bugün

Davutoğlunun başımıza sarılan suriye gibi sorunların 2. Mimarı olması ve davutoğlunun kuracağı mini partinin daha islami sağ tedanslı, akabe benzeri bir parti olmasından ötürü çoğu kişi bu adama davutoğlundan fazla güveniyor.
Ama aslında ne davutoğlu ne de babacana güvenilebilir.
Kuracağı parti de en fazla anap model, amerikancı liberal sağ bir parti olur, hayır gelmez.
Sadece akp’den değil chp ve bazı diğer libarellerden oy alabilecek.
virüse yakalandığı söylentileri dolaşan deva partisi lideri.
ruslar almayaya girmiştir. ortalık durulduktan sonra okulları açmaya gelir sıra. eski öğretmenler tek tek mülakata çağrılır.
: sayın götingen, nazi partisine üyemiydiniz?
: evet efendim, ülkedeki öğretmenlerin 3 te ikisi gibi.
: size hayatta başarılar sayın götingen, biz yolumuza o 3 te birle devam edeceğiz.

gittiklerinde, hiç bir akepeli bu ülkede hiç bir pozisyona bile gelmemeli bir daha.
Gördüğüm en avrupai politikacı. Orta doğulu kürt ırkçısı sosyalist chpliler sevmez bu adamı. O yüzden oyum bu adama.
Yıkık ekonominin nedeni pkk'ya dhkp-c'ye arka çıkan chplilerdir. Pkk dhkpc olmasaydı Almanya'dan sonra en büyük Avrupa ekonomisine sahip olurduk. Kürt ırkçısı sosyalistler bunu anlamaz.
Akp gelir gider de chpliler değişmez. Onlar yine pkklıyı dhkpcliyi masum göstermeye devam eder.
kemalist yancıların kandırmasıyla parti kurup kendi kendini infaz eden vasatın altı siyasetçi olduğu ortaya çıkan zattır. gerçekten yazık...
infaz eden kendisi değil bizzat erdoğan'dır. Erdoğan'ın yanlış ekonomi politikalarına karşı çıktığı için erdoğan tarafından istifaya zorlanmıştır.
zannedildiği gibi ekonomiden anlayan bir bakan değildir. Ekonomi planı *sıcak para gelicek ya ehehehe* şeklindedir(akpnin başa geldiği zamanlar gibi yani).
bunun dışında dinci, büyük ihtimal fetöcü, hiçbir şekilde güven vermeyen bir tiptir.
basitçe anlatırsak, *akp gitse, başa biz gelsek, biraz da biz yesek* tarzı, tipik bir türk siyasetçisidir.
madem bu adama böyle hayrandınız zamanında niye sövüyordunuz? adam muhalif olunca mı aklınız başınıza geldi?
AKP nin devamı olacak partinin kurucusudur.
Partisi fazla oy alamaz.chp ile anlaşıp üst sıralardan aday gösterilirse milletvekili olur.
ak parti'de siyaset yaparken muhalifler tarafından gömülen, karşı safa geçince yine aynı iki yüzlü muhalifler tarafından göklere çıkarılan siyasetçi.
akp içindeyken de beğeniyordum akp dışında da beğeniyorum. akpliler boş yapmayın.
Akitlere inat kamalcılara inat seni başkan yapacağız. Bu ekonomiyi bu yükü bir tek sen kaldirabilirsin hocam. Son umudumuz sensin.
ekonomiyi yükü kaldırmak dediği de batıya tavizler vermek.
Ağzı laf yapamayan bir adam siyasetçi olamaz, lider hiç olmaz.
Başarılı olması mümkün değildir.
Amaç ak partiden bir iki puan koparmaksa, onu başarabilir belki.

Bazıları onu da başaramadı: (bkz: Abdüllatif Şener)
Memleket parti mezarlığına döndü kafası bozulan parti kuruyor.
ali babacan’dan öyle büyük bir umudum falan yok. fakat hatırlatmak istediğim bir şey var.

ali babacan‘ın hiçbir borcu gidip kendi keyfine göre aldığını sanmıyorum.

zaten türkiye’nin fakirleşmesindeki en büyük etken borçlanma falan değil.

asıl sorun hukuk, demokrasi, eğitim, dış ilişkiler gibi hayati konularda cumhuriyet tarihinin en kötü politikalarının uygulanması.

bunları halletseniz borçlanmanız falan da sorun değil, çünkü takındığınız tavır inanılırlığınızı arttırır ve bu da memlekete para getirir.

biz şu anda türkiye’yi ayakta tutmaya çalışmıyoruz, biz şu anda dolaylı olarak sayın cumhurbaşkanının görev süresini tamamlatmaya uğraşıyoruz ve bunun sonucunda ne olacağı da muallakta.

bu şartlarda zaten ekonomik bir kurtuluştan bahsetmemiz söz konusu bile olamaz.

o yüzden babacan’lık bir şey şu an zaten yok.
Ali Babacan döneminde;

Olagelmiş bir başarı da başarısızlık da o'na mâl edilemez!

O donemi ve o'nun oncesindeki sonrasındaki tum dönemleri recep tayyip erdoğan temelinde düşünmek gerek.

Zira basta erdogan gibi bir baskın karakter varken; her alanda son sözü o'nun söylediği buz gibi aşikâr iken ne x bakanı ahmet'in ne de y bakanı mehmet'in başarıda da başarısızlıkta da pay sahibi olması soz konusu olamaz.

Turkiye'de durum yıllardır böyle, o yuzden şimdilerde birden bire türeyen bakan, vekil eskilerinin partileşme hadiselerinde eski gorev süreçlerindeki iyi kotu izler kıstas alınmamalıdır!

Bugun, x bakan rte'nin isteği ve kabul gördüğü sınırlar ölçüsünde ancak başarılı yahut başarısız görülebilir.

Tum bunlar dışında babacan'ın oy potansiyeli var mıdır, vardır ama bu akp seçmeninden değil ilkin iyi parti'den sonra da milliyetçi muhafazakar çizgideki lokal partilerden olur.

Ne chp ne de akp icin endiselenecek, oyları bolebilecek bir tehdit olduğunu düşünmüyorum.
Özlenen ana muhalefet...
Bir başka balondur. Sadece akp'den 3-5 birşeyler koparır. O da yine hiç yoktan iyidir.
seçimler yaklaşınca ''türk diye bir ırk yoktur,kürt diye bir ırk vardır'' der çıkar işin içinden.

benim anlamadığım;bu tarikat mensubu insanların neredeyse tamamı hristiyan misyonerleri gibi davranıyor.

bunu biri bana anlatsın. neden, neden, neden.
chplilerin siyasal islamcı diye iftira attığı adam gibi adamdır.