bugün

into the wild filminin (gerçek)kahramanı olan christopher mccandless'ın kendisine verdiği isim.

edit: Christopher Johnson McCandless. tam adı budur.
(bkz: alexander süperberduş)
Christopher Johnson McCandless'ın, kendisine, maddiyattan ve boş dünya telaşından kaçıp, kendini dünyayı karış karış gezmeye adaması sırasında verdiği isim.
7.nesil nesil bir yazardır.hoş gelmiş...

ve hukuk bilgisi sağlam olan bir yazardır.
bir harf de sen yumuşad akımından, yaratıcılık üstadı.
(bkz: alegsander suberdramb)
(#8190560) entrysi takdire şayandır.
lafineri sözlük'te de aynı nickle biri var. acaba o mu dediğim yazar.
lafineri sözlükteki alexander supertramp ile aynı kişi olmayan yazar.
hem yaratıcı, hem yenilikçi. "işte budur ekle" adamı.
(bkz: yaran say expressivo kayıtları/#8253991)
yazdıklarıyla supertramp şarkıları gibi dikkat çeken, keyif veren yazar.
an itibariyle nickini kıskandığım yazar.
"çoğu insan onları mutsuz eden koşullarda yaşıyor ve gene de bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorlar. çünkü güvenli, rahat, rutin bir hayata koşullanmış durumdalar. tüm bunlar huzur veriyor gibi görünse de insanın içindeki maceracı ruh için kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum. insanın yaşama arzusunun özünde macera tutkusu yer alır. yaşamın keyfi yeni deneyimlerde yatar, bu yüzden sürekli değişen bir ufuktan daha büyük keyif olamaz.”

der alex, hayatını monoton hedefi şaşmış hayatımızın gözüne sokarcasına.

klasik hayat kaygısıyla kendisine akıl(!) vermeye çalışanlara thoreau dan cevap verir,

"bana paradan,aşktan,sadakatten,ünden,adalatten önce gerçeği ver." der.

"yaşadiğim bu hayat benim seçimim."

der alex ısrarla anlamayanlara.

ayrıca yazar alex e de selamlar...
''birbirimizi yeniden görene değin aradan çok uzun zaman geçebilir. sana önerdiğim şeyi tekrarlamak istiyorum; yaşam tarzında köklü bir değişiklik yapmalı, daha önce hiç duymadığın ya da yapmakta kararsız kaldığın türden şeylerin tamamını yapmaya başlamalısın. çoğu insan onları mutsuz eden koşullarda yaşıyor ve gene de bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorlar. çünkü güvenli, rahat, rutin bir hayata koşullanmış durumdalar. tüm bunlar huzur veriyor gibi görünse de insanın içindeki maceracı ruh için kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum. insanın yaşama arzusunun özünde macera tutkusu yer alır. yaşamın keyfi yeni deneyimlerde yatar, bu yüzden sürekli değişen bir ufuktan daha büyük keyif olamaz.''

jon krakauer - yabana doğru

film uyarlaması; (bkz: into the wild)

sonuç olarak diyeceğim o ki harikulade bir nick seçimi yapmış nesildaşımdır, takibindeyiz. erasmus programı ile memleketinden uzaklarda olduğu için bu aralar ona 'have no fear for when ı'm alone' diyorum, belki teselli olur.
on numero nick sahibi yazar.
kişinin, "her şeyi kendi adıyla söyle" felsefesini benimsemesine neden olan, gerçek bir kahramanın, hayali ismi.

ı am alexander supertramp.
you are super apple. *
(#7992848) güldüren yazar..
Bir başyapıtın, kahramanıdır. 24 yaşındaa ölmüştür.

Christopher McCandless (Alexander SuperTramp)
into the wild filminin kahramanı.
filmi izleyene mutlaka supertramp olma ilhamı verir.
Hayatı tespih yapmış sallayan adam. Şaka bir yana benim de hayaline öncülük etmiştir.
şu yaşamda saygı duyduğum tek insandır.

bu gezgin abime duyguğum saygıyı ne babama, ne bir filozofa ne bir siyasi figüre ne de dini bir kişiliğe duymadım duyamayacağım. çünkü bu hayatta her şey yalan süpertramp gerçek.
Herifteki cesaretten bende biraz almak isterdim. Topluma ayak uydurma gayesine son veren, bilinmedik yollarda yaşamın anlamını aramaya çalışan kişidir.
Veda notu da vardır: Mutlu bir hayat yaşadım bu yüzden Tanri' ya müteşekkirim. Hoşçakalın Tanrı hepinizi kutsasın."