bugün

Sılanın 8 milyon, Feridun düzağaçın 3 milyon dinlendiği ülkedir. Ucuz olanın alıcısı çok olur misalı.
Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Üstelik bunlar z kuşağı denilen über ötesi nesil. Üç yaşındaki yeğenip youtube girmesini biliyor, telefonda tablette oyun açıyor bi güzel kimseye sormadan. Gözleri açık doğuyor bunların. Ana babalar bence artık kendilerini güncellemeliler. Yoksa makas fena halde açılmış vaziyette.
Kendiniz için üzülmeyin babako. Yarin bi gün bu tipler çocuğunuzun ogretmeni olacak. Bankada karsilacaksiniz, sigortanizda islem yapacaklar.

Ben 19 yasindakile iktisat ogrencilerinin dersine giriyorum. Genellemeyeyim ama;

Bu dunyaya çocuk dogurmak istemiyorum amk. Üstelik erkeğim.
izlenme sayısında hile olduğu için normaldir.
türkiye'dir. nokta.
Sanat diye birseyin olmadiginin en buyuk kaniti olan ulkedir. Sacmaliklar ulkesi.
hile hurda ile normaldir.
çok uzun bir araştırma sonucu aleyna tilki dinleyenlerin %92.546 sının laikçi, %89.454 ünün de hayırcı olduğunu bilgisine ulaştık.

yazık!
size dayatılan neyse onu paşa paşa izler, dinler, yer, içer, giyersiniz.
o yüzden fazla şaapmayın yani dünyanın düzeni bu.
Bir türkçe rap dinleyicisi olarak ne denilmek istenildiğini çok iyi anladığım durum. Bu ülkede sanata ve siyasete dair hiçbirşey yok dostum.
kokoreç seviyorlardır..
Teoman'ın ortalama birkaç milyon dinlendiği ülkeyle aynı olan ülkedir. Hüzün, çaresizlik ve "ne söylesem boş" içerir.
Etliekmek seviyor lardir..
müzik zevki olmayan, sosyal popülerite yüzünden özgünlüğü kısıtlı bir ülkedir.
bunlarla paralel giden ülke insanları yaratıcı değildir, kolay etkilenir, üretkenlik azdır. hep bi yabancıya bağlanma söz konusu olur. bunun sonucunda da dandik tür şarkılar çıkar ve aynı şekilde devam eder.
180 de tıkanır sanıyordum. Bu kadarını beklemiyodum doğrusu hayli fazla olmuş. Çoğu yabancı şarkıların bile izlenme sayısını geçmiş. Güzel şarkıların az, anlamsızların ise çok dinlenildiği garip koca yaşlı şişko dünya.
üstteki entrylerden birinde olduğu gibi, eğer insanlık biraz daha seçici olsaydı, böyle sanatçı (şarkıcı) diye ortada dolaşıp, sanat kavramının içini oyup boşaltan, nice kamikaze pilotu, uçağıyla okyanusun dibini boylayacaktı.
Üzücü. Malesef.
çok uzakta değildir.
gangnam style ın 3 milyar kez dinlenildiği dünyada gayet normal olan durumdur. salağa bak, sanki tüm dünya beethoven, mozart dinliyor bir bizde tuhaflık var.
uzun lafın kısası bok gibi ülkedir, az önce çağatay akman için de aynısını söyledim bok gibi şarkılar bok gibi insanlar tarafından bok gibi popüler ediliyor.
(bkz: gece gölgenin rahatına bak 200m)