bugün

afedersiniz ama şerefsizliktir.
not:sünniyim.
yaşanandır. yasanmasını istemediğimdir.
(bkz: nasıl bölündük)
el-rezzak, el-rahman,

allah kullarını rızıklandırırken ayrım yapmaz. onun şanına yakışmaz. size ne oluyor ki ?
herkes işine baksın. alevileri rahat bırakın.
işverenin mallığıdır. şahsen işveren olsam işini iyi yapan adam isterse orangutana tapsın umrumda olmaz.
o.ç bir işverendir. uzunun dolduruşuna gelmiştir.
en az alevi olduğu için işe alınmamak kadar aşağılık bir durumdur.
kuru kuruya bir bağnaz mezhepçilikle yapılıyorsa yanlıştır.
müslüman işi ehline verir ve yardım sever olur.

hiç kimsede toplumu germeye ayrıştırmaya neden olabilecek detaysız delilsiz sözler ve eylemlere yeltenmesin.
insanlara değil yanlışlarına nişan alalım.
türkiye gibi üçüncü sınıf ortadoğu ülkelerinde normal olan bir hareket.

adam kırmızıda geç kalktı diye önündeki şoförü arabadan indirip bıçaklayarak öldürüyor. bence bu tür olaylara alışmamız lazım artık. anlayışla karşılamamız lazım insanların birbirlerine yaptığı tuhaf hareketleri.

ben de bugün sokakta yürürken önümdeki kadına laf attım mesela. çok doğal şeyler bunlar. her cahil cühela ülkede var olan şeyler. türkiye bu konuda çok iyi.

geberin.
Büyük bağnazlık büyük şerefsizliktir.
dinine bağlı müslüman patronların yapması gerekendir. yoksa cezai müeyyedesi olabilir. iş ortamı açısından sakıncalı.
organik gdo'suz orospu çocukluğudur.
böyle bir başlık açmakta ayrı bir mallık.
şimdi eksileyebilirsiniz.
Valla ben iki alevi arkadaş ile çalışıyorum, ikisi de çok iyi. Bu insan olmakla alakalı bence.
(bkz: at yalanı)
muaviye'nin soyundan gelen varlığın yapacağı eylem.
( pardon adam demişim)
Mezhep farklılıklarından dolayı işten eleman çıkartmak aptal işidir bunu yapanda doğal olarak aptaldır. Aptal olmayın insanları mezheplerine göre yargılamayın.
azınlık psikolojisi, azınlık mensubu insanların başarısızlığını kimliğine yüklemesine yol açar. mesela bir kuruma bir kişi alınacak ve iki kişi sınava giriyor, birisi sunni birisi alevi, sunni olan hakkıyla girse dahi alevi olan bunu pek ala kimliğine bağlayabilir.

kürdlerin her sikimde devlete suç atması da , dövlet bize bohmooooo diye böğürmeleri de bununla alakalı. orta anadolu'da da, karadeniz'de de şu dönemde dahi su şebekesi olmayan köyler olmasına rağmen bu duruma itirazı hep kürt köylerinden duyarız. çünkü eleman kendisine kürd olduğu için su verilmediğini düşünüyor.

normal.
Bölücülük mod:on...
(bkz: yalak) patron götü yalamayın. Bu bir tercih değil. Ayrica.. şu alevi bu sünni o gavur diye ayrim yapmak olmaz. Su zamanda hepsi aynı boku yiyor. Burda alevilere gömen arkadaşın kuyruk acısı olduğu besbelli. Sen önce kendi meshebinin adami bi ol yada önce Adam ol.
Inanci yuzunden birini isten kovmak orco'luktur.
Kovanin zalim kovulanin mazlum oldugu durumdur.
aleviyim, bunun için beni sözlükten kova bilecek varsa buyursun gelsin diyerek tepkimi gösterdiğim başlık.
başıma gelmiş olan durumdur. yani aslında asıl sorun oruç tutmamamdı.
(bkz: oruç tutmadığı için işten çıkarılmak)
Tamamen ırkçı bir davranıştır. Alevi insanlarını tanımayan yobaz insandır.