bugün

haber türk kanalında bildiğin gibi değil programının daimi konuğu, tarzı biraz iğneleyici olsa da, bir çok konudaki derin bilgisi, eleştirel yaklaşımı, mantığı ve konulara getirdiği değişik bakış açıları, detaylara gösterdiği özen ile gayet başarılı olan, ayrıca bir o kadar da komik olan yorumcu.
akşam gazetesinde köşe yazarlığı da yapmakta olan algılama yönetimi adlı kitabın yazarı iletişimci.
sabah gazetesindeki köşesini nuran yıldız 'a bırakan iletişimci.
son derece aklı başında, bilgili, entelektüel, ilerisini görebilen, * yazdıkları genellikle zamanı geldiğinde cuk diye yerine oturan, boşa kalem sallamayan, zevkle okunan bir yazardır. şu anda akşam gazetesinde yazmaktadır.
işte ali saydamın 17 şubat 2007 tarihli yazısı. değişik bir kurtlar vadisi yorumu ve bir öneri..

insanı ana katili olmaya özendiriyorlar!

Burhan Öçal ve arkadaşları TVlerde çalıp söylüyorlar. Trakya All Starsın şarkı söyleme özürlü solisti, Öçala hiç de yakışmayan bir müzikalite (!) ile bas bas bağırıyor: Al ananı koy çuvala; salla salla vur duvara!..

Bu ne şiddettir ya Rabbim... insanı ana katili olmaya teşvik ediyor. Derhal yasaklanmalı; hatta ânında katli vaciptir...

Son bir haftadır TVde yoğun israil propagandası izliyoruz. Kirk Douglas, John Wayne, Frank Sinatralı, israil devletinin Müslümanları sapır sapır öldürülerek nasıl kurulduğunu anlatan Cast a Giant Shadow adlı film döne döne gösteriliyor.

O arada hemen yanı başındaki kanalda 10 Emir var. Bir başkasında da Ben Hur dönüyor... Şu nazik dönemde bunların hemen yasaklanması lazım. israil Başbakanı Olmert geldi diye siftinmenin alemi yok.

TVnin insanların kültür ve değerlerinin gelişmesindeki yeri belli. Abartmanın alemi yok diyenler olabilir?... TV bu kadar etkili olsa tamamı Hıristiyan propagandası içeren Hollywood filmlerini seyreden necip halkımız çoktan Hıristiyan olmuştu iddiasını ileri sürenlere siz kulak asmayın. Küçüklüğünde cowboy olmak istiyorum! diye tepinenlerin büyüdüklerinde kovboyluk yapmadıkları gerçeğini ciddiye almayın. Batman elbisesi isterim! diye tutturan çocukların da bozulduklarını düşünmeyin; ama üç beş çocuk Polat Alemdar olacağım dedi diye ortalığı ateşe verin. Gerçekte Kurtlar Vadisini yayınlayan kanalın raitingini artırmasından duyduğunuz rahatsızlığı ahlak bekçiliği ile kamufle edin...

Lethal Weapon 1-4teki şiddeti görmeyin. Ortalığı kan revanın götürmesini umursamayın. Aliastaki haddi hesabı okunmayan şiddeti es geçin... Korku filmleri mi? Saçı bitmemiş çocukları nasıl etkiliyor acaba o korku filmleri, diye hiç dert edinmeyin. Ruhsal şiddetin daniskalarını göz ardı edin. Varsa yoksa Kurtlar Vadisi... Hem de aslında devlet görevlisi, tipik bir Robin Hood olan Polatı mafya lideri gibi göstererek...

TVdeki yukarıda sözünü ettiğim pek çok film ve dizinin yasaklanmasını savunmazsanız, çifte standardın bataklığına düşersiniz. O zaman sizin kendi kanallarınızın reklam gelirine halel gelmesin diye eğilip büküldüğünüzü söyleyenler hak kazanır. Kurtlar Vadisi için Hayır! diğerleri için istemeyen izlemesin, çocuklarına izletmesin derseniz bu suçlamayı hak edersiniz!...

Kurtlar Vadisinin yayından kaldırılması işini bana sorarsanız büyük bir başarıyla yönettiler. Etikti değildi, bir yana, bu işi tezgahlamış, kampanyayı başarıyla sonuna kadar yürütmüş ve Show TVnin bu dizi ile izlenme paylarını altüst etmesini şimdilik engellemeyi başarmış gibi görünenlerin karşısında şapkamı çıkarıyorum...

Panafilme tavsiye: Orta büyüklükte bir sinema salonu kiralayın. Her hafta bir bölümü orada devreye sokun. Yıkılsın ortalık...
tanımaktan çok mutlu olunan, entellektüel ve tevazu çılgını adam. özlem gürses program partneri ama onunla alıp veremediği nedir çok merak ediyorum.
engin saydam gibi cok tatlı ve sempatik bi oğlu vardır.. ayrıca kendisi de cok tatlı ,tonton bi amcadır..
üç vakte kadar perihan mağden den hayatının ayarını yemesi muhtemel yazörrre. perihan mağden in ağzından çıktığını iddia ettiği sözleri köşeciğinden aklınca hicvetmiş kişilik. kendisi perihan mağden e çemkirerek pirim yapmaya çalışıyor olmasın? ertuğrul özkök abi de aynı yanılgıya düşüp öyle sağlam ayarlar yemişti ki, bir daha ömrü billah hayal gücünü zemin edinerek yazmamaya yemin etti adamceyiz.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=135456,10,152
Eş ve müşteri nasıl kaybedilir isimli kitabı yayınlanan iletişimci. Yeni kitabı ile ilgili olarak habertürk gazetesinde bir röportajı yayınlanmıştır.

--spoiler--

Siyasilerin son dönemdeki konuşmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Doğru bir iletişim mi kuruyorlar halkla?
Başbakan'ın konuşmalarını çok beğeniyorum ama yalnızca yazılanı okuduğu zaman. Çok doğru metinler yazılıyor başbakana. Kendisi de çok iyi bir hatip. Peki ne zaman problem çıkıyor? Metinden uzaklaştığı ve kızdığı zaman. Başbakan kızınca iletişim kazaları başlıyor. Hoş, bu Galatasaray'ın stat açılışında da çok kızdı ama bir gün koydu araya. Bir gün koyduğu için de öyle bir patlama izlemedik. Doğru davrandı. Kılıçdaroğlu'na gelince... Kılıçdaroğlu'nda metin yok ortada. Tek şey var: Başbakan'a kızmak. Sadece saldırıyor Kılıçdaroğlu. Sırf başbakan'a saldırarak oy alınmaz bu memlekette. Kendini ifade etmesi lâzım.

Başbakan'ın sert çıkışları için ne söyleyebilirsiniz?
Önceden planlanmış şeyler değil, samimiyetten davranıyor öyle. Siyasette doğru değildir tabii ama bu adam da peygamber değil ya hatası olacak elbet. Bir hatası da bu. Öbür taraftan bakacak olursak, Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi liderlerden bir tanesi. Atatürk, ismet Paşa, Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal ve Tayyip Erdoğan....

http://www.haberturk.com/...ar-diye-iktidar-olamazsin
--spoiler--
dün balçiçek ilter'in ( ex pamir) konuğu olan adam. iletişim stratejileri üzerine ahkam kesiyordu. konu,iletişimde yapılan hatalara geldi. kılıçdaroğlu'nun kırdığı potlardan söz edilirken, kullandığı amiyane tabirleri haklı olarak eleştirdi. böyle figürlerin kamu oyu önünde hitap ederken özenli olmalarının icap ettiğini, küfürlü, argo sözcükleri zinhar kullanmamaları gerektiğini söyledi. buraya kadar her şey normal, ancak fikrini desteklemek için verdiği örneklerden birisinde pattadanak kıçıkırık lafını ediverdi. canlı yayında, ulusal programda. tam ele verir talkını hali.
kendisini iletişim duayeni olarak takdim edenlere itiraz etmeyen, bir estağfurullah bile demeyen bu zatı ben de an itibarı ile kıtipiyoz duayen kabul ediyorum. evet,hala ali saydam'dan daha nazik bir insanım.
başabakanı anlıyorum açıklamasından sonra aklıma çalıştığı bir diğer lider geldi bu muhterem hocamız daha önce de mesut yılmaz'ı anlıyordu, dönem kimin dönemi ise onu anlar diyesim geliyor.anavatan'ın % 2'yi gördüğü seçimlerde yılmaz'la beraber halkı anlyordu sayın saydam.
Holyywood Yildizlarindan Megan Fox hakkinda Dunyada seksi kadin imaji oturtulmaya calisilan vasat kadin` diyen zevksiz adam!
Marketing Türkiye dergisinin 1 Ağustos 2012 tarihli sayısında "Kadınlar nasıl para harcar?" diye bir sayfa boyunca bir yazı yazmış olup, kadınların nasıl para harcadığı ile tek kelime etmemiş bir "reklamcı" olarak tanımlanan bir türdür.
'ilişki ile iletişimin farkını bilmeden olmaz…' ile karşıma çıkan iletişimci. birikim seviyesine göre fazla mütevazi.
Yorumları ve tespitleri son derece yanlı, AKP yandaşı iletişimci.
yanan orman alanına inşaat yapılması mümkün değildir dedi ntvde. titanic otel 2007de yanan alana yapılmadı mı taşlık araziye mi yapıldı. cahil halkı kandırmak kolay tabi. ne versen yiyorlar.