bugün

Dincilerin sözlüğü basması. Bi bitmediniz amınakoyayım.
gerzekliktir. övünülecek yanı yoktur.

not: 1,5 senedir alkolle arasına epey mesafe koymuş birisi...
Sanırım ilerde olacağım. Bu içten gelen bir istek. içten bi anda geliyor, öfkeyle birlikte bi anda ölümüne içmek istiyorum. Nasıl bir hayat yaşamak isterdim sorusuna cevabım şöyle olabilir: gündüzleri işe gidip it gibi çalışmak, beyni sikip atarcasına yormak, ki bunu zaten yapıyorum eve gelince deli gibi içip sızmak. Özel hayatım olsun istemiyorum. Sadece çalışmak ve deli gibi içmek istiyorum. Tatil de olmasın. Bi süre sonra bu monotonluktan sıkılıp daha fazla içmek istiyorum. Bu döngü ölene kadar gerçekleşebilir. Bunu ve diğer ne varsa düşünmek istemiyorum. Umarım alkolik olup hayatıma devam ederim.
nedense kemalizm diye okuduğum başlık. evet.
türkiye'de genelde batı ülkelerinde olduğu gibi toplumsa kültürün bir parçası olarak değil de yalmızlık, dışlanma, depersyon ya da aşırı stres gibi faktörlerin etkisiyle gelinen noktadır pek çok insan için.

keyifle başlayıp alkolik olanlar genelde bırakmakta da sıkıntı çekmezler.
kardeşim sen tam bir serserisin. üffff. karizmaya bak adamdaki.

lan olamadık ki şöyle aq.

utanın lan piçler. seri utan seri.
Kafası güzel olanlar gelin toplaşıyoz. Dertleşiriz amk.
dedemin ve amcamın ölüm nedeni. umarım ırsi değildir.
Sulu bir akım. Birçok akım düşünce biçimi iken bu ideoloji'nin olayı düşünce savuşturmasıdır. Birnevi zırh, korkuluk ve geçmişi an'a yasaklayarak geleceğe "dur, orda kal" deyip, an'ı karantinaya almaktır. Filhakika, üçüncü kadehten sonra mayanın kudretine boyun eğmeyen asi bir insan olsa idim bu ideoloji'nin müntesibi olurdum. 3 kadehten sonra isyan edemeyecek kadar hantal oluyorum Ve içim lunapark oluyor. Gondollar, kaydıraklar, sihirli ayna ve çarpışan arabalar. Şarapla hukukum böylelikle böyle. Bira olayında da ayak yolunda sulu ideoloji'den sıyrılıp düşünce akımına kapılıyorum. insan işerken düşünmesi gereken bir varlıktır.

Bu izm'in kuru olanı var bir de esrarizm - el muhaddarat. Ot. Hafazanallah.
Ah bir parayı bulsam dibine dibine vuracağım da para yok. Alkol fiyatları da malum almış başını gidiyor. Biz gibi garibanlar da anca bir şeylerden arttırıp haftada, bazen 2 haftada bir içiyor. Ulan bu ülkede keyif aldığımız her şey neden pahalı?
(bkz: Ömer hayyam)
kapitalizmin sebebi de kadindir bir erkegin alkolik olmasinin sebebi de. hatta intiharlarin yaridan fazlasinin sebebi de yine kadinalrdir. demek ki neymis???? kadinlardan ne kadar uzak durursak o kadar az sigara, alkol, uyusturucu ve antidepresan aliriz ve intihar etmeyiz.
peki neden???? cünkü kadinlar bu gezegenin bas belasidir.
hem karaciğerlere hem sinir sistemine hem de maddiyata darbe indiren bağımlılık.
saatler 00:00' ı gösterirken ağzıma tek damla koymadığım birinci aya girdim. daha dengeli hissetmeye başladım. huzur artarken anksiyete hissi azaldı. maddi ve manevi açıdan iyi hissediyorum.
artık sadece seyahatlerde, tadını çıkartarak alkol almayı hedefliyorum. anladım ki alkolizm pişmanlıkmış. siz de bırakın ya da azaltın ve mutlu olun. tavsiye ederim.
son 2 senedir yılda 1 düşüp, sonra kendiliğimden kurtulduğum hastalık.

dönmeyeyim diye dönülmeyecek kadar sağlıklı bir hale geliyorum genelde. o yüzden bir nevi tabuları yıkma tatili de denebilir.

tabi şimdi illa öyle alkolizm olmaz, sen karıştırıyosun diyen olacaktır. derecelerini bilmiyorum.

bildiğim, iki defada da önünü alamayacağımı ve bağımlılaştığımı hissetmiştim.

ama inatçı biriysen, sikerim alkolünü diyebilecek bir göt varsa, dünyanın sonu değil. geldikleri gibi giderler.
Campral veya selincro kullanabilirsiniz bu durumda.
muhtemelen aynı içki masasına otursak yüzde doksanınızı yıkarım ama sonraki gün bünyem kabul etmiyor, canım hiç istemiyor. ayı gibi içmekle de ilgisi olabilir ancak tüm zararlı maddelere karşı bünyemin otokontrolü sanırım benim için büyük bir şans.

bugün anasını ağlatacağım ama sonra üç gün içmem sanırım...