bugün

muhtemelen aynı içki masasına otursak yüzde doksanınızı yıkarım ama sonraki gün bünyem kabul etmiyor, canım hiç istemiyor. ayı gibi içmekle de ilgisi olabilir ancak tüm zararlı maddelere karşı bünyemin otokontrolü sanırım benim için büyük bir şans.

bugün anasını ağlatacağım ama sonra üç gün içmem sanırım...
Campral veya selincro kullanabilirsiniz bu durumda.
son 2 senedir yılda 1 düşüp, sonra kendiliğimden kurtulduğum hastalık.

dönmeyeyim diye dönülmeyecek kadar sağlıklı bir hale geliyorum genelde. o yüzden bir nevi tabuları yıkma tatili de denebilir.

tabi şimdi illa öyle alkolizm olmaz, sen karıştırıyosun diyen olacaktır. derecelerini bilmiyorum.

bildiğim, iki defada da önünü alamayacağımı ve bağımlılaştığımı hissetmiştim.

ama inatçı biriysen, sikerim alkolünü diyebilecek bir göt varsa, dünyanın sonu değil. geldikleri gibi giderler.
hem karaciğerlere hem sinir sistemine hem de maddiyata darbe indiren bağımlılık.
saatler 00:00' ı gösterirken ağzıma tek damla koymadığım birinci aya girdim. daha dengeli hissetmeye başladım. huzur artarken anksiyete hissi azaldı. maddi ve manevi açıdan iyi hissediyorum.
artık sadece seyahatlerde, tadını çıkartarak alkol almayı hedefliyorum. anladım ki alkolizm pişmanlıkmış. siz de bırakın ya da azaltın ve mutlu olun. tavsiye ederim.
kapitalizmin sebebi de kadindir bir erkegin alkolik olmasinin sebebi de. hatta intiharlarin yaridan fazlasinin sebebi de yine kadinalrdir. demek ki neymis???? kadinlardan ne kadar uzak durursak o kadar az sigara, alkol, uyusturucu ve antidepresan aliriz ve intihar etmeyiz.
peki neden???? cünkü kadinlar bu gezegenin bas belasidir.
(bkz: Ömer hayyam)
Ah bir parayı bulsam dibine dibine vuracağım da para yok. Alkol fiyatları da malum almış başını gidiyor. Biz gibi garibanlar da anca bir şeylerden arttırıp haftada, bazen 2 haftada bir içiyor. Ulan bu ülkede keyif aldığımız her şey neden pahalı?
Sulu bir akım. Birçok akım düşünce biçimi iken bu ideoloji'nin olayı düşünce savuşturmasıdır. Birnevi zırh, korkuluk ve geçmişi an'a yasaklayarak geleceğe "dur, orda kal" deyip, an'ı karantinaya almaktır. Filhakika, üçüncü kadehten sonra mayanın kudretine boyun eğmeyen asi bir insan olsa idim bu ideoloji'nin müntesibi olurdum. 3 kadehten sonra isyan edemeyecek kadar hantal oluyorum Ve içim lunapark oluyor. Gondollar, kaydıraklar, sihirli ayna ve çarpışan arabalar. Şarapla hukukum böylelikle böyle. Bira olayında da ayak yolunda sulu ideoloji'den sıyrılıp düşünce akımına kapılıyorum. insan işerken düşünmesi gereken bir varlıktır.

Bu izm'in kuru olanı var bir de esrarizm - el muhaddarat. Ot. Hafazanallah.
dedemin ve amcamın ölüm nedeni. umarım ırsi değildir.
Kafası güzel olanlar gelin toplaşıyoz. Dertleşiriz amk.
kardeşim sen tam bir serserisin. üffff. karizmaya bak adamdaki.

lan olamadık ki şöyle aq.

utanın lan piçler. seri utan seri.
türkiye'de genelde batı ülkelerinde olduğu gibi toplumsa kültürün bir parçası olarak değil de yalmızlık, dışlanma, depersyon ya da aşırı stres gibi faktörlerin etkisiyle gelinen noktadır pek çok insan için.

keyifle başlayıp alkolik olanlar genelde bırakmakta da sıkıntı çekmezler.
nedense kemalizm diye okuduğum başlık. evet.
Sanırım ilerde olacağım. Bu içten gelen bir istek. içten bi anda geliyor, öfkeyle birlikte bi anda ölümüne içmek istiyorum. Nasıl bir hayat yaşamak isterdim sorusuna cevabım şöyle olabilir: gündüzleri işe gidip it gibi çalışmak, beyni sikip atarcasına yormak, ki bunu zaten yapıyorum eve gelince deli gibi içip sızmak. Özel hayatım olsun istemiyorum. Sadece çalışmak ve deli gibi içmek istiyorum. Tatil de olmasın. Bi süre sonra bu monotonluktan sıkılıp daha fazla içmek istiyorum. Bu döngü ölene kadar gerçekleşebilir. Bunu ve diğer ne varsa düşünmek istemiyorum. Umarım alkolik olup hayatıma devam ederim.
gerzekliktir. övünülecek yanı yoktur.

not: 1,5 senedir alkolle arasına epey mesafe koymuş birisi...
Dincilerin sözlüğü basması. Bi bitmediniz amınakoyayım.
Çokca kıyısından döndüğüm akımdır kendisi. Alkolizm.

Alkol hayatta kalmanızı sağlar, nefes aldırır, gülersiniz. Ağlarsınız. Duygularınızı harekete geçirir.

Akıllı olmalısınız, normale dönen şartlar durumlar karşısında sizde alkole karşı mesafenizi koymalısınız.

Önermiyorum ancak alkol akıllı adamların kaldırabileceği, yönetebileceği merkezi sinir sistem sevişgenidir.
Bir hayatı mahveder.
Alkole yüksek derecede bağımlılık.
görsel
ŞEREFE.
içki içerek dertlerini unutmaya çalışan alkolikleşmiş insanların, bu eylemi efkarsız da yapmaya başlaması, alkol almadan çişe bile gidememesi durumu.
bir insana ben bağımlıyım ama 20 senedir tamamen ayığım dedirten şeydir.
kumar gibi bir bağımlılıktır. birinden sıyrılsan diğerine bulaşıyorsun.
ileri alkolizmin gün içinde insana yaşattığı bir takım olumsuz yansımalar vardır.

- insomnia hastaları gibi uyku çekmekte güçlükler çeker, olur olmadık saatlerde ayağa dikilirsiniz.

- etraf sessizdir, herkes, her canlı güne enerjik başlamak için güzel bir uyku çekmektedir. fakat siz şiddetli bir baş ağrısıyla uyanmış ve bünyede hissedilen açlık ile huzursuzlanmışsınızdır. dolabı açar, bir şeyler atıştırmaya çalışırsınız. bırakın atıştırmayı, susuzluk çeken bünyeye su takviyesi yapsanız bile mideniz kabul etmez. anında istifra ile sonuçlanır. istifra etmişsinizdir. yine açsınızdır.

- saatler 5'i göstermeye başladı bile. aklınız hep alkoldedir. ağlamaklı bir halini peşini ağlama alır. bu ağlamalar bazen sessiz, bazen ise atak şeklinde gerçekleşir.

- sabah olmuştur. gün başlamıştır insanlar için. ama gün sizin için çoktan başlamış ve acılı bir şekilde devam etmektedir. aklınız yine alkole gider. kendinizi engellemeye çalışırsınız ama bu öyle zannedildiği gibi kolay değildir. dolapta dün geceden kalan rakıyı kadehe doldurur, yanına bir avuç leblebi alır ve kaldığınız yerden devam edersiniz. bilgisayar ekranına bakarken yazıları göremediğinizi fark edersiniz. bunun sarhoşlukla alakası yoktur. tamamen duyu organlarınızın işlevini kaybetmesi ile alakalıdır. moraliniz bozulur ve ekran başından kalkıp, kanepeye uzanırsınız. rakınız yine yanınızdadır. saatler 12 olmuştur bile.

- dolapta bulunan stok bitmiştir. saatler öğleden sonra iki olmuş bile. sigara yakarsınız ama bu pek mümkün değildir. elleriniz parkinson hastaları gibi titrer. boyun kaslarınız kasılır ve kontrol dışı kasılmalar yaşarsınız. kahve yapmaya niyetlenirsiniz ama bu fikrinizden anında cayarsınız. cepte kalan sonra parayla markete gidersiniz.

- akşamı rahat bir şekilde geçirecek kadar alkol stoklarsınız. eve geldiğiniz esnada telefonlar gelmeye başlar. akşam sizinle görüşmek isteyen herkese bahaneler uydurur, yalanlar söylersiniz. durumu bilen ve fark eden arkadaşlarınız halinize üzüldüğünü söyler ve telefonu kapatır. tekrar ağlarsınız. bu duruma nasıl düştüğünüzü sorgular durursunuz. buna rağmen yine içmeye devam edersiniz.

- akşam saat 9 civarları. göğsün sağ alt kısmında bir baskı hissedersiniz. iki büklüm bir vaziyette lavobaya gidersiniz. suratınız pancar gibi olmuştur. kulaklarınız yanacak gibidir. ağlarsınız... tekrar odaya geçer ve içmeye devam edersiniz.

- artık açlıktan bitmiş durumda olan ve sürekli safrayı ağzınıza salgılayan midenize bir şeyler atmak için çabalarsınız. mümkün değildir. bulantı refleksleri anında baş göstermiştir. ağlarsınız..

- artık enerjiniz kalmayana kadar içmişsinizdir. elinizi, yüzünüzü yıkar ve yatağa geçersiniz. gözlerinizi kapatmaya çalıştığınız esnada titremeler ve baş dönmeleri etkisini gösterir. zorda olsa uykuya dalarsınız. gece saat bir civarları..

- bir anda irkilerek uyanırsınız. uzun saatler uyuduğunuzu zannedersiniz ama öyle olmamıştır. gece saat üç.. ayağa kalkar lavobaya gidersiniz. kendinizle göz göze geldiğiniz an yine ağlamaya başlarsınız. gün, bir evvelki günün tekrarını yaşatacaktır zira.

son iki senedir aralıksız alkol tüketiyorum. ilk aylar yaşadığım sıkıntıları sizlerle paylaştım. sonrasında annemin ağlamaları, babamın ayaklarıma kapanması gibi bir takım iç dağlayan olaylardan sonra bağımlığımı azalttım gibi. şimdi semptomlar çok daha az. hafif bir göğüs ağrısı ve ellerde titreme. sosyal ve iş hayatında zaman zaman diyalog problemi gibi durumlar yaşıyorum. eski ağlamaklı hallerimden eser kalmadı. kademe kademe azaltmayı ve tamamen kurtulmayı planlıyorum.

pençesine kapılırsanız kurtulmanız çok zor. içkiyi sık ve yüksek miktarda tüketen herkese kendi yaşadıklarımı örnek göstererek, yapmamalarını nacizane tavsiye ediyorum.

tanım: insanı bipolar bozukluktan ağır depresyona, akabinde ölüme kadar sürükleyecek fiziksel ve psikolojik bağımlılık.