bugün

daha rahat yavşarsınız. adamı rahatlatır.
darlanmaya birebirdir.
erkekleri sarhoş ederek çirkin kızların seks yapmasına olanak sağlaması.
Tüm acıyı kısa süreliğinede olsa unutturur.
az miktarda olmak kaydıyla öz güven verir. evet.
açık yaraların temizliğinde faydalıdır.
Dürüst olmanızı sağlar.
Ne bir damlasının ne bir şişesinin zerre faydası yoktur.

Tecrübe ile sabit.
ayyaşların kendini aldatma tesellisi.

alkol bitirir. iflas ettirir. süründürür. deneyin isterseniz.
Gideni döndürmez ama başını döndürür
Bir kaç saatlik de olsa unutturur sana yaşananları..
fayda değil ama zevk olarak ele aldığımızda hazzı daha da arttırır herhangi bi aktivite de.
Cesareti olmayanın içereceğidir.sonrası kana karıştığında bardakda değil karakterde durmama eğilimini sağlar.dikkat diye yazılsaydı. Nasıl oturuyorsan öyle kalk.
(#27220954)
dürüst cesur ve biraz yavşak olursun dünya umrunda olmaz.
dün yılbaşıydı. arkadaşla anlaştık votka alacaktık. sonra ben içmem felan dedi. iyi dedim ben iki tane bira alayım bari dedim. kredinin yatmasına 10 gün vardı. cebimde 45 lira vardı. 10 liraya camel green 15 liraya da 2 tane bira aldım. parka geçtik oturduk. cafe'ye yakın olması sebebiyle parktaki bankların çoğunu kaldırmışlardı iki tane bank vardı. yan banktada oturan arkadaşlar selam verdiler. onlar viski, votka almışlar. neyse hiç tanımadığımız 4 arkadaş vardı. tanıştık. kimin ne içtiğinin hesabını hiç yapmadık. paketler ortada. sanki yıllardır arkadaş gibiydik belki yarın hiçbirimiz hiçbirimizi tanımayacaktık. sonra 5 arkadaş daha geldi. onlarda şaraptan başka birşey içmeyiz diyenlerdendi. onlarlada tanıştık. 10 kişi felan olmuştuk. meseleler, dertler,sorunlar benzerdi. aşkı yaşamayanların aşkını dinlemek, dertleri olmayanların dertlerine inanıyormuş gibi yaparak takıldık. ama herkesin ortak bir sorunu vardı. herkesin bir kız meselesi vardı ve aşktan bahsediyorlardı. sonra dedim ki aşk ne kadarda değerliymiş ki onu belki yaşamayanlar belkide yaşayanlar herkesin dilinde. değerli olan birşey nasılda olur herkesin ağzında dilden dile dolaşırdı. iyi dedim aşkı bari içimde yaşayayımda onu değersizleştirme çabasında bari bulunmayayım. en son parktan ayrılırken 15 kişiydik. şansa aynı yurtta kaldığımız 2 ateist arkadaşla tanışmıştım. vay be dedim benim gibi ateist. nasılda birbirimizi bulduk. 3 kişi yolda yürüyorduk. kafalarımız güzeldi ve sabaha kadar karlı kaldırımların üstünde uyumak istiyordum. 20 adım atıyordum yere düşünüyordum. sonra ayağa kalkmaya çalışıyordum yürüyordum sonra bir daha. gülüyorduk. ağlıyorduk. hava çok sıcaktı. saat 1'e geliyordu. arabanın teki durdu. hepimiz yerde yatıyorduk. gençler yerde yattığınızı görünce durayım dedim. uyuşturucu mu aldınız dedi. yok abi sadece viski , votka, şarap, bira içtik dedik. adam inanmadı. bir daha sordu. uyuşturucu mu aldınız diye. bizde yok felan dedik. adam isterseniz hastaneye bırakabilirim dedi. yok dedik devam ettik. arkadaş daha sonra fenalaştı. gecenin 1 inde ambulans çağırdık. ama ellerinde ambulans kalmamış. birbirini bıçaklayan arkadaşlar vs. varmış neyse yalpalaya yalpalaya yürüdük. sabah 7 ' ye kadar ayaktaydım. ve çok güzel bir gün geçmişti. hiç tanımadığımız insanlarla alkol bizi bir araya getirmişti. şimdide 10 gün boyunca 25 lira ile idare edeceğim. :D
unutuyorsun.
%70lik ethanolün bakteri çeperlerinden geçebilme gibi bir faydası var. sterilizasyon işlemlerinde severek, bol bol kullanıyoruz.
karşınızdaki insanların kötü yanını görmemenizi sağlar. mesela ben uludağ sözlük'e girmeden önce içiyorum mallar bana etki etmesin.
kanı sulandırır.
Saymakla bitmez.
Herşeye fevkalade zararı olan nesnenin faydasını Aramak nasıl bir mantığa hizmet eder. Bilmem ama cehennemde ateşe odun olmayı sebebiyet vereceğini herkesçe hemfikir.
Anestezinin faydası var mıdır gibi bir soru sorarsak alkolün faydası ortaya çıkar.

Alkolün faydası ruhsal durumların üstünden gelmek için uyuşturma işidir. Nasıl fiziksel acıyı anestezi algılatmaz ruhsal acıyıda alkol.

Yazar notu bira filan uğraşmayın alkol oranı 40 dan aşağı olan içkiler için ağzınızı kirletmeyin.
Bu dünyada çok kalmazsınız.
rahatlatır
insanların senin hakkındaki düşüncelerini önemsetmez
insanlar acaba benim hakkımda ne düşünüyor diye düşündürtmez
ve gerçekten vücudun ihtiyacı kadar tüketilirse keyif verir keyif.
Kılıçla deve kesen hamza olmadığın sürece alkolün zararından çok yararı olduğu bilimsel bir tesbittir.
Herşeyin fazlası zararlıdır.
Aşırı beslenme obezite, aşırı et tüketimi gud hastalığı demektir.

Gelişmiş içki kültürü olan birey ve toplumlar daha üretici ve gelişmiştir.
Son nokta yobazlara gelsin.
Alkol o kadar kötü olsaydı cennette şarap nehri vaad edilmezdi.

Not: izninizle ben bir soğuk bira alacağım. isteyen...