bugün

can'dırlar.
bir kısmı gerçekten ''ali evi'' mensuplarıdır.
islam'a davet etmek icab eder.
En samimi arkadaşım alevidir ben ülkücü olduğum için zaman zaman siyasette ters düşeriz ama çok cana yakındır vefalıdır dürüsttür. Alevilerin çoğunda da buna rast gelirsiniz.
solcuların kemalistlerin elinde oyuncak olmuş gruptur.

yazık.
genelleme yapılmayacak kadar içerisinde farklı ırklardan insan barındıran görüş, düşünce ya da felsefe ama asla bir kimlik değildir.

-alevilerin büyük bir kısmı vatanına milletine bağlı, çok güzel insanlardır.

-bir kısmı vatan millet düşmanı, terörist kılıklı anarşist insanlardır.

-bir kısmı ise ne olduğunu kendide bilmediği, aleviliği kimlik olarak sahiplenmiş saçma insanlardır.

şimdi ne aleviler alevi diye ülkedeki vatan hainlerini savunsun, ne de sünniler bu iki grubu aynı kefeye koysun.
hepsi demiyorum ama büyük çoğunluğunun memlekete hiçbir zararı yoktur , son derece aydın olup eğitime müthiş önem verirler bu yüzdendir ki gerek kamu gerek özel sektörde belli makamlara erişmiş birçok alevi bulunmaktadır. Ülkede sayıları artması istenendir.Farklı görüşlere karşı son derece saygılı olup oturur muhabbet ederler konuşma bittiğinde de can olurlar. Şöylede bir şey var tarihte o kadar katliam zulümden sonra bu insanlar hala vatanına bağlı ve geliştirmek istiyorsa.. bu insanlardan ne zarar gelir ki be oğlum ?

Tek mesele din konusu ise herkes dinini kendine göre yaşıyor. Din sorgulanamaz dersin ya hep o zaman onları neden senin yaptıklarını kısmen yapmıyor diye eleştirip dışlıyorsun..

edit : alevi olmayan bir yazar.
hayatımda gördüğüm en fazla kitap okuyan, en cömert ve dürüst insanlardır.

Not: alevi değilim (Bunu söylemek bile onları ayırmak aslında)
kürtlerin oyununa gelmektedirler. sünnileştirilmelidirler.
Pkk ne kadar kürtlerden oluşuyorsa dhkp-c de o kadar alevilerden oluşur.
kendi iclerinde örf olarak ayrilan; fakat felsefeleri ayni olan bir mezhep. (tabi mezheptir degildir tartismalari da vardir)
dogaya olan saygilari felsefelerinin bir parcasi olarak bilinir.

asagidaki basliklardan belki bir nevi bilgi edinilebilinir.

(bkz: yavuz sultan selim)
(bkz: Şah ismail)
(bkz: caferilik)
(bkz: tahtacılar)
(bkz: bektaşiler)
(bkz: şiilik)
Birincisi teror orgutlerindeki tiplerin bicogu inancsiz yada safii mezhebine mensup kisiler. Zaten tunceli, erzincan, tokat cevresindeki insanlarin kucuk bir kismi alevidir. Guneydogunun ucundaki sehirlerde(daga cikanlar) bircogu safii mezhebindendir.yani secmece insanlar alip buna aleviler kotudur demek vede kulturlerini yok edip kendi kucuk beyninde sunnilestirmek ancak bir aptalin dusuncesidir.
Ikincisi bir alevi deseki siz de isid ile ayni mezhepdensiniz ve siz kotusunuz. O alevinin halinin ne olacagini cok iyi biliyosunuz.
Azinlikta oldugu icin vede tamamen halk mitlerinden olusan kulaktan dogma bilgilerle iyi insanlar hor goruluyor iste bunun icin bu ulke ayni telden devam etmeye mahkum.
bilinenin aksine çoğunlukla akp'ye oy veriyorlar.

görsel
ülkeye katkılarını merak ettiğim topluluktur.
sınır dışı edilmelidirler.
Alevi arkadaşlarım kadar dobra,samimi ve dürüst bir güruhla tanışmadım, En azından benim tanıdıklarım öyleydi.
karşıma çıkanların çoğunu çok sevdim. dürüstler, iyi kalpliler, cana yakınlar.
Genellenemeyecek kadar farklı insana sahip bir topluluktur.
Alevi alevidir aleviligi beni baglamaz ben birine inancina gore deger vermem karakteri ve kişiliğiyle kendi değerini belirler.
Bi zararlarınıda görmedim yani
bi kısmı kendini müslüman olarak görürken diğer kısmı şamanizme yakın bi anlayışta.
En yakın 2 dostumun mezhebi. Ailesi ve kendisi o kadar mükemmel insanlar ki çok şükür.
Anlaşılan alevilere pkk diyen bir köpeğe ağzının payını vermiş olan toplum.

Acısı dinmemiş olacak ki bir de gelmiş burada sayıklıyor.
http://www.milliyet.com.t...evi-kabul-gundem-2205458/
terörist cenazesini kabul etmeyen doğruyu yapan vatansever gruptur.
(bkz: türkiye de kürt değil alevi sorunu olması)

çok sinsidirler. dokunulmaz olmak isterler. siz yanlarında normal saf düşüncelerle dolanırken onların kafasında 70 tilki dolanır.
recep tayyip erdoğan'dan neden sonsuz ve çözümsüz olarak nefret edenlerin çoğu alevidir. recep tayyip erdoğan ağzıyla kuş tutsa, türkiye'yi dünya devi yapsa da 1 santimetre sevmezler tayyibi. çünkü aleviler böyleymiş ben de yeni öğrendim.

anadolu çomarı diye anadolu insanına hakaret ederler. anadolu çomarı, anadolu karabaşı lafından gelmektedir. anadolu'da alevilere kızılbaş denirken, aleviler de alevi olayanlara karabaş (kangal benzeri bir köpek cinsi) demektedirler. anadolu çomarı lafı da anadolu kafabaşı kelimesinden gelir. yani tamamen bir nefret söz konusu.

90 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca alevilik devletin mezhebi dini haline getirilmek istenmiştir. ama başarılamamıştır. ama nikah gibi toplumsal ve dini derinliği olan bir şeyi, hiç bir yetkisi olmayan sıradan bir memurun kılması vb uygulamalarda etkileri görülmektedir. aleviler yıllarca laiklik kelimesinin arkasına saklanmışlardır. laikliği kendilerinie gizlemek için bir kavram olarak kullanmışlardır.

diğer insanlar onları sevdiği halde onlardan nefret etmeleri, onların kötülüğü için çabalamaları artık iyice batar hale gelmiştir.

dhkpc alevi terör örgütüdür. mihraç ural alevi olduğu için bu ülkeye savaş açmıştır mesela.

şimdilerde türklük kavramı arkasına gizlenip osmanlı'yı kötülemektedirler. "osmanlı türklüğü yok etti" diyen biri varsa bilin ki alevidir. kendini gizliyordur. osmanlı zamanında bütün dünya devletleri osmanlıdaki bütün ırklara türk demişlerdir. ottoman diye bir kelime kullanılmaz tarihte turks veya turkey kelimesi kullanılır. ama aleviler osmanlı'nın en yüksek devrinde bile osmanlı düşmanı oldukları için şimdi osmanılının arkasından her türlü kötülüğü yapmak isterler. çünkü bu ülkenin %90'ı olan diğer kesim uyanırsa uykusundan diye çok korkarlar.
Dhkpc den ellerini çekmeleri gereken zümredir.

Dhkpc bugün kürt hareketıne destek adına hem doğuda pkk ya, hemde Suriye de pyd ye destek veriyor. Yol tv nin yurt dışında cem evlerindekı açık daveti izleyin, durumu göreceksiniz.