektirmediğindendir zannımca.
Sevap için iyilik yapma kavramından daha içtendir.
eğer siz allahtan korkuğunuz için kötülük yapmıyor, cennetle ödüllendirileceğinizi düşündüğünüz için de iyilik yapıyorsanız sizin insanlığınızda bir sorun vardır.

not: ağır ateistim.
kendisinin nerede ne olduğu hakkında da bir fikri olmayan ateisttir.
mekanı cennet olsun.
ahlakın dinden gelmediğini göstermiş ateisttir. sırf cehennemde yanmaktan korktuğu için iyilik yapmıyordur. insan olduğu için yardım ediyordur.
Türkiyede ateizm e olan bakış açısını bize gösteren ateisttir. kutsal kitaplara ihtiyaç olmadan da iyi bir birey olabilmiş ateisttir. neyin doğru, neyin yanlış olduğuna mantığıyla karar verebilen ateisttir.

ama pardon; ateizm demek, kötülük demek degil mi?
ateist olunca kötülük mü yapılıyormuş, diye sordurtur insana.
e o zaman bir soru daha geldi aklıma, allah a inandığı halde kötülük yapan müslüman, neden kötülük yapıyor?

not:ateist değilim.
allah'a inanıp da her haltı yiyen dinciden iyidir.
insanlık ile tanrı tanımazlığın birbirine karıştırılması sonucu açılan başlık.
o çürük zihniyetin asıl demek istediği "ben allah var diye iyiyim allah olmasa sikerim sokarım keserim" dir. aklı başında olan allah'a inanmasa bile kötü olmaz, ki inanıp hak yiyen asan kesen insanlar her zaman çoğunluktalar.